Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena
Prancūziško kino mylėtojus jau netrukus pradžiugins į Lietuvą atkeliaujanti romantiška juosta „Subtilumas" (pranc. „La Delicatesse"). Šiame filme pasirodyti sutiko garsioji Prancūzijos aktorių žiedo pažiba Audrey Tatou, tačiau nemažiau dėmesio vertas ir juostos scenarijaus autorius bei režisierius Davidas Foenkinosas, sulaukęs neįtikėtinos sėkmės tiek gimtinėje, tiek užsienyje.

Meilės romanais šlovę ir daugybę apdovanojimų pelnęs rašytojas, o dabar jau ir režisierius, D. Foenkinosas prisipažįsta nežinantis, kodėl rašo tik tokias knygas. „Dažnai esu klausiamas, kodėl rašau meilės romanus, iš kur semiuosi įkvėpimo. Šis rašymas nesuvokiamas. Nebūna taip, kad ryte atsibusčiau ir pagalvočiau: „Šiandien parašysiu apie sėkmingą moterį Natali, kuri užmezga romaną su depresyviu švedu. Tiesiog ieškau tam tikrų jausmų reiškimo formų. Man patinka didingos, bet šiek tiek drovios moterys. Dievinu, kaip jos žavi vyrus. Niekuomet neapibendrinu visų porų, kiekviena jų - vis kitokia", - prancūzų laikraščiui „La Trubune" sakė knygą „Subtilumas" parašęs D.Foenkinosas. Filmą jis režisavo drauge su broliu Stephane‘u.

Netrukus gerbėjams Lietuvoje filmą „Subtilumas" pristatysiantis prancūzas tikina, kad ši jo sukurta istorija saldi, tačiau nepersaldinta ir išlaikiusi savitą paslaptį. „Mano tikslas šiuo filmu sukelti visuomenės diskusiją apie tokius laimingai-nelaimingus ar nelaimingai-laimingus atsitikimus. Tai - tarsi išeitis iš šių dienų cinizmo ir paviršutiniškumo. Beje, juokinga, kad žmones traukia knygos pavadinimas - „Subtilumas". Tarsi jie ieškotų priešnuodžio nuo šiandien vešinčio žiaurumo ir smurto. Mano istorija saldi, nes joje herojai nėra teisiami. Vienintelis agresijos momentas - Natali ir Marką užplūdusi kolegų nemalonė dėl tarnybinio romano", - pasakojo D.Foenkinosas.

„Subtilumas" - aštuntasis šio autoriaus romanas, tapęs pačiu populiariausių iš visų jo kūrinių, pasaulyje buvo parduota per 700 tūkst. knygos kopijų, ji išversta į 21 kalbą. „Mano noras sukurti filmą buvo nesusijęs su mano kaip rašytojo darbu. Pristatęs knygą „Subtilumas", po gausybės interviu, diskusijų, supratau, kad ji kur kas asmeniškesnė ir artimesnė mano širdžiai nei maniau. Supratau, kad ši istorija dar nebaigta ir nenorėjau padėti jos į šalį, taip kilo mintis kurti ekranizaciją", - pasakojo autorius ir režisierius.

Kino mėgėjai turės unikalią progą susitikti su D.Foenkinosu, kuris viešės vasario 23 - 26 dienomis Vilniuje vyksiančioje „Knygų mugėje". Susitikimas su „Subtilumo" režisieriumi ir scenarijaus autoriumi suplanuotas vasario 26-ąją, sekmadienį.

Filmą „Subtilumas" Lietuvos publika šalies kino teatruose išvys jau vasario 24-ąją.


"ACME Film" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 890
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt