Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Praėjusiais metais „Oskarą" už vaidmenį filme „Karaliaus kalba" pelnęs britų aktorius Colinas Firthas jau netrukus kino teatruose pasirodys naujajame amplua. Jau filmas „Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas", suvienijęs visą britų aktorių žvaigždyną, vadinamas viena didžiausių metų intrigų.

Naujoji sensacingai populiarų vampyrišką siaubo trilerį „Įleisk mane" sukūrusio švedų režisieriaus Tomaso Alfredsono juosta žada intelektualų ir hipnotizuojantį reginį. Apie šnipų korupciją, lojalumą, išdavystes ir moralę pasakojančiame filme pripažintam aktoriui C.Firthui teko kultūringo, šaltakraujiško ir sąžiningo Bilo Heitono, dar vadinamo „Siuvėju", vaidmuo.

Didžiosios Britanijos kino žinovų teigimu, aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje besirutuliojantis veiksmas kelia nostalgijos jausmą - visi garsūs aktoriai, pradedant C.Firthu, Gary Oldmanu ir Tomu Hardy, yra vieniši, užsidarę savyje ir sensta. Juos žlugdo išdavystės metai, nusivylimas ideologija ir nuolatinė mirties grėsmė.

„Esu įsitikinęs, kad tai nuostabiai melancholiška istorija, o jos smūgiai tėra emociniai. Visi herojai patiria gilią vienatvę, manau, filmas būtent apie tai ir yra. Esu įsitikinęs, kad tai - jaudinantis ir jautrus vienišų vyrų, nusivylusių idealistų portretas. Visi jie dėl darbo paaukojo svarbias asmeninio gyvenimo akimirkas ir tai herojus sujungia į broliją. Suvokimas, kad vienas iš jų išduoda visus, o galbūt tai darė net ne vienerius metus, tai ne tik rimta grėsmė, bet ir širdį verianti žinia", - pasakojo C.Firthas.

Per pastaruosius dvejus metus daug svarių apdovanojimų pelnęs aktorius šįsyk gavo ne pagrindinį, o tik vieno iš šnipų būrio vaidmenį. „Išgirdau, kad juostą kuria T.Alfredsonas, joje vaidina Johnas Hurtas, G.Oldmanas... Negalėjau atsispirti", - prisipažino C.Firthas. Jis tikino, kad vaidyba pripažintų aktorių būryje turi ir savo privalumų. „Kai ant scenos esi su kažkuo, kas už tave geresnis, ir pats atrodai geriau. Taip jau yra. Tokia situacija ne tik verčia pasitempti, bet ir išties pagerina bendrą vaizdą", - džiaugdamasis kolegomis kalbėjo aktorius.

C.Firthui patiko ir jo vaidintas „Siuvėjas". „Jis mėgaujasi gyvenimu, jis išdidus. Jis ne tik šnipas, bet ir šiek tiek bohemiška asmenybė: jis yra artistas, jis suteikia spalvingumo aprangai, tam, kaip važinėjasi dviračiu. Jis taip pat labai seksualiai aktyvus ir puikiai moka naudotis ironija", - savąjį herojų apibūdino britas. Anot aktoriaus, filme vaizduojama Šaltojo karo laikų istorija yra vis dar aktuali. „Jei išmestume temą „sovietai prieš Vakarus", visa kita tiks dabarčiai. Iš esmės, kalbama apie įsibrovimą, nesvarbu, kas tai bebūtų, žurnalistai, „Wikileaks"... Žinome, kad klesti industrinis šnipinėjimas, visi žmonės paranojiški ir labiau išsigandę nei kada nors anksčiau. Jei bijome ne baubo po lova, tai baiminamės teroristų. Filmas labai aktualus, ypač kalbant apie tokius dalykus kaip pasitikėjimas ir paranoja", - tvirtino C.Firthas.

Įtraukiančius šnipų žaidimus istorijoje „Bastūnas, siuvėjas, kareivis, šnipas" su puikiais britų aktoriais Lietuvos publika išvysti galės jau šių metų gruodžio 23-ąją.


"ACME Film" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1222
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt