Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Apie 1912 m. nuskendusį laivą „Titanikas" sukurta daug dokumentinių ir meninių filmų. Populiariausią sukūrė režisierius Jamesas Cameronas, kurio romantinė drama 1998 metais susišlavė net 11 „Oskaro" apdovanojimų. Tokios šlovės filmas sulaukė ne tik dėl jaunųjų aktorių Kate Winslet ir Leonardo DiCaprio vaidybos, bet ir dėl realių istorijos faktų perkėlimo į kino ekranus.

Rašydamas filmo „Titanikas" scenarijų, režisierius J. Cameronas konsultavosi su istorikais, tyrinėjančiais su ledkalniu susidūrusio laivo katastrofą, analizavo išlikusias nuolaužas ir su ekspedicijomis ne kartą leidosi į Atlanto vandenyno gelmes apžiūrėti lainerio kapavietės.

Filme atkuriamos ir realios kai kurių veikėjų gyvenimo istorijos. „Titaniko" savininkas Brucas Ismay iš tiesų gėdingai įsmuko į gelbėjimosi valtį, palikdamas užnugaryje šimtus pasmerktųjų; senukai Straussai nebandė gelbėtis ir grįžo į savo kajutę ramiai pasitikti likimo; kunigas Thomas Byles iki paskutinės minutės denyje klausė keleivių išpažinčių, o muzikantai grojo bandydami palaikyti keleivius iki pat pabaigos. Nesutariama dėl kapitono Edwardo Smitho gyvenimo pabaigos - vieni liudininkai teigė, kad jis iš tiesų užsidarė ant kapitono tiltelio ir jį nuplovė banga, kiti sakė, kad vyras nuskendo gelbėdamas mažametį berniuką.

„Titaniko" istorija susidomėjusios dvi lietuvės žurnalistės - Gerda Butkuvienė ir Vaida Lowell - pasakojo, kad laivo aukų kapinėse palaidotas ir Leonardo Dicaprio suvaidinto jaunuolio, pavergusio žiūrovių širdis, „prototipas". Tiesa, sutampa tik jų incialai - J. Dawson buvo airis, dirbęs laivo kūriku, o ne romantiškas dailininkas, laimėjęs bilietą į Jungtines Amerikos valstijas. Filmavimo grupė pripažino, kad tai - tik sutapimas, tačiau vaikino kapas Halifakso kapinėse yra labiausiai lankomas - ten filmo gerbėjos iki šiol deda gėles, palieka kino bilietus ar net raktus nuo savo viešbučio kambario.

Šiemet, minint 100-tąsias „Titaniko" metines, žurnalistės išleido knygą „Titaniko lietuviai", kurioje analizuoja laivu plaukusių tautiečių likimus, cituoja autentiškus dokumentus, publikuoja originalias archyvines bei pačių darytas nuotraukas bei siūlo susipažinti su visiškai neromantiška katastrofos puse. Autorės atsako į intriguojančius klausimus, apie kuriuos filmuose dažniausiai nutylima: kas nutiko su neišsigelbėjusių žmonių kūnais, kaip buvo nagrinėta laivo katastrofa, kaip ją nušvietė to meto žiniasklaida?

Už poros savaičių, balandžio viduryje, numatomas aukcionas, kuriame bus pristatyti daiktai, iškelti iš 1912-aisiais nuskendusio laivo - asmeniniai laivu plaukusių keleivių daiktai ir drabužiai, juvelyriniai papuošalai, marmuro dirbiniai ir kitos interjero bei laivo puošybos detalės. Taip pat dokumentiniai kadrai iš akimirkų tyrinėjant vandenyno dugne esantį laivą.

Aukciono data sutaps su režisieriaus Jameso Camerono trimačio filmo „Titanikas" premjera, ties kuria šis Holivudo legenda ir 300 jo komandos narių dirbo net 60 savaičių, kiekvieną filmo kadrą konvertuodami į 3D ir kruopščiai apdorodami jį specialiomis programomis.

Balandžio viduryje išparduoti ketinama kolekcija buvo formuojama nuo 1987-ųjų iki 2004-ųjų. Ją sudaro 5500 eksponatų, kuriuos tikimasi parduoti už maždaug 200 milijonų JAV dolerių.

Prieš lygiai 100 metų - 1912m. balandžio 14d. - šalti Atlanto vandenys pasiglemžė beveik 2000 gyvybių. Režisieriaus J.Camerono dėka „Titanikas" šis laivas tapo pasaulinio garso legenda, o tuomet niekam nežinomi jaunučiai aktoriai Leonardo DiCaprio ir Kate Winslet tapo A lygio žvaigždėmis.

„Titaniko" katastrofos minėjimui legenda į kino ekranus sugrįžta 3D formatu. Lietuvoje ir pasaulyje garsiausiu meilės filmu pasaulyje laikomas „Titanikas"į paskutinę kelionę išplauks vienu metu - balandžio 12 dieną.


"Forum Cinemas" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1635
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt