Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena
Penktadienį Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis" pradedamas rodyti Quentino Tarantino išgirtas graikų filmas „Atenbergas". Pamatęs šį filmą Venecijos kino festivalyje, garsusis režisierius neištvėręs šūktelėjo, kad graikų režisierės Athinos Rachel Tsangari sukurtas „Atenbergas" paliko jam didžiulį įspūdį ir parodė kitą Graikijos pusę.

Būtent Venecijos kino festivalyje geriausios aktorės apdovanojimu buvo pagerbta pagrindinį vaidmenį filme atlikusi jauna aktorė Ariana Labed.

Filmo pasirodymo išvakarėse kinomanus sukvietė baras „Soul Box", filmo sutiktuvėms surengęs specialų vakarėlį tiesmuku pavadinimu „I love Attenberg".

„Šio filmo pasirodymą kino teatrų repertuare nutarėme išvakarėse sutikti su jaunais, kietais ir pakvaišusiais - tokiais, kaip „Atenbergo" herojės", - sakė Tarptautinio Kauno kino festivalio, pristatančio šį filmą, programos sudarytojas Tomas Tengmarkas.

Pagrindinė „Atenbergo" herojė Marina yra ekscentriška 23-ejų metų mažo miestelio mergina, gyvenanti savo uždarame pasaulyje. Ji primena baikštų, bet tuo pačiu ir smalsų laukinį gyvūnėlį, apatišką visumai, tačiau susitelkusį į detales, fiziologijos tyrinėjimus. Ji stoja ant esminių gyvenimo pasikeitimų slenksčio. Netrukus mirsiantis tėvas bando paruošti dukrą socialiniam gyvenimui, tuo tarpu pati Marina savo kūną jaukinasi panašiai kaip laukinį žvėrį...

Filmo režisierė Athina Tsangari teigia, kad Marina filmo pabaigoje lieka visiškai viena, taigi kažkuria prasme tampa laisva viską pradėti nuo nulio. „Atenbergą pradėjau rašyti 2008-ųjų gruodį, kai Atėnuose vyko pirmosios riaušės. Gatvėse vyravusi nevilties, susvetimėjimo ir išdavystės nuotaika nesąmoningai persismelkė ir į filmo scenarijų. Jis nejučia ėmė kristalizuoti visuomenėje tvyrančias baimes, - sakė režisierė. - Aš manau, kad dabar Graikijoje kinas labiau nei bet kada tampa ne tik menine raiškos priemone, bet ir politinio, socialinio bei moralinio išgyvenimo sąlyga."

Filmas nuo sausio 13 d. rodomas kino teatre „Forum Cinemas Vingis". Filmą pristato Tarptautinis Kauno kino festivalis.


Tarptautinio Kauno kino festivalio informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 976
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt