Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Vos 13 mln. JAV dolerių kainavusios psichologinės dramos "Juodoji gulbė" (orig. “Black Swan”) nepamirštamas šokis buvo įvertintas keturiomis "Auksinio gaublio" nominacijomis, kurias sausio 14 d. paskelbė Holivudo užsienio spaudos asociacija. Jai priklauso 94 įvairiems pasaulio leidiniams apie kiną rašantys žurnalistai, kino kritikai, ekspertai.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad Danny Boyle'o tikroviška išgyvenimo drama "127 valandos" (orig. “127 Hours”) gavo 3 svarbias nominacijas, nuostabiai gražiai nupiešta šeimyninė pasaka "Ilgo plauko istorija" (orig. “Tangled”) pretenduos pasipuošti geriausio animacinio filmo ir geriausios dainos auksiniais papuošalais, komiškai erotizuotos dramos "Meilės ir kiti narkotikai" (orig. “Love and Other Drugs”) abu aktoriai Anne Hathaway ir Jake'as Gyllenhaalas sudarys rimtą konkurenciją kitiems kolegoms. Visų šių keturių filmų premjeras Lietuvoje kino platinimo kompanija "Forum Cinemas" planuoja surengti 2011 m. sausio ir vasario mėnesiais.

Pozityviausia žinia

Šiomis savaitėmis sėkmingai rodomo ir beveik 6 tūkst. bilietų jau pardavusio finansų trilerio "Volstrytas: pinigai nesnaudžia" (orig. “Wallstreet: Money Never Sleeps”) žvaigždė Michaelas Douglas iškovojo jam ypač reikalingą nominaciją už geriausią antro plano aktoriaus vaidybą. Godųjį ir apsukrųjį Volstryto biržų ryklį Gordoną Gekko antrą kartą suvaidinusį Michaelą Douglasą geltonoji JAV spauda jau buvo nurašiusi į mirtingųjų sąrašą.

Sparčiai atsigaunantis po užklupusios siaubingos ligos ir alinančio chemoterapijos kurso garsusis aktorius jau turi vieną "Auksinį gaublį", kurį atsiėmė už virtuozišką Gordono Gekko vaidmenį originaliajame 1987 m. Oliverio Stone "Volstryte". "Didžiulė garbė patekti į vieną nominaciją kartu su šiais ypatingais žmonėmis. Tikrai nebuvau pasiruošęs tokioms geroms žinioms", - džiaugsmingai sureagavo iš naujo po truputį pradedantis kalbėti M.Douglas. 

Animacinės intrigos

„Forum Cinemas“ platinami filmai iš viso susirinko 18 nominacijų „Auksiniam gaubliui“ laimėti. Fantastišką kelionę Lietuvos kino teatruose jau užbaigusi magiškoji „Alisa stebuklų šalyje“ buvo pagerbta 3 nominacijomis už geriausią filmą komedijos/miuziklo kategorijoje, aktoriaus Johnny Deppo vaidybą ir kompozitoriaus Danny Elfmano muziką. Net keturi leituviškai dubliuoti animaciniai nuotykiai „Žaislų istorija 3“, „Bjaurusis aš“, „Kaip prisijaukinti slibiną“ ir "Ilgo plauko istorija" konkuruos dėl geriausio animacinio filmo titulo.

„Studijos „Pixar“ dailininkai „Žaislų istorijos“ personažus įsivaizduoja lyg mūsų didelės šeimos nariais. Jau senokai jautėme, kad jų istorija liko neužbaigta. Nuoširdžiais linkėjimais grąžiname skolą už studijos „Disney“ geranoriškumą, bet labiausiai norime padėkoti visiems žiūrovams, kurie šiltai apjuosė savo glėbiais „Žaislų istoriją 3“. Net nesvajojome apie apdovanojimus ir buvome įsitikinę, kad niekas nesivargins duoti nominaciją filmui su skaičiumi „3“ jo pavadinime. Tikiu, kad žmonės įvertino mūsų filmo nuoširdumą“, - kalbėjo režisierius Lee Unkrichas.

Lietuviškai premjerai ruošiamoje animacinėje "Ilgo plauko istorijoje" skambančią ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotą dainą „I See the Light“ žiūrovai galės išgirsti dubliuotoje versijoje. Mandy Moore ir Zachary Levi sudainuotą originaliąją dainą atliks populiarėjanti dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle ir aktorius Tomas Žaibus. „Tai 50-asis studijos „Disney“ animacinis filmas ir 10-asis miuziklas su mano sukurta muzika, bet jaučiuosi taip pakiliai, tarsi būčiau nominuotas pirmą sykį“, - teigė tituluotas kompozitorius Alanas Menkenas. Net 8 „Oskaro“ premijas ir 7 „Auksinius gaulius“ sukolekcionavusiam rekordininkui negali prilygti nė vienas žmogus.  

Link 300 tūkst. Lt pajamų plaukiantis dabartinis Lietuvos kino rinkos lyderis 3D nuotykių epas "Narnijos kronikos: "Aušros užkariautojo" kelionė" (orig. „The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader“) taip pat nusipelnė "Auksinio gaublio" nominacijos už geriausią dainą "There's a Place for Us", kuria atlieka dainininkė Carrie Underwood.

Šokis, kurio galėjo nebūti

"Esame dėkingi Holivudo užsienio spaudos asociacijai už mūsų filmo įvertinimą. Visi žinome, kad pačioje kūrybinio proceso pražioje "Juodoji gulbė" buvo vertinama skeptiškai. Nepaisydamas prieštaringų išankstinių nuomonių, visuomet palaikiau savo filmą ir tikėjau, kad jis išsikovos tarptautinį pripažinimą. Tik išradingojo genijaus Darreno vaizduotė galėjo paversti "Juodąją gulbę" įspūdingu reginių, kokį šiandien matote ekrane. Jis kartu su Natalie, Mila ir kitais kūrybinės grupės nariais atliko milžinišką darbą, todėl mes visi jaučiamės neišpasakytai laimingi, kad filmas pretenduoja į svarbiausius apdovanojimus", - džiaugiasi "Juodosios gulbės" prodiuseris Brianas Oliveris.

Baletą šokančio žmogaus sielą ir kūną žalojančias procedūras žiūrovams nematomuose elitinio teatro užkulisiuose atskleidžianti drama yra nominuotas už geriausią filmą. Režisierius Darrenas Aronofsky pateko į finalinį geriausių režisierių penketuką. 10 mėnesių vaidmens paruošimui ir baleto šokių treniruotėms paskyrusi Natalie Portman pretenduoja tapti geriausia aktore. Prieš filmavimą šokio įgūdžių neturėjusi jos ilgametė draugė Mila Kunis stulbinančiu pasirodymu pateko į geriausios antro plano aktorės nominaciją.

"Jaučiuosi itin pagerbta, kad patekau į vieną nominaciją su kolegėmis aktorėmis, kurioms asmeniškai žaviuosi. Vaidinant "Juodosios gulbės" ir bendraujant su Darrenu įgytą neįkainojamą patirtį jau dabar galiu pavadinti pačiu svarbiausiu pasiekimu mano karjeroje. Žiūrovų simpatijos "Juodajai gulbei" tik dar labiau padidina norą džiaugtis ir didžiuotis, kad esu šio filmo dalimi", - tvirtino trečią kartą "Auksiniam gaubliui" nominuotą ir vieną statulėlę už vaidmenį melodramoje "Arčiau" atsivežusi namo Natalie Portman.  

Darrenas Aronofsky neslepia, kad "Juodosios gulbės" sėkme iš tiesų mažai kas tikėjo. Likus vos savaitei iki numatytos filmavimų pradžios pasitraukė finansinę paramą žadėję investuotojai ir psichologinės dramos biudžetas sudužo į šipulius. Filmą išgelbėjo paskutinę minutę po savo sparnu jį priglaudusi Holivudo studija "Fox Searchlight". Šiandien režisierius spinduliuoja kardinaliai kitokiomis nuotaikomis. "Neabejoju, kad per ceremoniją sulauksime linksmų pokštų apie baletą. Vakar žiūrėjau televizorių ir nuoširdžiai kvatojau, kai Davidas Lettermanas rimtu veidu rėžė pasiūlymą: "Jeigu nenorite švęsti šv.Kalėdų, tai galite nueiti į kiną ir pažiūrėti, kaip mylisi dvi žydų kilmės merginos", - smaginosi nominacijomis Darrenas Aronofsky.

Vieno žmogaus filmas

Alpinisto ir keliautojo Arono Ralstono įkvepiančią išsigelbėjimo iš garantuotų mirties gniaužtų atvaizduojančiai dramai "127 valandos" (orig. „127 Hours“) pritrūko balsų nominacijai už geriausią filmą. Tačiau režisierius Danny Boyle'as ir scenaristas Simonas Beaufoy'us buvo nominuoti už geriausią scenarijų, kuriame panaudojo Arono Ralstono autobiografinę prisiminimų knygą. Vieno aktoriaus šou fenomenaliai atlikęs talentingasis amerikietis Jamesas Franco varžysis dėl užtarnauto geriausio aktoriaus titulo. Trečiąją nominaciją įstabiam filmui pelnė populiariausias indų kompozitorius A.R.Rahmanas, kuris prieš dvejus metus gavo "Auksinį gaublį" už muziką Danny Boyle'o filmui "Lūšnynų milijonierius".

2003 m. balandį amerikietis Aronas Ralstonas pateko į laukinės gamtos spąstus, kai rizikingai mėgino nusileisti į siaurą tarpeklį Liūdinčiojo Džono kanjone, o netyčia išjudintas akmuo prispaudė jam dešinę ranką.

"Visuomet sunku parašyti gerą scenarijų vieno aktoriaus filmui apie žmogų, kuris beveik nejuda. Didžiausiu savo iššūkiu laikėme užduotį išlaikyti intrigą ir pasistengti, kad žiūrovai pamirštų, jog jie žino tikrąjį mūsų herojaus likimą. Iš tiesų viskas baigėsi laimingai, Aronas išsigelbėjo ir įdėmiai skaitė kiekvieną scenarijaus variantą. Dėl šios priežasties jautėme ypatingą atsakomybę, kad kuo tiksliau perteiktume svarbiausią jo gyvenimo momentą. Mums padėjo nuoširdūs pokalbiai su Aronu apie faktus, tikroviškumą ir emocinę teisybę. Mūsų filmas pasakoja ne tik apie žmogų, kuris stengiasi ištrūkti iš sudėtingos situacijos. Tai istorija apie žmogų, kuris suprato, kad privalo gyventi ne dėl savęs, bet dėl kitų. Žmonės yra svarbiausi", - jautriai už geriausio scenarijaus nominaciją dėkojo bendraautorius Simoas Beaufoy'us.   

"Ypatingai dėkoju už garbingą įvertinimą ir jaučiuosi patenkintas filmo "127 valandos" sėkme šių metų apdovanojimuose. Džiaugiuosi už Danny Boyle'o komandą, abu operatorius Quique ir Anthony, kurie leido laiką kartu su manimi tame Jutos kanjone. Didžiuojuosi, kad Arono Ralstono istorija patiko žiūrovams ir sulaukė puikių įvertinimų", - reagavo Jamesas Franco, kuris asmeninėje apdovanojimų kolekcijoje turi "Auksinį gaublį" už kino legendos Jameso Deano vaidmenį biografiniame TV filme ir bus vienas iš "Oskaro" premijų įteikimo ceremonijos vedėjų.

Dalinti "Oskarus" jam vasario 27 d. talkins žavingoji Anne Hathaway, kuri įtaigiai įkūnyjo Parkinsono sindromu sergančią jauną merginą ir drąsiai apsinuogino aistringoms glamonių scenoms su partneriu Jake'u Gyllenhaalu Lietuvoje viešėjusio režisieriaus Edwardo Zwicko dramedijoje "Meilė ir kiti narkotikai", Lietuvoje filmas startuoja sausio 7d.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2147
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt