Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Šiandien Šv. Kotrynos bažnyčioje bus išrinktas ir paskelbtas geriausias Lietuvos kino operatorius. Iškilmingos “Ąžuolo” teikimo ceremonijos metu taip pat bus įteiktas apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus ir kino operatorių dėkigumo prizas.

Šiemet Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) prizu “Ąžuolas” už geriausią 2010 metų operatoriaus darbą pretendenduoja būti apdovanoti Ramūnas Greičius už trumpo metražo juostą "Tėve mūsų" (rež. Marius Ivaškevičius), Audrius Kemežys už dokumentinius filmus "Knygnešys" (rež. Jeremiah Cullinane), "Šarka2" (rež. Mykolas Vildžiūnas), "Šarūnas Bartas - vienas lauke karys" (rež. Guillaume Coudray), "Aš perėjau ugnį, tu buvai su manimi" (rež. Audrius Stonys), "Prie rugių ir prie ugnies" (rež. Agnė Marcinkevičiūtė) bei bendrą darbą filme "Eurazijos aborigenas" (rež. Šarūnas Bartas) bei Feliksas Abrukauskas už pilno metražo filmą "Anarchija Žirmūnuose" (rež. Saulius Drunga).

LAC valdybos sprendimu prizu už gyvenimo nuopelnus šiemet bus apdovanotas kino operatorius Jonas Gricius, kurio nufilmuotos juostos “Niekas nenorėjo mirti” (rež. Vytautas Žalakevičius, 1965), “Paskutinė atostogų diena” (rež. Arūnas Žebriūnas, 1964), “Laiptai į dangų” (rež. Raimondas Vabalas, 1966) ir kt. tapo ne tik lietuvių, bet ir pasaulio kino klasika: „Hamletas“ (1964), “Karalius Lyras“ (1970, abiejų rež. Georgijus Kozincevas).

Kino operatorių dėkingumo prizas šiemet bus įteiktas Algiui Žitkevičiui, ilgamečiam Lietuvos kino studijos apšvietėjui, dirbusiam daugelyje ten sukurtų filmų.


"Kino pavasario" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1819
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt