Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Renginio vieta – Šiaurės ministrų tarybos biuras, Didžioji g. 5, Vilnius; laikas – spalio 11 d. 18.00 val.
 
Šiaurietiškas kinas yra itin mėgiamas Lietuvos žiūrovų. Festivaliuose rodomi Šiaurės šalių filmai visada sulaukia didžiulio lankytojų srauto, o atvykstantys režisieriai – žiniasklaidos ir plojimų negailinčių gerbėjų dėmesio. Kokia yra šios sėkmės paslaptis ir kokias lietuvių simpatijos Šiaurės šalių kinui priežastis galime pavadinti esminėmis?

Atsakymą į tai spalio 11 d. duos kino kritikė ir žurnalistė Auksė Kancerevičiūtė, kurios paskaita Šiaurės ministrų tarybos biure supažindins lankytojus su naujausiomis šiaurietiško kinematografo tendencijomis ir leis iš arčiau pažvelgti į Baltijos jūros regiono kino kodą.

„Šiaurės šalių kinas dažnai vadinamas fenomenaliu reiškiniu, kurį išgarsino Ingmaras Bergmanas, Larsas von Trieras, Akis Kaurismakis. Šiuolaikiniams skandinavų režisieriams tenka nelengva užduotis: ieškoti naujų išraiškos būdų bei temų, jau susiformavusios ir puikiai atpažįstamos tradicijos kontekste“,- sakė renginio autorė Auksė Kancerevičiūtė.

Jau septintus metus skaičiuojanti „Šiaurės šalių kino klubo“ iniciatyva Vilniuje nemokamai rodyti šiaurietiškus filmus aiškiai įliustruoja tokio kino populiarumą ir poreikį. Čia salės dažniausiai būna užpildytos. Žiūrovui Šiaurės šalių kinas artimas tematiškai, ten vyrauja stiprūs, dažnai tragiški charakteriai, tačiau atsakant į šį klausimą reikalinga gilesnė profesionalo analizė, kurią ir išgirsime „Antrame antradienyje“. 
 
Renginys vyks lietuvių kalba, įėjimas nemokamas. Prašome atkreipti dėmesį, kad vietų skaičius yra ribotas, vietų rezervacija nevykdoma.

„Antras antradienis“ yra Šiaurės šalims skirtų renginių ciklas, kurio renginiai vyksta kiekvieno mėnesio antrą antradienį. Ciklo sumanytojas ir rengėjas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Šiaurės Ministrų Tarybos biuro Lietuvoje informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1151
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt