Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Pastaraisiais mėnesiais bene daugiausiai žiniasklaidos dėmesio sulaukė ne kas kitas, o karališkos Didžiosios Britanijos sosto įpėdinio princo Williamo vestuvės, kurios priminė Holivudo meilės istoriją, o ne tikrą gyvenimą. Iš tikrųjų, sunku patikėti, kad pasaka, kai paprasta mergina tampa princesė, dar gali išsipildyti tikrame gyvenime, o ne kino filme. Vis dėlto, jei romantiškos karališkos istorijos atsibodo ir norite pagaliau pailsėti nuo svetimų vestuvių šurmulio, kino teatruose pasirodantis veiksmo filmas ”Greiti ir įsiutę 5” turėtų būti pats tas. Jau penktą kartą į pašėlusias lenktynes kviečiantys filmo kūrėjai siūlo išbandytą receptą – puiki aktorių komanda (Vin Diesel, Paul Walker), greitos ir įspūdingos mašinos, niekada nesibaigianti kova su tvarkos sergėtojais ir nauji priešininkai atsiduria Brazilijoje – įkaitusiame Rio de Žaneire, kuriame kovos be taisyklių sąlygos dar žiauresnės. Veiksmo tikrai netrūks, o filmas patiks tiems, kurie ne tik matė pirmąsias keturias dalis kino teatre, bet ir bandė jas pakartoti tikrame gyvenime. Žinome, to daryti nei cinema.lt, nei filmo kūrėjai nerekomenduoja. Geriausia ką galite padaryti – tvarkingai pastatyti mašiną prie kino teatro, nes geri vairuotojai net ir paprastus dalykus daro tvarkingai.

Jei Brazilijos karštis vilioja, tačiau mašinų lenktynės nepatinka – nenusiminkite. Animacinis trijų dimensijų filmas “Rio” kvies patyrinėti visai kitokią šio Brazilijos didmiesčio pusę, o ir tepaluotų mašinų savininkų neišvysite. Kartu su smagiu pelikanu ir porele papūgų tyrinėti dangų ir žemę bus dar paprasčiau, nes filmo personažai kalba lietuviškai – didelis privalumas tiems, kurie į trijų dimensijų seansą ves mažuosius kino mėgėjus. Jiems turėtų patikti viskas – ir spalvos, ir muzika, ir tai, kad pagrindinis veikėjas labai panašus į mus – su savo baimėmis, kurias kartu su draugų pagalba vis dėlto nugali.

Kino gurmanams gegužės pradžioje – Vengrų kino savaitė, kurioje turėsite progos išvysti geriausius ir įdomiausius vengrų filmus. Programoje ir vengriška komedija ”Pagaminta Vengrijoje”, ir žiūrovų bei kritikų pripažinimo sulaukusi juosta “Kontrolieriai”. Istorijos mėgėjams – puikus pavyzdys, kaip galima kurti nacionalinį kiną: istorinė drama “Meilė laisva” pasakoja apie skaudų Vengrijos istorijos etapą – Vengrijos revoliuciją, brutaliai numalšintą sovietų tankų. Šalia įspūdingų kautynių vaizdų, vykusių Budapešto gatvėse, filme atgyja ir simbolinė kova, tuo pat metu vykusi Melburno olimpiados plaukimo baseiną, kur Vengrijos vandensvydininkai susitiko su Sovietų sąjungos rinktine. Tų varžybų rezultatą siūlome perskaityti ne istorijos vadovėliuose, o pamatyti juostoje “Meilė laisva”. Taip pat dėmesio vertas filmas “Likimo atstumtas”, kino pasaulyje vertinamas dėl puikaus operatoriaus darbo.

Šią savaitę prasideda ir Vokiečių kino dienos, pristatančios aštuonis vaidybinius ir tris dokumentinius vokiečių kūrėjų darbus. Žiūrovų dėmesio ypač laukia puiki dokumentinė juosta “Moteris ir penki jos drambliai” – ir tai ne pasakojimas apie klajojančio cirko pasirodymą, kaip filme “Vanduo drambliams”, o istorija moters, iš rusų kalbos išvertusios penkis F. Dostojevskio romanus. Vaidybinio kimo mėgėjams  - juostos “Lila, Lila” ir “Bėk, jei gali”, iliustruojančios naujausias Vokietijos kino tendencijas ir temas.

Šią savaitę į kino ekranus atkeliauja juosta, jau matyta “Kino pavasaryje”. “Vaikams viskas gerai” – netikėtas pasakojimas, kurio atitikmenį Lietuvoje rasti sunkoka, nes pasakojama apie du vaikus auginančią lesbiečių šeimą. Jų tarpusavio santykiai neišvengia tradicinių sunkumų, barnių dėl vaikų auklėjimo, švelnumo momentų, tačiau nusistovėjusius šeimos vandenis sudrumsčia biologinio vaikų tėvo pasirodymas. Filmas nemoralizuoja ir neteisia, tik bando nagrinėti tėvystės, motinystės ir šeimos prasmę kintančiame pasaulyje. Ir daro tai labai linksmai bei šmaikščiai.

O juk tobuli santykiai – sudėtingas dalykas. Kartais juos tiesiog reikia suvaidinti, kaip daro Adam Sandler  ir Jennifer Aniston komedijoje “Suvaidink mano žmoną”. Filmas skirtas tiems, kurie mėgsta juoktis iš svetimų klaidų. Linkime ne tik juoktis, bet ir pasimokyti.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1878
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt