Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Balta už lango. Pro langų plyšius skverbiasi šaltis. Slidūs šaligatviai ir keliai. Ir vis dėlto, miestai puošiasi – ateina Kalėdos. Žinoma, daug kam jos dar nesijaučia, atrodo tolimos ir negreitos – juk tiek darbų susikaupia metų gale. Tačiau linkime suteikti progą sau laukti Kalėdų. Tam reikia tikrai ne daug – geros nuotaikos darbe planuojant kolektyvo vakarėlį, pakantumo parduotuvėje, stovint prie kasos, budrumo gatvėse – kad neišbėgtumėte slidžiame kelyje tiesiai prieš važiuojančią mašiną, pagaliau atidumo draugams ir artimiesiems – dabar puikus laikas pamatyti tuos, su kuriais jau seniai nebuvot susitikę. Išgerkite kavos, pasilepinkite saldumynais – riebus maistas žiemą būtinas. Ir nueikite į kiną. Tai – senas, tačiau visada veiksmingas receptas, padedantis iš naujo užmėgsti ryšius ar tiesiog gerai praleisti laiką. Kartu tai ir dovana – sau, kitiems. Priklauso nuo jūsų. O rinktis tikrai yra iš ko.

Prieš žiemos šventes dažnai laukiame stebuklų. Vieniems jie ateina laimėjus loterijoje, kitiems užtenka šiltai sėdėti ir stebėti, kaip už lango siaučia pūga. Į pasakų pasaulį, kur stebuklų kaip iš gausybės rago, kviečia istorija visai šeimai “Narnijos kronikos: aušros užkariautojo kelionė”. Tai – jau trečioji garsiosios sagos “Narnijos kronikos” dalis, pro stebuklingą paveikslą nukelianti žiūrovus į paslaptingą Narnijos karalystę. Juostoje sutinkame seniai pažįstamus veikėjus – Liusę ir Edvardą, kurie, kitaip nei jų vyresni brolis ir sesuo, dar tiki kadaise patirtais Narnijos stebuklais. Ir Narnija juos susigrąžina, pro stebuklingą paveikslą įtraukdama dar ir skeptiką pusbrolį. Klajonės po įstabaus grožio šalį virsta kelione į savo sielą – vaikai susiduria su rimtomis moralinėmis dilemomis, turi nuolatos klausti savęs, kas yra teisinga, pagaliau mokosi būti drąsūs ir įžvalgūs net ir pavojingiausiose situacijose. “Narnijos kronikos: aušros užkariautojo kelionė” vienas tų filmų, kurie vaikams rodo puikų pavyzdį, ką reiškia atsakomybė, draugystė ir meilė. Tėveliams belieka džiaugtis, kad visa tai parodoma spalvingame ir nuotaikingame formate, kurį dar labiau paįvairina ir trečioji dimensija. Į šį filmą rekomenduojame eiti visiems, kurie pasiilgsta pasakų, mėgsta istorijas apie didvyrius ir tiki, kad aplink mus yra nematomi pasauliai. Techninis patarimas – pasvarstykite, ar esate pasiruošę išgirsti, kaip Narnijos karalystės veikėjai kalba lietuviškai. Privalumai – net ir patys mažiausi filmo žiūrovai puikiai supras, “ką pasakė” veikėjai. Trūkumai – suaugusiųjų ausims gali nepatikti ne visada įtikinamos intonacijos, todėl kino teatrai siūlo galimybę juostą “Narnijos kronikos: aušros užkariautojo kelionė” išvysti ir originalo kalba.

O gal pasakų užtenka? Realybėje ne viskas būna gera ir gražu. Tą bando pasakyti drama “Paskutinė naktis”, pasakojanti apie jaunos poros santykių krizę. Meilę pakeitė prisirišimas, nuosavybės jausmas, pasitikėjimą – nuolatiniai įtarinėjimai ir kaltinimai. Negalėdami kalbėtis atvirai Maiklas (akt. Sam Worthington) ir Džoana (akt. Keira Knightly) gyvena nuolatinėje įtampoje. Situacija tik paaiškėja, kai po smarkaus konflikto Maiklas išvyksta į komandiruotę su žavia kolege, o Džoana netikėtai sutinka buvusį mylimąjį. Du žmonės vienam vakarui pamiršta savo įsipareigojimus, panirdami į gundymų ir malonumų erdvę. Ar tai padės išspręsti problemas? O gal meilė negali būti pastovi ir atėjo laikas keistis? Juosta rimta ir gyvenimiška, tačiau ją smagu žiūrėti, nes išvengta perdėti dramatizmo ir moralizavimo. Žiūrovas nepalaiko nei vienos pusės – prieš akis jam atsiskleidžia visų porų daromos klaidos. Gal todėl filmą rekomenduojame pažiūrėti tiems, kurie pamiršo, kad bet kokio bendravimo pagrindas yra atvirumas ir pasitikėjimas.

O tiems, kurie su meilės kančiomis dar tik susiduria, skirta romantinė komedija “Lengvabūdė pirmūnė”. Tiesa, joje irgi paliestos svarbios temos – ar dėl populiarumo reikia ir galima išduoti principus? Atsakymas nelengvas, tačiau filmo herojė jį pagaliau atranda, kviesdama žiūrovus kartu su ja dar kartą prisiminti, kaip galima patekti į labai keblią ir nemalonią situaciją. Gerai tik, kad iš tokios situacijos išsikapstyti visada padeda žavus jaunuolis. Filmas paaugliams, bet pasijuokti galės ir suaugę.

Kino centre “Skalvija” rasite kelis filmus, kurie prieš Kalėdas padės susimastyti. "Baltas kaspinas" nukels į XX a. pradžios Vokietijos kaimelį, kuriame vyksta keisti ir žiaurūs atsitikimai, verčiantys prisiminti klasikinę patarlę “Už gerą – geru, už blogą – blogu”. Prancūzų juosta  "Serafina" įkvėps tuos, kurie mano, jog gražiausias gyvenimo laikas - jaunystė, o latvių režisieriaus M. Martinsono "Amaya" su A. Mamontovu priešakyje sugundys masažu ir pasakojimu apie kelionę ieškant ramybės.

Ramios ir gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1538
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt