Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Savaitgalį Paryžiuje „Cezario" statulėlę gavusių ir geriausiais pripažintų sąraše - filmai ir aktoriai, kuriuos jau po poros savaičių kino mylėtojai išvys festivalyje „Kino pavasaris". Prancūziškais „oskarais" vadinamos Prancūzijos nacionalinės „Cezario" kino premijos atiteko būsimų festivalio filmų - „Kivirčas", „Gazos paršiukas", „Neliečiamieji" - kūrėjams bei aktoriams.

Režisierius Romanas Polanskis ir rašytoja Yasmina Reza gavo užtarnautą „Cezarį" už geriausią adaptuotą scenarijų komedijai „Kivirčas" (Carnage), kuri kovo 15 dieną iškilmingai atidarys festivalį „Kino pavasaris". Kadangi R.Polanskis neatvyko į ceremoniją Paryžiuje, apdovanojimą atsiėmė filme vaidinanti britų aktorė Kate Winslet. Tačiau jai teko užlipti ant garbingos pakylos ir antrą kartą, kai K.Winslet buvo skirtas „Cezario" garbės apdovanojimas už visos karjeros pasiekimus.

Už režisieriaus debiutą kine garbinga „Cezario" statulėle buvo apdovanotas būsimo „Viasat komedijų festivalio" filmo „Gazos paršiukas" (When Pigs Have Wings) kūrėjas Sylvain Estibal. Komiškas pasakojimas apie palestinietį, vargstantį su netyčia sužvejotu "nešvariu" vietnamietišku paršeliu, prancūzų rašytojui ir žurnalistui - pirmas darbas kine.

Tikru netikėtumu „Cezario" įteikimų ceremonijoje tapo Geriausio vyro vaidmens kūrėjo apdovanojimas. Visi jau buvo tikri, kad šią statulėlę gaus favoritu vadintas ir Oskaro nominaciją gavęs aktorius Jeanas Dujardinas, tačiau gimtinėje jis netapo geriausiuoju. Prestižinį prancūziškąjį „oskarą" gavo Omaras Sy, sužibėjęs komedijoje „Neliečiamieji" (Untouchable), kurią rodys jau kovo viduryje startuosiantis festivalis „Kino pavasaris". Šis jaunas aktorius po vaidmens tikrais įvykiais paremtoje juostoje išgarsėjo ir tapo ne tik publikos, kino kritikų, bet ir žiniasklaidos numylėtiniu. Pastaroji netgi skyrė Omarui Sy specialų apdovanojimą. Filmas „Neliečiamieji" tapo lankomiausiu Prancūzijoje ir sugebėjo netgi pralenkti rekordą iki tol sumušusį J.Camerono „Įsikūnijimą".

Geriausios dokumentinės juostos „Cezariui" buvo nominuotas artėjančio „Kino pavasario" dokumentikos programos filmas - keturių „Emmy" apdovanojimų laimėtojo Fredericko Wisemano gundančiai erotizuota juosta „Naktinis klubas „Crazy Horse" (Crazy Horse).

Įspūdingi ir prestižinius apdovanojimus susižėrę filmai - festivalyje „Kino pavasaris" jau nuo kovo 15 dienos .


"Kino pavasario" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1162
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt