Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Kada paskutinį kartą buvote kino teatre? Per pirmą pasimatymą, Kalėdų atostogas, klasės draugų susitikimą? O gal į kiną ėjote pažiūrėti mėgiamo aktoriaus ar aktorės pasirodymo arba ilgai laukto filmo tęsinio? Kad ir kokia priežastis jus atvedė į kino teatrą, ji buvo pakankamai gera. O kokį pretekstą galite turėti apsilankyti kine šią savaitę? Šalti orai, ilga žiema, geri filmai. Vieni jų – jau apdovanoti “Auksiniais gaubliais” ir nominuoti prestižiniams “Oskaro” apdovanojimams, kiti – smagūs, nuotaikingi ir puikiai tinkantys pramogai. Belieka tik pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius. Ir skonį.

Tiems, kurie mėgsta pasakas, spalvingą animaciją, charakteringus personažus ir dar trijų dimensijų vaizdą, vertėtų rinktis animacinę juostą “Ilgo plauko istorija”. Pasaką apie į bokštą uždarytą princesę, kurios plaukai tokie ilgi, kad žavus princas jais gali įkopti pas mylimąją žinome visi. “Ilgo plauko istorija” pateikia kiek kitokią pasakos versiją” princesė tūno bokšte nė nenutuokdama, koks yra gyvenimas žemai, kol vieną dieną į bokštą neįlipa garsus apylinkių plėšikas. Ir nors pirmasis susitikimas nežada nieko gero, bet Princesei pasitaiko proga ištrūkti iš savo kalėjimo. Kodėl ja nepasinaudojus? “Ilgo plauko istorija” tikrai sužavės spalvomis ir vaizdais: vešlūs miškai, jaukūs miesteliai, įspūdingos pilys ir itin romantiškai atrodantis bokštas – talentingų animacijos specialistų darbas. Jei vaizdų maža, visada galėsite juoktis komiškų personažų, kurių šioje juostoje tikrai netrūksta. “Ilgo plauko istorija” savo humoru kiek primena “Šreką”, todėl įdomu bus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. O jei nemokate anglų kalbos arba nusibodo nuolatos savo atžaloms versti, ką pasakė Princesė, turite galimybę išvysti ir lietuviškai įgarsintą filmo versiją.tad smagios kelionės po dar vieną Disnėjaus pasakų karalystę.

Rimtų filmų mėgėjams – džiugi naujiena. Pagaliau į Lietuvos kino teatrus atkeliavo ilgai laukta D. Aronofsky juosta “Juodoji gulbė”. Kino kritikus ir žiūrovus pribloškęs filmu “Imtynininkas”, režisierius šį kartą gilinasi ne į bokso ringą, o į baleto meną. Balerinos gyvenimo tragizmas atskleidžiamas daugybe mažų detalių – nuožmia psichologine kova, kari balerina gaus geresnį vaidmenį, alinančių treniruočių akimirkomis, lanksčiame kūne slypinčiomis žaizdomis ir supratimu, kad dėl šokio aukojamas gyvenimas. Filme pasakojama istorija turi net kelis lygmenis: talentingo ir reiklaus choreografo sumanymas naujai interpretuoti klasikinį baletą “Gulbių ežeras”, jaunos balerinos bandymas gauti svajonių vaidmenį, pagaliau sudėtingas repeticijų procesas, kuriame reikia derinti šokio techniką ir emocijas. Natalie Portman sukurtas balerinos Ninos vaidmuo jau atnešė aktorei “Auksinio gaublio” apdovanojimą ir “Oskaro” nominaciją. “Juodoji gulbė” – iki pabaigos išlaikyta intriga ir puikus pasakojimas, kokių aukų reikalauja menas.

Apie pastangas tobulėti ir įveikti problemas pasakoja ir filmas “Karaliaus kalba”. Juosta kiek lėtoka ir veiksmo filmų mėgėjams tikrai nepatiks. Specialiai jiems – trileris “Mechanikas”, kuriame pavojingas užduotis vėl atlieka aktorius Jason Statham. Šį kartą jis vaidina “mechaniką” – profesionalų žudiką, keršijantį už geriausio draugo nužudymą. Kaip ir reikia tikėtis – bus daug ginklų, sprogimų, šūvių ir judėjimo. “Mechanikas” – veiksmo filmas tikriems veiksmo filmų mėgėjams.

Šiauliuose ir Alytuje šią savaitę svečiuosis prancūziškų filmų festivalis “Žiemos ekranai”, kurių programa šiemet kvies pasinerti į subtilų prancūzišką humorą ar patyrinėti Afrikos paslaptis. Kartu pristatomi ir keli trumpo metražo filmai, kurie festivalio organizatorių gražiai suporuoti su kitomis festivalio juostomis. 

Kino centre “Skalvija” vis dar sukasi “Baltas kaspinas” – filmas, kuris ilgam pasilieka atmintyje kaip paslaptingas ir įtraukiantis pasakojimas apie mažą Vokietijos miestelį ir jame vykstančius keistus ir žiaurus atsitikimus. Neatsakytų klausimų lieka daugiau, nei atsakytų, tačiau “Baltas kaspinas” sąmoningai palieka erdvę interpretacijai.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1668
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt