Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Nuo vasario 23 dienos kino teatre „Pasaka” prasideda dar vienas jau tradicija tapusių edukacinių renginių „Kino vakarai su Izolda” ciklas. Šį kartą paskaitos dedikuojamos svarbiausiam kino reginio elementui – kino aktoriaus profesijai.

Kino kritikės bei paskaitų vedėjos Izoldos Keidošiūtės nuomone, aktoriaus profesija yra viena „nedėkingiausių, taip smarkiai žeidžianti ir žeminanti, o kartu kupina nepaprastų sėkmės akimirkų.“ Šio paskaitų cilklo lankytojai turės galimybę sužinoti apie sudėtingą ir painų kino žvaigždės kelią iki raudonojo kilimo, apie tai, kaip žvaigždžių asmeninis gyvenimas pamažu tampa visuomenės nuosavybe. Apie kino legendas ir tuos, kurie tik akimirksniui žybtelėjo ekrane.

„Rudenį vykusių paskaitų pasisekimas drąsina tęsti pradėtą projektą ir ieškoti naujų įdomių temų. Jau dabar galiu būsimiems paskaitų lankytojams pažadėti, kad ir šį kartą paskaitų cikle sulauksime įdomių ir garsių kino pasaulio žmonių apsilankymo“ - pasakoja paskaitų ciklo idėjos autorė. I.Keidošiūtės teigimu, dalyvavimą kino vakariuose jau patvirtino aktoriai Gabija Ryškuvienė bei Valentinas Masalskis, aktoriaus ir režisieriaus sąntykį aiškintis padės kino režisierius Algimantas Puipa, apie kino įtaką mados pasauliui pasakos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

Dešimties paskaitų ciklo lankytojai išklausys dešimt temų, skirtų įvairiems aktoriaus profesijos aspektams. Kino vakarų dalyviai sužinos, kada ir kokiomis aplinkybėmis atsirado kino aktoriaus profesija, bandys atskirti aktorinį meistriškumą nuo charizmos, gilinsis į skirtingų šalių kino vaidybos ypatumus, režisieriaus ir jo mylimų aktorių – mūzų santykius, skandalingiausius kino romanus, kino žvaigždžių įtaką mados pasauliui ir kitas ne mažiau įdomias temas.

Ilgamete darbo kino pasaulyje patirtimi ir žiniomis pasidalinsianti charizmatiškoji kino kritikė Izolda Keidošiūtė atsakys į paskaitų lankytojų klausimus, padės suprasti ir įvertinti aktorinį meistriškumą. Taip pat išsakys savo argumentuotą nuomonę, provokuos diskusijai, ginčams ir gilesnei kino filmų analizei.

10 paskaitų ciklas „Kino vakarai su Izolda“ prasideda nuo vasario 23 dienos ir vyks 10 trečiadienių iš eilės, 18:30 val. Kino teatre „Pasaka“ „Pušku Pušku“ salėje.

 

Balandžio 6 dieną, 18:30 val.

Aktorius ir režisierius

Martin Scorsese ir Robert De Niro. Federico Fellini ir Marcello Mastroianni. François Truffaut ir Jean-Pierre Léaud. Kino režisierių ir aktorių neišskiriami tandemai, kas juos lemia? Kiek aktoriaus talentas ir galimybės priklauso nuo režisieriaus. Kiek aktoriams svarbu dirbti su režisieriais, kurie įžvelgia ir vertina aktoriaus galimybes, sugeba atskleisti tai, ką aktorius turi geriausio. Atsakymų į šiuos klausimus ieškosime kartu su kino režisieriumi Algimantu Puipa.

Balandžio 13 dieną, 18:30 val.

Aktorius ir mada

Grace Kelly, James Dean, Marilyn Monroe, Brigette Bardot, Audrey Hepburn. Tai tik kelios kino žvaigždės, tapusios legendinėmis pasaulio mados ikonomis. Kino žvaigždžių sukurti įvaizdžiai ir jų įtaka pasaulio madai ir mados pasauliui. Kas kam daro didesnę įtaką? Ar kino žvaigždės diktuoja madas, ar mados pasaulis kuria žvaigždių įvaizdžius? Atsakymus į šiuos klausimus padės rasti lietuvių drabužių dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

Balandžio 20 dieną, 18:30 val.

Aktorius gali viską

Dainuojantys, šokantys, muzikuojantys, piešiantys, režisuojantys aktoriai. Kas telpa į aktoriaus profesijos apibrėžime, ir kas išeina iš už jo ribų. Priaugti 20 kilogramų dėl vaidmens, arba drastiškai numesti svorį. O gal nusiskusti plikai plaukus? Aktorius gali viską!


Kino teatro "Pasaka" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1433
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt