Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Sveiki, cinema.lt lankytojai,

Norėtųsi sušukti - pavasaris, tačiau būtų neteisinga nepridėti dar ir žodžio „kinas". Taigi, „Kino pavasaris" prasidėjo ir jis užvaldė ne tik kino teatrų sales, bet ir kino mėgėjų galvas. Pastebėkite - mieste gausu praeivių, įdėmiai tyrinėjančių nedidelio formato lankstinuką ir kruopščiai besižyminčių kažkokias pastabas. Kiti gi pradėjo kalbėti kodais - valandos, pavadinimai ir „tai kiek paimti?" reiškia ne sąmokslą, o tik paslaugaus kino mėgėjo norą nupirkti bilietus į norimą filmą draugams ir kolegoms. Taip, „Kino pavasario" mėgėjams šis, jau 17-asis kino festivalis, tikrai yra gerai ištirtas laukas. O ką daryti tiems, kurie festivalį tik atranda? Studentams, atvykusiems iš kitų miestų, naujiems kino mėgėjams arba tiems, kurie, eidami į kitą filmą, staiga pateko į „Kino pavasario" šurmulį? Kino savaitės apžvalga turi keletą patarimų.

Pirmiausia naudinga informacija tiems, kurie visiškai nenori džiaugtis „Kino pavasariu" ir tiesiog ieško nefestivalinių filmų. Jiems rinktis irgi yra iš ko: mamos, tėveliams, vaikučiams ir visiems, kovojantiems už žaliąsias idėjas, tikrai patiks linksmas animacinis filmas „Loraksas", įgarsintas lietuviškai, todėl puikiausiai tinkantis ir patiems mažiausiems kino žiūrovams. Loraksas - apelsino spalvos padarėlis, turintis magiškų galių ir kovojantis už gyvybės žemėje išsaugojimą. O tos gyvybės liko visai nedaug - tik vienas medis, kurio ieškoti iškeliauja iki ausų gražiąją Odrę įsimylėjęs Tedis. Tiesa, be bambeklio Lorakso pagalbos jam būtų sunkoka, bet kartu keliaujant jiems tikrai nutinka daug įvairių nuotykių. Filmas linksmas, spalvingas, neįkyrus, įtaigiai pasakojantis, kodėl mes turime saugoti gamtą. Jei gamtosaugos tema jums neatrodo pakankamai rimta, siūlome rimtą ir tikrai juokingą komediją „Nevykėliai po priedanga", kurioje netikėtame komiko amplua atsiskleidžia ir Ch. Tatum, šį kartą vaidinantis nevykėlį policininką. Tačiau būtent jam su kolega ir partneriu tenka įdomi užduotis - jie infiltruojami į mokyklą ir turi susekti narkotikų platintojų gaują. Du policininkai, taip ir neišaugę iš paauglystės, gana nesunkai įsijaučia į mokinių rolę, tik tie namų darbai ir ankstyvas grįžimas namo jiems nelabai patinka. O dar reikia vykdyti ir labai svarbią ir sudėtingą užduotį - susekti nusikaltėlius. Komedija nebūtų komedija, jei joje nebūtų vietos ir meilei, ir nesusipratimams, ir draugystės išbandymas, todėl jei ieškoti lengvo turinio šmaikštaus filmo, „Nevykėliai po priedanga" jums tikrai patiks. Svarbi informacija - jei nenorite laukti ilgoje eilėje, labai rekomenduojame atvykti mažiausiai pusvalandį prieš filmo seansą. Dar geriau - nusipirkite bilietą internetu.

Eilių išvengti tikriausiai norėtų ir "Kino pavasario" žiūrovai, kurie prie kasų užtrunka ne minutę ir ne dvi, norėdami nusipirkti bilietus į visus filmus. Skubančių ir vėluojančių į seansus žiūrovų vardu prašome masinius apsipirkimus daryti internetu arba tada, kai už nugaros nesibūriuoja pusšimtis į pasirinktą filmą vėluojančių kino mėgėjų - žinia, tai tikrai gadina nuotaiką. Tačiau dar labiau nuotaiką gadina negerai išsirinktas filmas. Kad to išvengtumėte - keli kino savaitės patarimai. Jei ieškote patikrinto produkto, niekada nesuklysite pasirinkę filmą iš programos „Meistrai". Verta atkreipti dėmesį į lenkų režisieriaus Jerzy Hoffman juostą „Varšuvos mūšis 3D", kuriame pasakojamas Lenkijai ir Europai lemtingas Raudonosios armijos ir Lenkijos karinių pajėgų susidūrimas prie Varšuvos. Būtina paminėti, kad nepaisant silpnoko scenarijaus, „Varšuvos mūšis" yra puikus pavyzdys, kad nacionalinė istorija yra vertinga medžiaga kino filmui. Rekomenduojame nepraleisti ir M. Winterbottom juostos „Trišna", savotiškos T. Hardy romano „Tesė iš d‘Erbevilių giminės" interpretacijos, vykstančios Indijoje. Režisierius M. Leigh pristato juostą „Dar vieneri metai", pasakojančią apie pagyvenusios poros kasdienybė, mokėjimą džiaugtis ir netikėtas problemas. A. Holland istorinių juostų aruodą papildo filmu „Tamsoje", kuris vėl grįžta prie II Pasaulinio Karo metų Lenkijos istorijos ir nagrinėja sudėtingą holokausto temą. Kitoje vertoje dėmesio programoje - „Horizontai" stebina juostų įvairovė: „Vaivorykštės kariai" pasakoja Taivano nacionalinę istoriją, „Tylioji sonata" nukelia į neįvardintą niekieno žemę, o filmas „Užmaršties žemė" - tai įtaigus pasakojimas apie Černobylio katastrofą Pripetės gyventojų akimis. „Jie parduoda net lietų" - istorija apie Lotynų Amerikos kasdienybę, kurią pamato idealisto režisieriaus Sebastiano filmavimo grupė.

Šie ir kiti filmai - tai „Kino pavasario" repertuaro perlai, kuriuos siūlome atrasti kiekvienam.

Gražios savaitės su kinu.


www.cinema.lt informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1793
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt