Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

„Skalvijos" kino centre nuo gruodžio 9 d. pradedamas rodyti režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Stebuklų laukas". Tai dokumentinė poema apie žmones, kurie dešimtmečius gyveno miške, netoli buvusio Kariotiškių sąvartyno. Filme atskleidžiamas savotiškos bendruomenės gyvenimas, jos kasdienybė, parodomas žmonių, atsisakiusių visko, pasiryžimas gyventi.

Jaunam režisieriui Mindaugui Survilai benamiai tapo svarbia jo gyvenimo dalimi. Ketverius metus jis bendravo su žmonėmis, gyvenančiais šalia sąvartyno. Buvo su jais jų kasdienybėje, filmuodamas atsargiai, stengdamasis niekaip nesutrikdyti šių žmonių gyvenimų. Taip atradęs savą ryšį, pasitikėjimo ir artumo santykį su jais, M. Survila sukūrė filmą „Stebuklų laukas".

Šis unikalaus filmo tema apie paribio gyventojus provokuoja socialinius, filosofinius klausimus.

Gruodžio 13 d., po filmo „Stebuklų laukas" seanso (19.20 val.) „Skalvijos" kino centre rengiama paskaita. Joje socialinių mokslų daktarė Donata Petružytė (kurios darbo tema „Atliekų rinkėjų darbas ir gyvensena: Kariotiškių sąvartyno atvejis") pakalbės apie atliekų rinkėjus nuo Antikos laikų; kas buvo svarbiausia XVII a. Japonijoje gyvenantiems rinkėjams; kaip JAV valdžia XIXa. pratino gyventojus šiukšlių nepilti per tvorą, referuos, kokias teises išsireikalavo rinkėjų profsąjungos Paryžiuje ir nusakys - kokia situacija Lietuvoje? D. Petružytė pasakos apie Kariotiškių sąvartyne gyvenusius žmones ne kaip lokalų reiškinį, bet kaip kiekvienoje civilizacijoje egzistuojanti fenomeną. Kariotiškių sąvartyno žmones, ju darbą, gyvenseną ji susies su platesniu kontekstu.


"Skalvijos" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 821
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt