Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Šiemet gauti „Oskarą“ kaip „geriausias metų“ filmas pretenduoja net dešimt filmų.

Sausio 25 dieną buvo paskelbti pretendentai gauti „Oskarus“. „Oskarų“ įteikimo ceremonija įvyks vasario 27 dieną. „Geriausio metų“ filmo vardo sieks 9 meniniai filmai ir vienas animacinis filmas. Mes peržvelgėme paskelbtus kandidatus pagal jų visų nominacijų skaičių. Pagal tokius kriterijus apie filmus spręsti nėra teisinga, bet kuo daugiau nominacijų, tuo daugiau šansų gauti bent vieną statulėlę.

Pagrindinė „Oskarų“ žvaigždė filmas „The King‘s Speech“ (liet. „Karaliaus kalba“). Istorija apie būsimą Anglijos karalių, kurį nuo jo sosto skiria tik jo mikčiojimas, „Oskarams“ nominuotas visus 12 kartų. Nominacijas gavo aktorius Colin Firth, aktorė Helena Bonham Carter, ir filmo režisierius Tom Hooper. Praktiškai visos pagrindinės ir net ne pagrindinės nominacijos teko būtent šiam filmui, jis pretenduoja į geriausiojo vardą lygiai pusėje nominacijų.

Sekantis pagal nominacijų skaičių seka brolių Coenų filmas „Tikras išbandymas“  (True Grit). Pernai metais aktorius Jeff Bridges gavo „Oskarą“ už vaidmenį filme „Crazy Heart“, šiemet jis vėl ketina pakartoti savo žygdarbį. Nuostabu, kaip jis sugebėjo susidvejinti vaidmenimis, aktorius tuo pačiu metu vaidino brolių Coenų filme „Tikras išbandymas“ (filmas Lietuvoje startuoja vasario 25 dieną) ir fantastinėje juostoje „Tronas: palikimas“.

Po aštuonias nominacijas gavo Christopherio Nolano „Pradžia“ ir Davido Fincherio „Socialinis tinklalapis“. Abu filmai nominuoti „geriausio režisieriaus“ vardui. Iš aktorių nominuotas tik Jesse Eisenbergas už „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo įkūnijimą. Leonardo DiCaprio šiemet nekovos dėl geriausio aktoriaus titulo.

Ganėtinai dažnai „Oskarams“ nominuojami filmai apie boksininkus. „Kovotojas“ su Marku Wahlbergu nominuotas septynis kartus. Už geriausio aktoriaus vaidmenį jam kovoti neteks, tačiau tapti geriausiu turi šansų režisierius David O. Russell.

Aktoriaus James Franco ir akmens istorija filme „127 valandos“ kino akademikų širdyse suvirpėjo šešis kartus. Be „geriausio filmo“ nominacijos ir „geriausios dainos“ galima išskirti James Franco nominaciją į geriausio aktoriaus vardą. Jaudintis, ar gaus statulėlę jam neteks, nes visos ceremonijos metu jis stovės ant scenos ir ves renginį.

Po penkias nominacijas gavo Darreno Aronofsky juosta „Juodoji gulbė“ (Lietuvos kino teatruose pradėsianti savo šokį jau sausio 28 dieną) ir animacinis filmas „Žaislų istorija 3“. „Oskaras“ už „geriausią moters“ vaidmenį pranašaujamas aktorei Natalie Portman už juodąją gulbę ir visi jau senokai nustojo abejoti tuo, kad ji jį gaus. O štai „Žaislų  istorija 3“, jei netaps geriausiu metų filmu, tai tikrai gali nugalėti nominacijoje „geriausias animacinis filmas“, kur konkurentai yra vos du: „The Illusionist“ ir „Kaip prisijaukinti slibiną“.

Mažiausiai nominacijų gavo trileris „Winter's Bone“ ir komedija „The Kids Are All Right“. Kas, žinoma, nesumenkina jų privalumų, nes jie pristatyti pagrindinei nominacijai – „geriausias filmas“. Tiesiog kalba eina apie skaičius, o šie filmai nominuoti vos keturis kartus.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1846
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt