Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

17- tasis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris" sveikina kino mylėtojus su artėjančiomis šv.Velykomis ir tęsia kelionę po didžiuosius Lietuvos miestus. Vakar atsisveikinusi su kauniečiais, šiandien didžioji kino šventė kvies Panevėžio, ryt - Šiaulių, o šv.Velykų dieną - Klaipėdos gyventojus.

Per ateinantį savaitgalį festivalio gerbėjai pamatys skirtingus „Kino pavasario" filmus: rusų kūrėjų eksperimentą kine - juostą „Aš Tave myliu...", ispanų dramą „Jie parduoda net lietų", iraniečių juostą „Gabalėlis cukraus" ir garsaus britų režisieriaus Mike‘o Leigh filmą „Dar vieneri metai".

Festivalio „Kino pavasaris" konkursinės programos žiuri narys, garsus operatorius ir režiserius Pavel'as Kostomarov'as, viešėdamas Vilniuje, pristatė čia ir savo filmą „Aš Tave myliu...", kuris sukėlė daug kalbų ir tapo atradimu kino pasaulyje. Ieškodami naujos kino kalbos, du jauni rusų režisieriai nusprendė paeksperimentuoti. Drauge su režisieriumi Alexander'iu Rastorguev'u P.Kostomarov'as patikėjo istorijos pasakojimą keletui iš penkiasdešimties atrinktų neprofesionalių aktorių, kurie nebijojo naudotis kamera ir itin natūraliai filmavo savo asmeninį gyvenimą. Juostoje „Aš Tave myliu..." susipina trijų vaikinų, gyvenančių Rostove prie Dono, istorijos, susiliejančios į vieną mozaiką, kurioje netrūksta meilės bei keiksmažodžių prisodrintos rusų kalbos.

Į tolimąją ir egzotišką Boliviją nukels Icíar'os Bollaín režisuota drama „Jie parduoda net lietų", kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka garsus meksikiečių kilmės aktorius Gael'is García Bernal'is, pažįstamas iš juostų „Miego mokslas", „Babelis", „Blogas auklėjimas" bei „Motociklininko dienoraštis". Filme jis vaidina idealistą režisierių, kuris užsidega sukurti filmą apie Kristupą Kolumbą ir sugriauti idealizuojamą Vakarų kultūros mitą apie jį. Nusprendus, kad filmuojama bus Bolivijoje - pigiausioje ir „indiškiausioje" Lotynų Amerikos šalyje, čia iškyla pavojus ne tik istorijos ekranizavimui, bet ir pačiai filmavimo grupei. Ji, net ir nenorėdama, įsitraukia į Kočabamboje vis labiau stiprėjančius maišto protrūkius dėl geriamo vandens, kurie galiausiai virsta liūdnai pagarsėjusiu Bolivijos vandens karu, iš tiesų vykusiu 2000 metais.

Islamo kultūra besidomintys kviečiami į garsaus iraniečių režisieriaus Reza Mirkarimi filmą „Gabalėlis cukraus", vaizduojantį šurmulingą gausios šeimos gyvenimą ir netikėtus įvykius. Kai jauniausioji iš penkių seserų vis labiau įsisuka į sužadėtuvių vakarėlio rūpesčius, vyresnėlės po ilgų nesimatymo metų susirenka paplepėti virtuvėje. Gausios šeimos vaikai savo siautuliu dar labiau pagyvina šventinį šurmulį. Nepaisant praeities konfliktų, visi šeimos nariai nekantraudami laukia ceremonijos. Tačiau vienas gabalėlis cukraus tampa lemtingu ir džiaugsmingą vakarėlio eigą pasuka visai netikėta linkme.

Festivalio „Meistrų" programos, pristatančios garsiausių režisierių naujausius darbus, filmas „Dar vieneri metai" sukelia geras emocijas ir pavergia nuoširdumu. Garsus britų režisierius, šių metų Berlyno kino festivalio žiuri prezidentas Mike'as Leigh natūraliai ir jautriai atskleidžia pagyvenusios poros kasdienybę, kurios ramią tėkmę sutrikdo į jų namus mielai užsukantys bičiuliai, kankinami vienatvės jausmo. Atrodytų, gyvenimiškos ir dažnam artimos situacijos apnuogina žmonių vidines dramas, baimes ir nesugebėjimą ar nenorą pasikeisti. Kita vertus, „Dar vieneri metai" parodo, koks šiltas, jaukus ir prasmingas gali būti gyvenimo saulėlydis.

Šventinį savaitgalį festivalis „Kino pavasaris" pradeda jau šiandien.


"Kino pavasario" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1428
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt