Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Šiandien, kovo 5 d. minime R. Vabalo 75-erių metų jubiliejų. „Skalvijos" kino centre ta proga kovo 9 d. 19 val. bus rodomas filmas „Birželis, vasaros pradžia" (1969). „Paprasti darbininkai, inteligentijos atstovai, kūrybinio darbo žmonės gyvena ekrane nenusakomo slapto nerimo - galbūt artėjančio visuotinio sąstingio nuojautos („Niekas nepasikeis") [...] pritvinkusį gyvenimą. [...] Ilgimasi permainų - tačiau kokių, kiek tikrų?" - taip apie šį filmą rašė kino kritikas Saulius Macaitis (www.lfc.lt). „Birželis, vasaros pradžia" pranoko laiką, o ir šiomis dienomis R. Vabalo iškeltos temos išlieka aktualios. Pagrindinius vaidmenis šiame filme sukūrė Vytautas Tomkus, Juozas Budraitis, Gediminas Karka, Elvyra Žebertavičiūtė, Kazimiera Kymantaitė ir kt.

Raimondas Vabalas - vienas svarbiausių Lietuvių kino režisierių. Visi jo filmai, išskyrus paskutinįjį - „Miškais ateina ruduo" (1990), buvo kurti sovietiniais metais. R. Vabalas buvo itin „nepatogus" režisierius ir derybos Maskvoje su kino cenzoriais dėl kiekvieno jo kuriamo filmo pareikalaudavo daug laiko ir neišvengiamų korekcijų. Tačiau ir tuo laiku R. Vabalo filmai - „Žingsniai naktį" (1964), „Laiptai į dangų" (1968), „Skrydis per Atlantą" (1983) pelnė įvairius sąjunginius įvertinimus. Režisieriaus R. Vabalo kūrybą pristatys kino kritikė Rasa Paukštytė ir scenaristas Pranas Morkus.

R. Vabalas gimė (1937 m.) Paryžiuje. Į Lietuvą šeima grįžo 1940 m. R. Vabalas mokėsi Panevėžyje, vaidino pas Juozą Miltinį dramos teatre. 1964 m. baigė Maskvos sąjunginį kinematografijos institutą, kuriame mokėsi pas Levą Kulešovą ir Aleksandrą Chochlovą. Sukūrė dvylika filmų. Redagavo Vinco Seliokos knygą apie pokario partizaninį judėjimą (R. Vabalo tėvas taip pat buvo partizanas). Režisierius mirė 2001 m. gruodžio 25 d. Vilniuje.


"Skalvijos" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1558
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt