Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Socialinių filmų gerbėjai festivalyje „Kino pavasaris" turės progą pažiūrėti ypatingą europietišką filmą. LUX kino apdovanojimą laimėjusį „Kilimandžaro sniegynai" žiūrovams pristato Europos parlamento informacijos biuras Lietuvoje.

LUX kino apdovanojimas Europos parlamente Briuselyje jau penktus metus teikiamas filmams, kurie atskleidžia kultūrinę Europos įvairovę ir universalias vertybes. Šiais metais iš 10 pretendentų geriausiu pripažintas prancūzo Roberto Guédiguiano režisuotas „Kilimandžaro sniegynai" („Snows of Kilimanjaro").

Victoro Hugo poemos ir Ernesto Hemingvėjaus romano įkvėptas filmas su kalnais nieko bendro neturi. Jame režisierius vaizduoja Marselio dabininkus ir jų aistringai sprendžiamas socialines problemas. Į detektyvinę istoriją įpinama bedarbystės tema bei iš to kylantys nusikaltimai, o visą filmą persmelkia šiandieninei visuomenei aktuali mintis - pažvelgus iš arčiau į kito žmogaus situaciją, net į nusikaltėlio, galime rasti priežasčių suprasti jį ir jam atleisti.

Šiame filme vaidina režisieriaus žmona Ariane Ascaride ir aktorius Jean-Pierre Darroussin. Įdomu tai, kad juos režisierius ekrane suporuoja beveik kiekviename savo filme.

Filmas „Kilimandžaro sniegynai" iš Lietuvos kino salių keliaus į kitas Europos Sąjungos šalis. 90 tūkst. eurų LUX premija skirta subtitruoti jį visomis oficialiomis ES kalbomis, pritaikyti regėjimo ar klausos negalią turintiems žmonėms. Tokiu būdu Europos parlamentas siekia padėti žemyno kinui peržengti valstybių sienas ir įveikti kalbų barjerus.

LUX premiją nuo 2007 m. jau yra laimėję tokie filmai, kaip „Iš kitos pusės" („The edge of heaven", rež. Fatih Akin) „Lornos tylėjimas" („Lorna‘s silence", rež. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne) „Kai mes išeinam" („When we leave", rež. Feo Aladag) „Sveiki atvykę", ( „Welcome", rež. Philippe Lioret). Visi jie rodyti Lietuvoje.

Filmo „Kilimandžaro sniegynai" seansų laiką tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris" galima rasti interneto puslapyje www.kinopavasaris.lt, programos aprašyme.

Nuoroda į LUX apdovanojimo filmui „Kilimandžaro sniegynai" įteikimo ceremoniją Europos parlamente:


"Kino pavasario" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1219
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt