Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
NAUJIENA
Lankytojų reitingas:
Rašyti komentarą
Visos naujienos
Senesnė naujiena
Naujesnė naujiena

Šią savaitę, kovo 8 dieną, Lietuvos kino teatrus pasieks naujasis filmų „Kietas riešutėlis 2", „Gili žydra jūra" ir „Alpinistas" režisieriaus Renny Harlino darbas - mistinis veiksmo trileris „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija" (angl. „The Dyatlov Pass Incident"). Vienu Holivudo veiksmo filmų karalių tituluojamas kūrėjas naujausią savo juostą pastatė pagal tikrą ir iki šiol neatskleistą istoriją - 1959-aisiais Uralo kalnuose nežinomomis aplinkybėmis žuvo Igorio Diatlovo vadovaujama devynių patyrusių keliautojų grupė.

Filmas, prie kurio bendradarbiavo JAV ir Rusijos kino žinovai, pasak Dreadcentral.com apžvalgininkų, nepašykštės kraują stingdančių akimirkų. Juostoje „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija" veiksmas vyksta šiais laikais. Entuziastiškai nusiteikusi penkių amerikiečių studentų grupė leidžiasi į žygį, norėdama atkartoti mįslingą ir tragiškai pasibaigusią I.Diatlovo ir jo bendražygių kelionę. Gavę paramą tyrimui jaunuoliai trokšta išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko prieš pusę amžiaus rusų keliautojų stovyklavietėje. Tąsyk nė vienas neliko gyvas, I.Diatlovo grupės palapinė rasta supjaustyta, dalis žuvusiųjų išrengti, basi, o dalis - su tokiomis traumomis, kurių negalėtų sukelti nei žmogus, nei žvėris. Viena mergina rasta be liežuvio, taip pat kai kurių kūnai nudegę, pažeisti. Įdomiausia, kad prie stovyklavietės nerasta jokių pašalinių asmenų, būtybių, grumtynių pėdsakų, o ant žuvusiųjų drabužių aptikta radioaktyviųjų dalelių.

Kaip tikino pats R.Harlinas, vadinamasis Diatlovo perėjos incidentas jį sudomino dėl savo išskirtinumo, juolab šio nutikimo priežastį iki šiol atspėti mėgina tūkstančiai smalsuolių ir tyrėjų visame pasaulyje. „Mane ši istorija tiesiog pavergė. Manau, kad šis incidentas - viena didžiausių neatskleistų šių laikų paslapčių, kurias kol kas bergždžiai įveikti mėgina paranormalių reiškinių tyrinėtojai. Istrijos faktai, puikus scenarijus ir itin dramatiškas jo turinys man neleido suabejoti. „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija" išties jaudinantis ir net sukrečiantis filmas, kuris žiūrovams neleis atsitraukti nuo ekrano", - kalbėjo režisierius.

Kinu užkrėtė mama

Tokius kino hitus kaip „Kietas riešutėlis 2", „Gili žydra jūra" ar „Košmaras Guobų gatvėje 4: Sapnų valdovas" sukūręs R.Harlinas patenka į 100-o daugiausia uždirbusių pasaulio režisierių sąrašą. Anot žinomo vyro, jo susidomėjimą kino pasauliu sužadino mama, kuri buvo didelė filmų mėgėja ir jam dar mažam rodė Alfredo Hitchcocko ir kitus tuomet populiarius filmus.

„Tada daug ko, kas buvo rodoma ekrane, nesupratau, bet gerai supratau viena - režisierius privalo sužadinti žiūrovų emocijas", - teigė R.Harlinas. Matyt, šios tiesos suvokimas lėmė tai, kad dauguma jo darbų tapo itin populiarūs. „Atkeliavęs į Holivudą turi tikėti savimi, turėti svajonę ir norėti viską dėl jos paaukoti. Čia nerasi ramaus ir lengvo gyvenimo", - Empireonline.com pasakojo sunkiai kelią į šlovę kadaise skynęsis suomių kilmės režisierius.

Naujausią R.Harlino mistinį ir sukrečiantį trilerį apie daugybę klausimų uždavusią I.Diatlovo ekspedicijos istoriją Lietuvos žiūrovai pamatys jau kovo 8 dieną.

Filmo „Diatlovo perėja: dingusi ekspedicija" anonsas:


"ACME Film" informacija

Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naujienos aprašymas aplankytas kartų: 297
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt