Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Įkvėpta 2009 metų sėkmės, Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ komanda šiais metais vėl surado galimybių surengti nemokamą filmų demonstravimą internetu. Nuo kovo 21 iki 25 dienos kiekvieną dieną 12 ir 19 val. bus galima išvysti vis kitą Lietuvos kino kūrėjų darbą.

„2009 metais internetu rodėme Jūratės Samulionytės filmą „Nerutina“, kuris sulaukė net kelių tūkstančių žiūrovų. Po vienerių metų pertraukos norime pakartoti filmų seansus internetu, tik šį kartą rodysime jau 6 filmus. Internetinių seansų maratoną pradėsime kovo 21 dieną su V. Žalakevičiaus debiutiniu trumpametražiu filmu „Skenduolis“, - teigia Vida Ramaškienė, „Kino pavasario“ direktorė.

Ne visi turi galimybę aplankyti festivalio filmus darbo valandomis arba vakare,  tad virtualūs seansai patogūs tiems, kurie gali rasti laiko pažiūrėti filmą su kolegomis per pietų pertrauką darbe ar grįžę namo po darbų. Be to, šie „Kino pavasario“ seansai bus lengvai pasiekiami ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų žiūrovams. Internetinius seansus bus galima pamatyti surinkus www.15min.tv/kinopavasaris.

Pasirinkę internetinius „Kino pavasario“ filmų seansus žiūrovai galės pasimėgauti tiek pripažintų kūrėjų darbais, tiek jaunų debiutuojančių režisierių kūriniais.

Internetiniai filmų seansai

Kovo 21 d. komedija „Skenduolis“, rež. Vytautas Žalakevičius, 1956 m., trukmė 10 min;     

Kovo 22 d. dokumentika „Šanxai banzai!”, rež. Jūratė Samulionytė, 2010 m., trukmė 25 min;

Kovo 23 d. psichologinis siaubas „Svetimkūnis“, rež. Martynas Petrošius, 2010 m., trukmė 12,40 min;

Kovo 24 d. drama/trileris „Nevykęs scenarijus“, rež. Kristina Sereikaitė, Linas Mikuta, 2010 m., trukmė 8,26 min;                                  

Kovo 24 d. komedija „Nesiseka Šiandien“, rež. Dovilė Šarutytė, 2010 m., trukmė 6 min;           

Kovo 25 d. dokumentika „Čeburekų pardavėjai“, rež. Tomas Bručas, 2011 m., trukmė 26,30 min.     

Plačiau apie filmus

Skenduolis, rež. Vytautas Žalakevičius

Veiksmas vyksta ikikarinės Lietuvos periferiniame miestelyje. Vasara, visa miestelio ponija susirinko paežerėje. Atėjo ir jaunas varganas raštininkas Jonas Šatas – puskojinių slapta prasiskalbti, ir vietinis vaistininkas linkęs pameškerioti. Deja, žengus žingsnį lieptelis nebeišlaikė ir abu vyrai įkrito į vandenį...

Čeburekininkai, rež. Tomas Bručas

„Karšti čeburekai, šaltus alus“ – tai bene garsiausias nelegalaus lietuviškojo verslo šūkis. Tačiau kas iš tikrųjų yra tie jaunuoliai, pliaže prekiaujantys čeburekais? Kiek čeburekų reikia atnešti policininkui į viešbutį, kad jis tavęs kitąkart nebesivytų kopomis? Slaptą čeburekininkų pasaulį atskleidžia trys seniai nesimatę draugai – „Čeburekų pardavėjai“ – Sigis, Asta ir Rokas.

Nesiseka šiandien, rež. Dovilė Šarutytė

Vieną įprastą dieną iš dangaus ima kristi neatpažinti objektai. Tai sukelia nelaimių virtinę tam tikriems žmonėms. Kas ir kodėl taip įvyko? Tai trumpas, ironiškas pasakojimas apie sėkmę.

Nevykęs scenarijus, rež. Kristina Sereikaitė, Linas Mikuta 

Vieniša, kompleksuota moteris dirba pigioje užeigoje. Kartą laiminga porelė palieka užeigoje rankinę. Salės tarnautoją užplūsta didžiulis noras pamatyti tos rankinės turinį. Ten randa nusikaltimo įkalčius, tačiau nespėja jų ištyrinėti, nes ją užklumpa pats nusikaltėlis. Įvykiai klostosi dramatine linkme, tačiau ar iš tiesų viskas yra taip, kaip atrodo?

Šanxai Banzai, rež. Jūratė Samulionytė

Kiekviename mieste yra Šanchajus!. Tai ironiškas dokumentinis filmas apie Vilniaus Šnipiškių mikrorajoną, vilniečiams žinomą kaip Šanchajų. Filmas atskleidžia paradoksalų kaimo miesto centre egzistavimą, unikalios daugiatautės bendruomenės gyvenimą bei aiškinasi rajono pavadinimo kilmę. Šanchajų keičia prestižinis dangoraižių rajonas ir niekas nežino, kokia ateitis laukia Šanchajaus „personažų“. Filmas „Šanxai Banzai“ – Europos šalių kino forumo „Scanorama“ Didžiojo prizo nugalėtojas.

Svetimkūnis, rež. Martynas Petrošius

Tai filmas apie kaimo namelyje gyvenančią mergaitę, nuo kurios atsiskiria kraupus šešėlis. Vėliau jis pavirsta mergaitės fizinio kūno kopija ir grėsmingai persekioja ją. Mergaitė bėga, blaškosi, kol galų gale pasiduoda. Demonas vėl sugrįžta į ją ir visiškai užvaldo mergaitės valią. Tai filmas apie tamsiąsias jėgas, gyvenančias mumyse ir valdančias mūsų likimus. Filmo idėja sukurta pagal Carloso Castanedos knygos „„Aktyvioji begalybės pusė“ skyrių „Purvini šešėliai“.


"Kino pavasario" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1217
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt