Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Filmas „Tadas Blinda. Pradžia" padarė tai, kas atrodė neįmanoma ir tapo daugiausiai pajamų surinkusiu filmu Lietuvoje. Stulbinamai ambicingus tikslus užsibrėžę filmo „Tadas Blinda. Pradžia" kūrėjai gali džiaugtis iš širdies - jų Lietuvai ir pasauliui pristatyta kino juosta sumušė visus šalies lankomumo rekordus ir įveikė, atrodė, nepajudinamai daugiausia pajamų surinkusių, Lietuvoje rodytų filmų sąrašo viršuje įsitaisiusį Jameso Camerono „Įsikūnijimą" (angl. „Avatar").

Dar lapkritį filmas „Tadas Blinda. Pradžia" aplenkė visus varžovus ir tapo žiūrimiausiu Lietuvos filmu per visą šalies Nepriklausomybės laikotarpį. Dabar jį jau peržiūrėjo beveik 300 tūkst. žmonių. Šiomis dienomis buvo pasiektas ir kitas rekordas - juosta surinko daugiau kaip 3 mln. 700 tūkst. Lt pajamų ir užnugaryje paliko „Įsikūnijimą", už kurį buvo surinkta 3706218,4 Lt.

Istorinio nuotykių filmo „Tadas Blinda. Pradžia" režisierius Donatas Ulvydas neslėpė tikėjęs savuoju „kūdikiu" ir patyliukais vylęsis sėkmės. „Tai labai asmeniška, bet prisimenu, kad dar kuriant filmą netrūko pokalbių apie planuojamus rezultatus, žiūrovų skaičių. Daug kas prognozavo, kad pajamos neviršys 2 mln. Lt. Pats visada susilaikydavau nuo komentarų, nes tokie mano prietarai. Tik tyliai sau viduje pagalvodavau: „Tikiu, kad bus daugiau". To garsiai nesu pasakęs. Tačiau dabar, kai taip atsitiko, esu dukart laimingesnis - dėl to, kad pasiekėme puikų rezultatą ir dėl to, kad įsitikinau - svajoti ir tikėtis reikia tyliai, romiai savo viduje", - sakė jis.

Filmo „Tadas Blinda. Pradžia" kino seansai jau aplankė Didžiąją Britaniją, Airiją, JAV, Norvegiją, numatomos kino juostos peržiūros Danijoje, Vokietijoje ir Švedijoje. „Jausmas išties neeilinis, kai iš emigrantų, ambasadorių ir ambasadų darbuotojų žodžių supranti, kokią didelę reikšmę užsienio lietuviams turi šis filmas ir jo rodymas. Ši juosta tapo bene geriausia Lietuvos ambasadore, privertusia ją mačiusius pasakyti „didžiuojuosi, kad esu lietuvis", - pasakojo D.Ulvydas.

Tiki pralaužę ledus naujos kartos lietuviškam kinui

Įvairiausio amžiaus, skirtingų socialinių klasių ir įsitikinimų žiūrovus pritraukęs „Tadas Blinda. Pradžia", pasak filmo prodiuserio Žilvino Naujoko yra išties unikalus. „Nedaug nacionalinių filmų gali pasigirti tuo, kad savo šalyse pagal žiūrovų skaičių aplenkė kinogigantą „Titaniką". Mes surinkome net 20 proc. daugiau žiūrovų. Veikiausiai dar mažiau kitų šalių nacionalinių filmų pagal surinktų pinigų skaičių pranoko „Įsikūnijimą". O juk filmas kino teatruose sukosi kone penkis mėnesius!" - milžiniškais pasiekimais didžiavosi jis.

Pasak Ž.Naujoko, filmo „Tadas Blinda. Pradžia" sėkmė yra įrodymas, kad Lietuvai buvo reikalinga tokia juosta. „Šalis 20 metų laukė tokio filmo ir nežinia, kada dar bus sukurta kas nors panašaus. Daugumai šios juostos kūrėjų, įskaitant ir pagrindinį vaidmenį atlikusį Mantą Jankavičių, tai buvo kone pirmas kino projektas. Džiaugiamės nerealia sėkme ir tikime, kad ji taps naujo kelio, tiek Lietuvos kinui, tiek lietuviško kino kūrėjams, pradžia", - kalbėjo prodiuseris.

Dalį gautos paramos grąžino valstybei

Daugiausia pajamų surinkusios ir žiūrimiausia tapusios juostos biudžetas buvo apytikriai 1 mln. eurų. (apie 3,45 mln. Lt). Filmo kūrėjai neslepia, kad prie didingo projekto prisidėjo daugybė žmonių, dėl kurių geranoriškumo ir pagalbos jo įgyvendinimas tapo įmanomas. Įprastomis sąlygomis tokios kino juostos filmavimas būtų atsiėjęs tris ar keturiskart brangiau.

„Beveik visi į šią juostą investuoti valstybės ir privačių rėmėjų pinigai buvo išleisti Lietuvoje - atsiskaitėme už paslaugas ir mokėjome atlyginimus. Vien nuo kino teatruose parduotų bilietų į valstybės biudžetą kaip pridėtinės vertės mokestis (PVM) nukeliaus apie 700 tūkst. Lt. Kadangi nuo šių metų lietuviško kino finansavimui yra skiriama 60 proc. PVM mokesčio surinkto už kinuose rodomus filmus - apie 400 tūkst. Lt grįš kaip parama kino kūrėjams", - sakė Ž.Naujokas.

Netrukus, kai „Tadas Blinda. Pradžia" paliks Lietuvos kino teatrus, planuojama išleisti filmo DVD. Daugybę klausimų apie galimybę kurti šios juostos tęsinį sulaukę D.Ulvydas ir Ž.Naujokas artimiausiu metu vėl grįžti į „svieto lygintojo" pasaulį neketina - Lietuvai reikia subręsti antrajam tokio masto kino įvykiui.


"ACME Film" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1538
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt