Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Didžiausios pasaulio kino žvaigždės sekmadienį rinksis į 84-tąją Oskarų apdovanojimo ceremoniją, kur bus išrinkti geriausi praėjusių metų filmai, aktoriai ir režisieriai. Rimčiausiu pretendentu į Oskarą už geriausią režisieriaus darbą įvardijamas iš Lietuvos kilęs Michelas Hazanavicius. Prognozuojama, kad filmo „Artistas" režisierius nurungs Martiną Scorsese, Woody Alleną ir kitas garsenybes.

„Tarptautinėje kritikų bendruomenėje Michelo filmas „Artistas" gavo daug puikių įvertinimų. Šis darbas ir prie jo sėkmės prisidėję asmenys pretenduos net į dešimtį Oskaro statulėlių. Esame 95 proc. tikri, kad M. Hazanavicius triumfuos ir iškovos metų režisieriaus Oskarą. Bet jo rankose gali atsidurti ir dar kelios prestižinių apdovanojimų statulėlės", - sakė interneto lažybų bendrovės „Unibet" bukmekeris K. Pedersenas.

Už filmą „Artistas" režisierius jau atsiėmė BAFTA apdovanojimą, pelnė geriausią metų režisieriaus vardą JAV, Japonijos ir Australijos rengiamuose filmų festivaliuose. Kino kritikų bendruomenė Floridoje, Oklahomoje, Fynikse ir Vankuveryje M. Hazanavicių apdovanojo ir už „Artisto" scenarijų. Režisieriui labai nedaug pritrūko ir iki auksinės palmės šakelės Kanų festivalyje.

Geriausio metų režisieriaus kategorijoje taip pat rungsis Martinas Scorcese su filmu „Hugo" bei Woody Allen su romantiška, fantastine komedija „Vidurnaktis Paryžiuje". „Unibet" bukmekeriai šių varžovų galimybes vertina atitinkamai 16 ir 4 procentais.

M. Hazanavicius ir jo filmas „Artistas" dominuoja ir geriausio metų filmo kategorijoje. Lietuvių kilmės režisieriaus darbas bandys nukarūnuoti filmą „Paveldėtojai" su Alexanderiu Paynu priešakyje. Pastarasis filmas bandys pakartoti „Lūšnynų milijonieriaus" sėkmę laimėdamas ir Auksinį gaublį, ir Oskarą. Nepaisant to „Artisto" galimybės tapti geriausių metų filmu vertinamos 93 proc., o „Paveldėtojų" - 10 procentų.

M. Hazanavičius kartu su kolege Anne-Sophie Bion yra pagrindiniai pretendentai ir į Oskaro apdovanojimą už geriausią vaizdo montažą. Lietuvių kilmės režisierius taip pat yra tarp realių kandidatų iškovoti apdovanojimą ir už geriausią originalų scenarijų.

Režisierius Michel Hazanavicius gimė ir užaugo Paryžiuje, Prancūzijoje. Jo seneliai yra lietuviai, į Prancūziją jie persikėlė XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje.

Kasmetinė Oskarų apdovanojimų ceremonija vyks sekmadienį, vasario 26 d. Holivude.

"Unibet" informacija  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1473
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt