Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Populiariausias kada nors sukurtas lietuviškas filmas „Tadas Blinda. Pradžia" ir jo kūrėjai nerimsta - sumušę visus rekordus Lietuvoje, apkeliavę užsienyje gyvenančius lietuvius ir išleidę DVD bei Blu-ray diskus, jie pasiruošę užkariauti ir rusakalbę rinką. Rusiškai dubliuotą filmą „Tadas Blinda. Pradžia" (rus. „Goriačeje sedce") pirmieji išvys Ukrainos sostinės Kijevo publika. Jau kovo 29-ąją Kijeve, prestižiniame „Ukrainos" kino teatre, bus patiestas raudonas kilimas, kuriuo žengs „Tadas Blinda. Pradžia" kūrybinė grupė. Šis atvejis, kai lietuviško filmo premjera su visomis iškilmėmis rengiama užsienio šalyje, kone unikalus.

„Apskritai, lietuviško filmo pristatymas užsienyje - labai retas ir sudėtingas dalykas, ypač nelengva patekti į kino teatrus ne vienam kartui, o į įprastą repertuarą. Mums pagelbėjo ir didelis užsidegimas, ir kitų geranoriškumas bei asmeninės pažintys. Kadangi atvejis tikrai išskirtinis, šiek tiek jaudinamės, tačiau viliamės šilto sutikimo", - sakė „Tadas Blinda. Pradžia" prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Prie renginio organizavimo prisidėjo Lietuvos Kultūros ministerija, Lietuvos ambasada Ukrainoje bei filmo platinimo ėmusis kompanija „Aurora" ir jos kino skyriaus vadovas Romanas Martynenko, kurio vaikystė praėjo Lietuvoje. Ukraina bus pirmoji užsienio valstybė, kurioje filmas „Tadas Blinda. Pradžia" įtrauktas į šalies kino teatrų repertuarus.

Pasirūpino itin kokybišku įgarsinimu

Ukrainoje rodoma filmo versija yra įgarsinta profesionalių rusų aktorių. „Nutarėme padaryti kokybišką, pilną dubliažą. Tai išties brangu, tačiau kur kas maloniau ausiai nei „ant viršaus" užrašyti garsintojų balsai. Mūsų dubliuotojų komandoje atsidūrė daugybė rusų aktorių, o iš pasirodžiusiųjų originalioje versijoje, savo herojes pačios įgarsino Tatjana Liutajeva ir Agnė Ditkovskytė", - pasakojo filmo režisierius Donatas Ulvydas. Dvi žaviausios kino juostoje nusifilmavusios damos pasirodys ir Kijeve. Į Ukrainą jos atkeliaus tiesiai iš didžiausio Kazachstano miesto Almatos, kur dalyvaus viename savo spektaklių.

T.Liutajevai ir A.Ditkovskytei kompaniją ant raudonojo kilimo ir bendraujant su svečiais palaikys filmo režisierius D.Ulvydas, prodiuseris Ž.Naujokas bei aktorius Mykolas Vildžiūnas. Premjeros proga bus surengta spaudos konferencija, o po filmo - vakarėlis svarbiausiems svečiams, kurių gretose bus Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, kultūros atašė Daiva Dapšienė, vietos garsenybių grietinėlė bei filmo rėmėjai. Kijeve susirinkusiai publikai filmą ir prie jo gimimo prisidėjusią komandą iš Lietuvos pristatys aktorius Arvydas Dapšys.

Išties didingą premjerą Kijeve sumanę „Tadas Blinda. Pradžia" kūrėjai Ukrainos sostinėje turės ir muzikinį palaikymą. Tą patį vakarą Kijevo klube „Art-Club 44" koncertuos populiari grupė „Biplan", kuri savo koncertą skyrė būtent filmo premjerai pagerbti.

Kijevas - tik pirmoji filmo „Tadas Blinda. Pradžia" stotelė rusakalbėse šalyse. Šiuo metu kino kūrėjai derina detales dėl panašių premjerų Rusijoje - Maskvoje ar Sočyje, taip pat planuojama filmą rodyti Baltarusijoje, Kazachstane ir Gruzijoje.


"ACME Film" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1616
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt