Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena
Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris", dvi savaites kasdien džiuginęs kino mylėtojus įsimintinomis ir pavergiančiomis juostomis, šį vakarą iškilmingos ceremonijos metu atsisveikins su savo gerbėjais iki kitų metų, kai vėl vilios į kino sales mėgautis geriausiais pasaulio filmais.

„Festivalio uždarymas visada yra didžiulė ir džiaugsminga šventė, kurioje dalyvauja ne tik garbingi Lietuvos kino žmonės, bet ir talentingi kino kūrėjai bei kino industrijos atstovai iš užsienio. Šis vakaras ypatingas, nes paskelbiami festivalio konkursinės programos nugalėtojai, apdovanojami mūsų šalies kino kūrėjai, naujai atrasti talentai bei geriausia metų kino aktorė. „Kino pavasario" uždarymas visada kupinas malonaus jaudulio, kino žmonių spindesio bei šypsenų," - apie šventinę festivalio nuotaiką pasakoja „Kino pavasario" direktorė Vida Ramaškienė.

Pastarosiomis dienomis jaudinančio pasirengimo uždarymo ceremonijai bei atsakingų sprendimų priėmimo teko paragauti ne tik festivalio organizatoriams, bet ir „Kino pavasario" svečiams. Festivalio filmų režisieriai ir aktoriai, atvykę pristatyti savo kino kūrinių, bendravo su kino mylėtojais. Konkursinės programos „Nauja Europa-nauji vardai" žiuri, išvydę visus filmus, turėjo nuspręsti, kuri juosta bus verta „Kino pavasario" statulėlės ir pagrindinio prizo. Kino industrijos atstovai iš visos Europos bei JAV dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Meeting Point Vilnius", kurios metu aptarė kino plėtros ir glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo klausimus, dalijosi naudinga patirtimi.

Tuo tarpu „Kino pavasario" žiūrovai plūdo į kino seansus, pamatė dar daug puikių filmų, bendravo su atvykusiais jų režisieriais ir aktoriais. Festivalio gerbėjai ir šiandien kviečiami į kino sales, o ypatingai - į po uždarymo ceremonijos vyksiantį daugiausiai „Kino pavasario" publikos simpatijų sulaukusio filmo seansą. Jau dabar aišku, kad į šį titulą pretenduoja nuostabią draugystės istoriją pasakojanti prancūzų komedija „Neliečiamieji" ir nepamirštama dvi gyvenimo istorijas supynusi drama „Cafe de Flore". Per uždarymo ceremoniją taip pat paaiškės, kuris „Kino pavasario" žiūrovas, balsavęs už labiausiai patikusį filmą, laimėjo kelionę į vieną gražiausių Europos sostinių - Prahą.

Jau po keleto valandų kino teatre bus ištiestas raudonas kilimas, kviesiantis garbingus svečius į iškilmingą „Kino pavasaris" uždarymo ceremoniją. Festivalio kulminacija įvyks tarptautinei žiuri paskelbus konkursinės programos „Nauja Europa-nauji vardai" nugalėtoją ir įteikus jam „Kino pavasario" statulėlę bei 7 tūkstančių eurų prizą. Savo favoritą apdovanos ir tarptautinė nepriklausomų kino teatrų bei festivalių asociacija (Cicae). Visos kortos bus atskleistos ir nekantraujantiems sužinoti, kas laimėjo trumpametražių filmų konkursą, kuriame tarp 17 kūrinių buvo ir 4 lietuvių darbai. Festivalio uždarymo ceremonijos metu bus paskelbtas Žiūroviškiausias lietuvių filmas ir geriausias debiutas Lietuvos kine.

Ypatingo vakaro metu bus atskleista ir metų geriausia Lietuvos kino aktorė. Į šį titulą pretenduoja trys žavios jaunosios kartos aktorės: Miglė Polikevičiūtė, Toma Vaškevičiūtė ir Jurga Jutaitė. Nugalėtojai atiteks drauge su „Kino pavasariu" konkursą rengiančios prancūzų kosmetikos kompanijos „Bourjois" dovana - romantiška kelionė į Paryžių.

Po festivalio uždarymo ceremonijos ir filmo, Frederic'o Beigbederio juostos „Meilė trunka trejus metus", „Kino pavasario" žiūrovai turės galimybę išvysti daugiausia žiūrovų simpatijų pelniusį filmą. Į šį seansą bilietus galima įsigyti jau dabar.

Norintys užbaigti kino šventę su gera muzika ir puikiu festivalio filmu, šį vakarą kviečiami į klubą „Loftas". Čia specialaus vakaro metu bus rodomas Martino Scorsese dokumentinis filmas apie turbūt įdomiausią ir paslaptingiausią „bitlą" - „George'as Harrisonas: gyvenimas materialiame pasaulyje". Įpusėjus kino seansui, susirinkusius linksmins „The Beatles Unplugged" muzikinis projektas, kuriame legendinės grupės dainas atliks „Freaks on Floor" vokalistas Justinas Jarutis.

Didžiausios kino šventės šalyje uždarymo ceremonija ir daugiausiai festivalio „Kino pavasaris" simpatijų pelnęs filmas - jau šį vakarą.


"Kino pavasario" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1344
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt