Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Vytautas Šapranauskas
Gimė 1958 , Lietuva
Mirė 2013

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Vytautas Šapranauskas (1958 m. balandžio 19 d. Vilniuje - 2013 m. balandžio 18 d. Vilniuje) - Lietuvos teatro ir kino aktorius, televizijos laidų vedėjas, humoristas. Pasak Teatro sąjungos pirmininko Ramučio Rimeikio, „vienas talentingiausių Lietuvos scenoje ir komiško, ir dramatiško plano".

1976-1980 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją. Kurso vadovai - Algė Savickaitė ir Vitalijus Lanskojus.

Iki 1990 metų dirbo Rusų dramos teatre, kuriame 1977 m. suvaidino savo pirmajame spektaklyje (V. Lanskojaus režisuotame „Skutarevskyje"). Nuo 1990 metų vaidino Vilniaus mažajame teatre. Vėliau Šapranauskas vaidino "Domino" teatre. Pasižymėjo aštriu liežuviu, puikiu humoro jausmu, mėgo juodą humorą. Su „Juodojo humoro klubu" keliavo po Lietuvą. Garsino ir animacinius filmus „Op", „Garfildas", „La troškinys", „Zebriukas Dryžius", „Ledynmetis 3". Buvo verslo klasės vyriškų drabužių prekės ženklo „Pierre Cardin" veidu Lietuvoje.

V. Šapranauskas iš gyvenimo pasitraukė prieš pat savo 55-ąjį gimtadienį. Aktoriaus aplinkos žmonių teigimu, jis yra bandęs nusižudyti ir anksčiau, paskutinį sykį - prieš kelias savaites iki mirties.Aktorius prieš mirtį telefonu išsiuntė kelias trumpąsias žinutes apie tai, jog gyvenimo kelią jis jautėsi jau įveikęs. Šapranauskas interviu yra sakęs, kad visuomet dėvįs kaukę ir niekuomet iki galo neatsiveriąs net artimiausiems žmonėms. Pasak Arūno Sakalausko, Šapranauskas buvo vienišas; kentėjo dėl savo populiarumo ir savo TV laidų kokybės: „talentingasis Vytautas Šapranauskas buvo „Ferrari", tačiau televizijoje jam reikėjo važinėti vaikišku dviratuku ir vaidinti zuikį".V. Šapranauskas taip pat turėjo alkoholizmo problemų.

Buvo pašarvotas Vilniaus mažajame teatre. Palaidotas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

 

 

Šaltinis: Wikipedia


Informacija atnaujinta: 2005-03-07
REDIRECTED / UŽ LIETUVĄ! 2013 [veiksmo ]
VALENTINAS VIENAS 2012 [komedija ]
ZERO 2 2009 [veiksmo ]
LERNAVAN 2009 [drama ]
VILNIAUS GETAS 2005 [drama ]

Aprašymas aplankytas kartų: 6524
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt