Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt skaitytojai,

Sulaukėme paskutinės savaitės prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas, ir turbūt jau jaučiame į nugarą alsuojantį spaudimą greičiau pirkti dovanas, gaminti vaišes, tvarkyti namus. Bet nereikia pamiršti, kad Kalėdos – ne vien tik darbai ir pareigos. Svarbus yra ir Kalėdų laukimo metas, suteikiantis galimybę susikaupti, pamąstyti, skirti dėmesio sau. Tad jei žiemiškos pūgos jūsų dar neužpustė, jei šiltas šalikas ir kepurė saugo nuo vėjų, jei po apsilankymo prekybos centre jaučiate tuštumą – suteikite sau galimybę atsipalaiduoti – namie su knyga ar kino teatre žiūrint gerą filmą. Cinema.lt savaitės apžvalga siūlo – jūs renkatės.

Tiems, kurie dar nepamiršo Advento prasmės, patraukliausiai atrodys kino centro “Skalvija” siūlomas repertuaras. Jo centre – M. Haneke juosta “Baltas kaspinas”. Juodai baltame filme – XX a. pradžios Vokietijos miestelis, kuriame iš pirmo žvilgsnio gyvena normalūs ir paprasti žmonės – mokytojas, daktaras, pastorius, dvarininkas. Tačiau jų išorinis normalumas dingsta, kai jie atsiduria savo namuose – už uždarų durų vykstantys dalykai parodo tikruosius jų veidus. O kas, jei tuos veidus mato ir jų vaikai? Sukūręs “Baltą kaspiną”, M. Hanele uždavė daugiau klausimų nei pateikė į juos atsakymų. Gal todėl kino centre “Skalvija” visą gruodį ir vyko paskaitų-diskusijų ciklas, nagrinėjantis skirtingas šio filmo interpretacijas – apie totalitarizmo ištakas, matomas šioje juostoje, bus diskutuojama  gruodžio 23 d. Tuo pat metu Kalėdas “Skalvija” siūlo sutikti su muzika – ciklas “Muzika, suradusi mus” rodys filmus, kuriuose svarbiausia – muzika. Vieni jų – gerai žinomi miuziklai (“Mano puikioji ledi”, “Džiaze tik merginos”), kiti – biografinės juostos apie muzikos kūrėjus (“Manęs čia nėra”, “Auksinė praraja”), o Lietuvos muzikos gyvenimą nušvies juosta “Kažkas atsitiko”, kviečianti prisiminti grupių “Foje” ir “Antis” muzikinę veiklą. Rekomenduojame melomanams ir tiems, kurie ieško kažko naujo.

Didžiuosiuose kino ekranuose daugėja juostų visai šeimai. Praeitą savaitę debiutavo trečiasis “Narnijos kronikų” sagos filmas – “Narnijos kronikos: Aušros užkariautojo kelionė”. Joje visko po truputį – ir gražių vaizdų, kuriuos galima matyti trijų dimensijų formate, ir neįkyrių pamokymų, kaip dera elgtis, ir kiek subtilesnių idėjų apie gėrio ir blogio dvikovą – į ką žiūrėti yra ir mažiems, ir dideliems. Šią savaitę į kino ekranus įsiveržia animacinis filmas “Megamaindas” ir linksma istorija visai šeimai apie tai, kaip dar vienas blogiukas nori sunaikinti pasaulį. Iš tikro, “Megamaindas” šmaikščiai vaizduoja tradicinį siužetą, kuriame dėl įtakos pasaulyje kovoja du priešininkai – niekšingasis Megamaindas ir superherojus Metromenas. Jie – tarsi dvi tos pačios monetos pusės, tačiau filmo intriga prasideda, kai Megamaindas lieka vienas. Kaip blogio genijui pateisinti savo vardą? Sukurti naują priešininką! Net ir geriausi planai kartais nepavyksta, o viską grąžinti į pradinę padėtį nėra taip lengvai. “Megamaindas”  - puikus filmas šeimos išvykai į kino teatrą.

Kino teatre “Pasaka”  - viliojantys filmai ieškantiems kažko originalaus. Žiūrovus džiugina dokumentinė juosta “Kūdikiai”  - mažieji pasaulio gyventojai gimsta, auga ir mokosi stebimi kameros. “Virtuvė sielai” – puikus filmas prieššventiniam laikotarpiui, primenantis, kad ne viskas yra nuperkama pinigais. Ekrane pasirodo ir mistinis trileris “Kuždesių sala”, su Leonardo DiCaprio, žiūrovus nukeliantis į nuošalioje saloje esančią psichiatrijos ligoninę – ar ten vykstantys paslaptingi įvykiai yra sąmokslas, nedovanotinas nusikaltimas, o gal tik haliucinacija? Kuo labiau gilinies, tuo painesnis atrodo “Kuždesių salos” gyvenimas. Ar galima iš jo pabėgti?

Pabaigai – proga pasijuokti suaugusiems. “Ir vėl tu!”  rekomenduojame pažiūrėti visoms tuoktis pasiruošusioms poroms – kad žinotų, jog dviejų giminių susiėjimas ne visada būna rožėmis klotas, ypač, jei nesuvestos senos sąskaitos siekai dar vidurinės mokyklos laikus. Klasikinė Čarlzo Dikenso istorija “Kalėdų giesmė” sudomins tuos, kurie be jos neįsivaizduoja žiemos švenčių. Galime nudžiuginti – didieji kino ekranai prieš šventes ją rodys. 

Gražios savaitės ir švenčių laukimo.

www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1708
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt