Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena
Vasario 10 d. prasidedantis Berlyno tarptautinis kino festivalis iškilmingai atidarymo ceremonijai pasikvietė brolių Joelio ir Ethano Coenų vesterną "Tikras išbandymas" (True Grit). Steveno Spielbergo prodiusuotas kūrinys susilaukė ypač palankių JAV kritikų recenzijų ir apdovanojimų ekspertų nuomonių, o praeitą savaitę susirinko net 8 nominacijas D.Britanijos kino meno akademijos premijoms BAFTA.

"Joelis ir Ethanas Coenai yra svarbiausi amerikietiško nepriklausomo kino atstovai. Jų filmai visuomet išsiskiria spalvingais personažais, polinkiu ironijai ir įdomiomis istorijomis, kurios jau ne kartą užsitarnavo žiūrovų dėmesį. Tikime, kad "Tikras išbandymas" yra pats tinkamiausias filmas 2011 m. Berlinalės atidarymui", - džiaugiasi charizmatiškasis Berlyno kino festivalio direktorius Dieteris Kosslickas.

Holivudo studija "Paramount" jau oficialiai patvirtino, kad vasario 10 d. raudonuoju kilimu žengs broliai Joelis ir Ethanas Coenai, "Oskaro" premijos laureatas Jeffas Bridgesas, puikiu vaidmenimi trileryje "Šioje šalyje nėra vietos senukams" pasireiškęs Joshas Brolinas ir 2010 m. atradimu tituluojama 14-metė žvaigždutė Hailee Steinfeld, kuri pirmuoju rimtu vaidmenimi užsitikrino BAFTA nominaciją už geriausios aktorės vaidybą.

Broliai Coenai sensacingai debiutavo 1984 m. Sandanso nepriklausomo kino festivalyje su trileriu "Paprastas kraujas" (Blood Simple). 1996 m. jie atsiėmė "Oskarą" už dramatiško trilerio "Fargo" scenarijų, o 2007 m. "Šioje šalyje nėra vietos senukams" triumfavo su penkiais "Oskarais". Trys iš jų atiteko broliams Coenams už geriausią adaptuotą scenarijų, geriausią režisūrą ir geriausią filmą.

1969 m. vesterno "Tikras išbandymas" su legendiniu Johnu Wayne'u moderni interpretacija suteikė unikalią progą Joeliui ir Ethanui Coenams bei aktoriui Jeffui Bridgesui sugrįžti į Berlyną. 1998 m. kultinė komedija "Didysis Lebovskis" dalyvavo Berlinalės konkursinėje programoje ir taikėsi sučiupti "Auksinį lokį".

"Tikras išbandymas" supažindina su drąsia 14-mete Mate (akt. Hailee Steinfield), kuri trokšta surasti savo tėčio žudiką ir jam atkeršyti. Niekas nesiveržia užsispyrusiai mergaitei padėti, o valdžios atstovai numojo ranka į nusikaltimą ir pasprukusį žudiką, tad Matė pasiūlo solidų atlygį viskio butelaičius mieliau kilnojančiam vienaakiui medžiotojui Rusteriui Kogburnui (akt. Jeffas Bridgesas). Į pavojingą kelionę per indėnų žemes kartu išjoja Teksaso reindžeris Lebiofas (akt. Mattas Damonas), kuris gaudo tą patį niekšą (akt. Joshas Brolinas) už kitą nusikaltimą.   

Finansiškai sėkmingiausią filmą (130 mln. JAV dolerių pajamos vien tik JAV kino teatruose) sukūrę broliai Coenai nepretenduos 61-ojo Berlyno kino festivalio prizams su "Tikru išbandymu". Šiemet konkursinėje programoje išsirikiavo 16 pretendentų, trokštančių "Auksinio lokio" ir "Sidabrinių lokių". Rudenį Lietuvoje viešėjęs vengrų veteranas Belas Tarras ("Turino arklys"), iranietis Asgharas Farhadi ("Nader ir Siminas. Išsiskyrimas"), prancūzų animatorius Michelis Ocelot ("Nakties istorijos"), amerikiečiai Miranda July ("Ateitis"), Joshua Marstonas ("Kruvinas atleidimas"), argentinietis Rodrigo Moreno ("Paslaptingasis pasaulis), rusas Aleksandras Mindadzė ("Šeštadienį") susirungs su mažiau žinomais talentais ir režisūroje debiutuojančiais aktoriais. Vieną iš didžiausių festivalio intrigų pasiūlys elitinis aktorius Ralphas Fiennesas, adaptavęs ir režisavęs Williamo Shakespeare'o tragediją "Koriolanas". Konkurse taip pat dalyvaus šiemet Sandanso kino festivalyje gerai įvertintas amerikiečių debiutanto JC Chandorio finansų trileris "Kraštutinis skambutis" su Kevinu Spacey, Demi Moore ir Jeremy Ironsu

61-asis Berlyno kino festivalis vyks vasario 10-20 d.  


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1348
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt