Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Jis - ištikimiausias Quentino Tarantino bendražygis. Lawrence‘as Benderis prodiusavo didžiąją dalį hitais tapusių Quentino Tarantino juostų - nuo „Bulvarinio skaitalo" iki „Nužudyti Bilą" ir „Negarbingų šunsnukių".

Šis Holivudo prodiuseris žino, ko reikia, norint sukurti stilingą ir patrauklų veiksmo filmą. Naujasis jo darbas - veiksmo trileris „Profas" yra vienas iš tokių. Nuo praėjusio savaitgalio šalies kino teatruose pradėtas rodyti filmas susilaukė didelio žiūrovų dėmesio.

Filmo siužetas rutuliojasi judriausiame pasaulio mieste - Niujorke. Ir „Profo" prodiuseris Lawrence‘as Benderis geriau už kitus žino, kad filmuoti Niujorke kainuoja milžiniškus pinigus: biudžetas išauga dvigubai, jei veiksmo vieta - Didysis obuolys. Jei norite kurti filmą brangiausiame pasaulio mieste, sveiki atvykę į Niujorką!

Vis dėlto filmo režisierius ir scenaristas Boazas Yakinas nenorėjo nusileisti ir primygtinai reikalavo Niujorko, mat filme „Profas" dvi tarpusavyje kovojančios mafijos - rusų ir kinų stoja į karą, o idealiausia mūšio vieta šiam susirėmimui - didžiausias ir gražiausias pasaulio miestas.

„Mūsų biudžetas buvo ribotas, o ambicijos didesnės, nei leido finansai. Labai norėjome filmuoti Niujorke, bet tai sudėtinga. Deja, nėra kitos tokios vietos pasaulyje, kuri būtų panaši į Niujorką. Tad teko suktis susiveržus diržus", - pasakojo Boazas Yakinas.

Laimei, filmo prodiuseris Lawrence‘as Benderis Holivude garsėja tuo, kad ir su palyginti menku biudžetu gali sukurti vadinamąjį didelį filmą.

„Man patinka filmuoti Niujorke. Norėčiau, kad tai nebūtų didelė problema ir nereikalautų milžiniškų pinigų. Deja, Niujorkas kaip reikiant ištuštino mūsų piniginę. Turbūt svarbiausia užduotis buvo nevaržyti kūrybinių ambicijų ir sukurti įspūdingą reginį nebankrutuojant. Žiūrovai priprato prie 150 milijonų dolerių kainuojančių veiksmo filmų, tokių kaip „Bornas", ir privalome jiems pateikti ne mažiau įspūdingą reginį. Vienintelis kelias - būti išradingiems. Mes buvome išradingi ir mūsų filmas iš tiesų atrodo kainuojantis daug didesnius pinigus, nei yra iš tikrųjų", - pasakojo tris kartus „Oskarui" už geriausią filmą nominuotas prodiuseris Lawrence‘as Benderis.

Vienas išradingiausių prodiuserio sprendimų taupant filmo biudžetą - filmuoti Kinijos epizodus ne Kinijoje, bet Niujorke.

„Viena iš didžiausių pamokų, kurias išmokau kurdamas šį filmą, tai, kaip vaizdo efektai padeda imituoti veiksmo vietą. Mes nefilmavome Kinijoje - sugalvojome, kaip Filadelfijoje ir Niujorke nufilmuoti Kiniją. Gyvenant vaizdo efektų laikais, galima padaryti bet ką. Na, žinoma, jei tik leidžia biudžetas. Tai buvo šaunu. Tai yra kažkas, ko niekada dar nebuvau daręs per visą karjerą - filmavome Niujorko ir Filadelfijos kinų kvartaluose. Padarėme tai ir tie epizodai neatrodo, kaip filmuoti Amerikos miestų kvartaluose".

Rezultatas stulbinantis - net filmo kūrybinė komanda po juostos peržiūros negalėjo atsistebėti, kad Kinijos epizodai buvo nufilmuoti ne pačioje Kinijoje, o Niujorke ir Filadelfijoje.


"Garsų pasaulio įrašų" informacija

  
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 1566
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt