Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena
   Plikai skusta galva su kuodu, kaukę primenantis išdažytas veidas, žiauri išraiška, šaltos negailestingos akys, apnuogintas raumeningas žvėrių kailiais pridengtas kūnas – kažin ar filmo „Devintojo legiono erelis“ žiūrovai iš karto atpažino alžyriečių kilmės prancūzų aktorių Taharą Rahimą? Šiame istoriniame nuotykių filme aktorius suvaidino karingos keltų genties princą, kuris pastoja kelią romėnų centurionui Markui Akvilai (Channingas Tatumas) ir jo vergui Eskai (Jamie Bellas), išsiruošusiems į pavojingą žygį barbarų valdomose žemėse.

   „Buvo labai keista ekrane pamatyti save tokį. Kasdien apie valandą tekdavo grimuotis. Per aštuonias filmavimo valandas oda parausdavo, ją degindavo. Laimei, man teko filmuotis tik 18 dienų“, – pasakojo aktorius, kuris iš žavaus, nuolat besišypsančio šiuolaikinio jaunuolio sugebėjo meistriškai persikūnyti į žiaurų barbarą.

   29 metų Taharas Rahimas išgarsėjo suvaidinęs geriausiame 2009 metų prancūzų filme – kriminalinėje dramoje „Pranašas“. Juosta laimėjo Didįjį žiuri prizą Kanų kino festivalyje, susišlavė daug kitų kino apdovanojimų, buvo nominuota „Oskarui“. Tuo tarpu pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūręs Taharas Rahimas pelnė Europos kino akademijos apdovanojimą ir du prancūzų „Cezarius“ – už geriausią pagrindinį vyro vaidmenį ir geriausią debiutą. 

   Filme „Pranašas“ Taharas Rahimas suvaidino naivų nepatyrusį arabų jaunuolį Maliką, kuris, būdamas 19 metų, patenka į kalėjimą. Čia jaunuolio siela užnuodijama ir žingsnis po žingsnio jis tampa negailestingu žiauriu žudiku bei nusikaltėlių klano vadeiva.

   Aktorių atradęs prancūzų režisierius Jacques‘as Audiard‘as džiaugėsi Taharo Rahimo vaidyba: „Taharas įtikinamai atskleidė, kaip aplinkybių verčiamas jautrus, gyvenimo nepažįstantis vaikinas pavirsta brutaliu nusikaltėliu“.

   Taharas neslepia, kad staigus pripažinimas jį išmušė iš vėžių. „Esu paprastas vaikinas iš provincijos. Festivalių ceremonijos yra visai kitas pasaulis, tarsi pasaka. Apie tai net niekada nesvajojau“, – pasakojo aktorius, kuris augdamas mažame Prancūzijos Belforo miestelyje neturėjo ką veikti, todėl eidavo į kiną. Tuomet Taharas Rahimas ir nuprendė tapti aktoriumi. Ir jam pavyko įgyvendinti savo svajonę. Aktorius studijavo dramos meną Monpeljė universitete ir Paryžiuje, vakarais dirbdavo, kad sudurtų galą su galu.

   Gavęs filmo „Devintojo legiono erelis“ scenarijų, Taharas Rahimas nedvejojo. „Šis vaidmuo buvo labai gundantis“, – tvirtino Taharas Rahimas. Aktoriui patiko ir bendras darbus su filmo režisieriumi „Oskaro“ laureatu Kevinu Macdonaldu. „Jis moka kalbėti su aktoriais. Ir jis moka išgirsti aktorius. Tai labai svarbi režisieriaus savybė“, – sakė Taharas Rahimas.

   Kas filmavimo aikštelėje aktoriui patiko labiausiai?

   „Man patiko kautis su kardu. Jaučiausi kaip vaikas“, – juokėsi aktorius. 

   Taharui Rahimui kinas tarsi stebuklingas žaidimas. Turbūt neatsitiktinai likimas jį suvedė su režisieriumi Emiru Kusturica, kuris mėgsta žaisti kiną. Šiuo metu aktorius ruošiasi vaidmeniui Emiro Kusturicos filme „Šaltas vanduo“. Filmas pasakoja apie du palestiniečius brolius, kurie gabena mirusio tėvo kūną iš Jeruzalės, kad palaidotų jį gimtojoje žemėje. Jiems kelią pastoja Izraelio policija, grupė teroristų ir rusų mafija. Vienas šio filmo prodiuserių yra Holivudo žvaigždė Johnny Deppas. Juosta kino ekranuose turėtų pasirodyti kitais metais.

   O kol kas įspūdingai atrodantį aktorių galima išvysti filme „Devintojo legiono erelis“, kuris šiuo metu rodomas Lietuvos kino teatruose.


"Garsų pasaulio įrašų" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Vidas
2012-03-23 06:18:45  įvertino 

lol i love this part because she loves him and she's like NOOOOO!!!! then he taoltly makes her fall in love with him when she sees them falling in a tank lol it's one of those moments where even though she's trying to arrest you she doesn't want u to die but when she thinks your dead she sees you pull something taoltly insane but pro lolNaujienos aprašymas aplankytas kartų: 1285
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt