Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Pamirškite „Harį Poterį" ir „Saulėlydį". Balandžio 6d. pasaulį Lietuvoje sudrebins „Bado žaidynių" fenomenas.

Nors „Bado žaidynės" skirtos jauniesiems žiūrovams, ši ekranizacija įtrauks ir kitus žiūrovus, priversdama juos visa galva pasinerti į filmą.

Bet kas iš tiesų yra „Bado žaidynių" stebuklas, apie kurį tiek daug kalbama dar prieš kelis mėnesius iki filmo pasirodymo? Kaip ir daugelis kitų didelės sėkmės sulaukusių filmų, šis taip pat prasidėjo nuo knygos.

Pastaruosius kelis mėnesius vis didesnį pagreitį dėl savo įtemptos fabulos ir visa apimančios žinios apie visuomenę įgyjančios „Bado žaidynių" („The Hunger Games") trilogijos autorė yra Suzanne Collins.

Knygos siužetinė linija pristato niūrią visuomenę, kurioje per televiziją transliuojamas bausmės už ankstesnį sukilimą vykdymas. Iš kiekvienos krašto apygardos (iš viso jų yra 12) burtų keliu išrenkama po vieną vaikiną ir merginą nuo 12 iki 18 metų, jie verčiami dalyvauti bado žaidynėse ir sunaikinti kitus dalyvius, kol gyvas liks tik vienas.

Pagrindinė „Bado žaidynių" veikėja, vardu Ketnė (Katniss), yra tvirto būdo, ryžtinga mergina, savo noru pasisiūlanti dalyvauti žaidime, kad išgelbėtų jaunesnę seserį. Atsidūrusi mirties kovų arenoje, ji turi labai pasistengti ir kovoti nešvariomis priemonėmis, kad atsilaikytų prieš konkurentus. Tačiau iškyla nedidelė bėdelė.

Jos naujasis draugas Pitas (Peeta) taip pat „įmetamas" į žaidynes. Žudynių sūkuryje Ketnė suvokia atsidūrusi meilės trikampyje su ilgalaikiu draugu Geilu (Gale), stebinčiu žaidynes per televiziją namuose, ir Pitu, kuris vidury arenos prisipažįsta, kad ją myli. Stebint Ketnės emocinį blaškymąsi tarp meilės ir mirties, Shakespeare'o „Romeo ir Džuljeta" atrodo tarsi vaikų žaidimas.

Panašu, kad tokio supinto siužeto idėja Collins kilo vieną vakarą junginėjant kanalus, rodančius realybės šou ir žinių laidą, pasakojančią apie karą Irake. Ji suplakė dvi laidas į vieną ir taip gimė „Bado žaidynės".

Pirmasis „Bado žaidynių" filmas pasirodys Lietuvoje Balandžio 6 d., o antrasis numatytas 2013 m. lapkričio mėn. Gerbėjams belieka tikėtis, kad filmo režisierius Gary Rossas nesušvelnins knygos, nes siužeto vingiai ir posūkiai verti trilerio, išlaikančio įsitempusius ir prikaustytus žiūrovus. Šia prasme filme užprogramuota daugiau aistros nei „Saulėlydyje" ir daugiau veiksmo nei „Haryje Poteryje".

Filmas jau sulaukė ir prieštaringų vertinimų.

Kai „Lionsgate" paskelbė, kad Ketnės vaidmenį atliks Jennifer Lawrence, šiuo pasirinkimu suabejojo ir gerbėjai, ir kritikai, teigdami, kad ji per „sena", per šviesi ir per graži vaidinti negailestingą karę. Tačiau jeigu jos sėkmingas pasirodymas filmuose „Žiemos kaulai" („Winter's Bone") ir „Iksmenai: pirma klasė" („X-Men: First Class") bent kiek atspindi šios aktorės lygį, Lawrence tikrai gali puikiai suvaidinti šį vaidmenį ir nutiesti kelią kovinių filmų herojėms moterims.

Panašu, kad pagrindinių filmo vyriškų vaidmenų atlikėjų žvaigždės sužibs staiga, kaip nutiko Robertui Pattinsonui ir Taylorui Lautneriui filme „Saulėlydis". Mažai žinomi aktoriai Joshas Hutchersonas (Pitas) ir Liamas Hemsworthas (Geilas) tikrai džiugins akį. Tarp kitų žvaigždžių - Woody Harrelsonas (Heimičas), Stanley Tucci (Cezaris Flikermanas) ir Lenny Kravitzas (Sina).

Iš pradžių filmas turėjo būti nedidelio biudžeto, bet intensyvi filmo reklama, „Los Angeles Times" duomenimis, jo biudžetą priartino prie beveik 100 mln. JAV dolerių.

Po 84 dienas trukusio filmavimo šį mėnesį aktoriai ir filmavimo komanda baigė darbus. Neseniai išleistas anonsas leidžia žiūrovams pajusti būsimo filmo skonį. Nors reklama ir padidino biudžetą, filmas vis tiek gali pranokti visus lūkesčius ir tapti vienu pelningiausių reginių, pritrauksiančių visų amžių žiūrovų auditorijas.

Šiandien, iki filmo premjeros likus vos mėnesiui, jūs vis dar galite perskaityti knygą, jeigu jos dar nesate skaitę. Tačiau turime įspėti: vos tik baigsite skaityti prikaustančią knygą, tikriausiai norėsite skaityti dar.


Prior Entertainment informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 2682
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt