Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Nicole Kidman
Gimė 1967-06-20 , JAV

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Nicole Kidman gimė 1967 m. birželio 20 d. Honolulu, JAV Havajų valstijos sostinėje. Jos tėvai - Antony David Kidman ir Janelle Ann Glenny Kidman - buvo kilę iš Australijos. Kurį laiką Nicole tėvas - psichologas ir biochemikas dirbo Vašingtono tyrimų centre, kur tyrinėjo vėžio ląstelių vystymąsi. Kai Nicole sukako 4 metai, tėvai grįžo į Australiją, kur jos tėvas gavo darbo vietą Technikos universitete.

Nuo ketverių metų Nicole pradėjo lankyti baleto pamokas. Pirmoji pažintis su vaidyba buvo, kai Nicole sukako šešeri metai ir ji suvaidino avį mokyklos teatro trupėje. Ji taip buvo susižavėjusi menu ir baletu, kad tėvai ją nuvedė į Jaunimo teatrą, o vėliau į Philip Street Theatre, kur būsimoji aktorė mokėsi vokalo ir teatro meno. Tačiau po kurio laiko Nicole teko atsisakyti mokslo: jos motina susirgo krūties vėžiu ir mergaitei teko slaugyti sergančią motiną.

Būdama 14 metų ir dalyvaudama bikinio madų demonstravimo modelių atrankoje ji susipažino su kita būsima aktore Naomi Watts, kuri vėliau tapo viena geriausių Nicole draugių.

Pirmasis Nicole pasirodymas ekrane buvo muzikiniame dainininko Pat Wilson vaizdo klipe 1983 metais. Tuo metu būsimajai aktorei buvo 15 metų. Tais pačiais metais Nicole pradėjo vaidinti televizijoje ir kine - jos pirmasis vaidmuo buvo seriale Five Mile Creek ir keturiuose filmuose, iš kurių paminėtini BMX Bandits ir Bush Christmas.

1980 m. Nicole daugiausiai vaidino australietiškuose televizijos ir kino filmuose, iš kurių labiausiai žinomas miniserialas Bankokas Hiltonas apie australų turistę, nuteistą mirties nuosprendžiu Tailande. Šis serialas atkreipė ne tik žiūrovų, bet ir kritikų, prodiuserių, režisierių dėmesį į jaunąją aktorę. 1989 m. Nicole Kidman suvaidino trileryje Mirtina tyla (Dead Calm), finansuotame kompanijos Warner Bros. Tai buvo pirmasis aktorės žingsnis į Holivudą.

Po sėkmės filme „Mirtina tyla“ Nicole Kidman buvo pakviesta į Holivudą, kur gavo vaidmenį filme „Griaustinio dienos“ (Days of Thunder). Filmavimo metu Nicole susipažino su kitu žymiu aktoriumi Tomu Kruzu, pažintis netrukus peraugo į romaną, o 1990 m. gruodžio 24 d. - į santuoką. Dėl Nicole Tomas Kruzas paliko savo pirmąją žmoną, taip pat aktorę Mimi Rogers. Pora kartu nusifilmavo dviejuose projektuose: dramoje „Tolimas kraštas“ (Far and Away, 1992 m.) ir Stanley Kubrick režisuotame filme „Plačiai užmerktos akys“ (Eyes Wide Shut, 1999). Netrukus po pastarojo filmo Nicole ir Tomas išsiskyrė.

1990 m. pabaigoje Nicole Kidman suvaidino keliuose filmuose, susilaukusiuose gero įvertinimo pasaulio kino teatruose - „Taikdarys“ (The Peacemaker, 1997 m.) kartu su George Clooney, komedijoje-trileryje „Praktinė magija“ (Practical Magic, 1998 m.) kartu su Sandra Bullock ir kt.

Lūžis Nicole Kidman kūrybinėje veikloje įvyko 2001 m., kai baigėsi ilgai trukęs skyrybų su Tomu Kruzu procesas ir tais pačiais metais ekranuose pasirodė Baz Luhrmann filmas „Mulen Ružas“. Šiame miuzikle Nicole Kidman atliko pagrindinį Satin vaidmenį, jos partneris filme buvo Ewan McGregor. Savo muzikines partijas tiek Nicole Kidman, tiek Ewan McGregor atliko savarankiškai, o Nicole vaidyba ypač gerai buvo įvertinta kritikų - dėl šio vaidmens ji buvo nominuota Oskarui.

Kitas svarbus Nicole Kidman vaidmuo buvo režisieriaus Alejandro Amenábar filme „Kiti“, kuriame ji atliko Grace Stewart vaidmenį. Šis vaidmuo galutinai sutvirtino Nicole Kidman, kaip kino žvaigždės, įvaizdį, nes filmas buvo puikiai įvertintas tiek žiūrovų, tiek kritikų. Filmas uždirbo daugiau kaip 200 mln. JAV dolerių, kai jo biudžetas tebuvo 17 mln. JAV dolerių. Už šį vaidmenį aktorė taip pat buvo nominuota Auksinio gaublio apdovanojimui.

2001 m. Nicole Kidman ėmėsi labai sunkaus vaidmens filme „Valandos“, kuriame suvaidino rašytoją Virginia Woolf. Už šį vaidmenį aktorė buvo apdovanota Sidabriniu lokiu (Berlyno filmų festivalis), BAFTA, Auksiniu gaubliu ir Oskaru.

2003 m. taip pat buvo sėkmingi aktorei. Ji suvaidino pagrindinį vaidmenį režisieriaus Lars von Trier filme „Dogvilis“, šis filmas taip pat buvo sėkmingas Nicole karjeroje. Tais pačiais metais Nicole Kidman suvaidino pagrindinį vaidmenį filme „Suteršta garbė“ (The Human Stain) kartu su Anthony Hopkins, kiek vėliau ekranuose pasirodė kino juosta „Šaltasis kalnas“ (Cold Mountain), kuriame Nicole vaidino kartu su Renée Zellweger ir Jude Law.

Vėlesni filmai, kuriuose vaidino Nicole Kidman, nebuvo tokie populiarūs ir sėkmingi kaip ankstesnieji. Tai filmai „Stepfordo moterys“ (The Stepford Wives, 2004 m.), „Mano žmona - ragana“ (Bewitched, 2005 m., už šį vaidmenį ji gavo Auksinės avietės įvertinimą), „Vertėja“ (The Interpreter, 2005 m.).

Ypatingo (kontroversiško) dėmesio susilaukė filmas „Gimimas“ (2004), kuris, dar neišėjęs į ekranus Venecijos filmų festivalyje, sukėlė skandalą: spaudoje pasirodė užuominų apie filmo siužetą, neva, filmo herojė mylisi su dešimtmečiu berniuku, todėl filmą iš anksto apkaltino pedofilija, o filmas JAV kino teatruose taip ir nepasirodė. Už Anos, išgyvenančios sutuoktinio mirtį ir tapusios dešimtmečio berniuko aferos auka, vaidmenį šiame filme Nicole Kidman buvo nominuota Auksinio gaublio apdovanojimui. Ši kino juosta padengė visas filmavimo išlaidas ir buvo ypač populiari Europoje.

2006 m. rudenį Nicole Kidman nusifilmavo filme „Linksmos pėdutės“ (Happy Feet), taip pat baigė filmavimąsi filme „Invazija“.

2007 m. suvaidino filmuose „Margo vestuvėse“ (Margot at the Wedding) ir „Auksinis kompasas“ (The Golden Compass).

Nicole Kidman taip pat dalyvavo Chanel reklamoje ir reklamavo Chanel Nr. 5 kvepalus, tačiau nuo 2008 m. gegužės 7 d. ją pakeitė kita aktorė Audrey Tautou.

Svarbiausi apdovanojimai

  • 2003 - Oskaras - geriausia pagrindinio vaidmens aktorė - filmas Valandos
  • 2003 - Sidabrinis lokys - geriausia aktorė - filmas Valandos
  • 2003 - Auksinis gaublys - geriausia aktorė - filmas Valandos
  • 2002 - Auksinis gaublys - geriausia aktorė - filmas Moulin Rouge!
  • 2002 - MTV Movie Awards - geriausia aktorė - filmas Moulin Rouge!
  • 1996 - Auksinis gaublys - geriausia aktorė - filmas Mirti dėl (To Die For)
Asmeninis gyvenimas

Savo pirmąjį vyrą sutiko kino juostos Griaustinio dienos (Days of Thunder) filmavimo metu - tai buvo kino aktorius Tom Cruise, su kuriuo išsiskyrė 2001 m.

Kurį laiką Nicole Kidman susitikinėjo su dainininku Lenny Kravitz, o 2005 m. sutiko australų dainininką Keith Urban, su kuriuo susituokė 2006 m. birželio 25 d. Sidnėjuje (Australija). 2008 m. sausio mėn. buvo patvirtinta, kad aktorė laukiasi savo pirmagimio. 2008 m. liepos 7 d. aktorei gimė duktė, kurią pavadino Sunday Rose Kidman Urban.

Aktorė užsiima ir visuomenine veikla: dalyvauja draugijose, kurių pagrindinė veikla - kova su krūties vėžiu ir beglobių vaikų priežiūra.

Informacija atnaujinta: 2010-08-12
LEMTINGA PAGUNDA 2017 [drama ]
GENIJUS 2016 [drama ]
LIŪTAS 2016 [drama ]
SVETIMA ŠALIS 2015 [drama ]
PASLAPTINGI ŽVILGSNIAI 2015 [trileris ]
MONAKO PRINCESĖ 2014 [drama ]
KOL NENUĖJAU MIEGOTI 2014 [trileris ]
ATPILDAS 2013 [drama ]
SUVAIDINK MANO ŽMONĄ 2011 [komedija ]
TRIUŠIO URVAS 2010 [drama ]
AUSTRALIJA 2008 [nuotykių ]
INVAZIJA 2007 [mistinis ]
AUKSINIS KOMPASAS 2007 [fantastinis ]
LINKSMOS PĖDUTĖS 2006 [filmas visai šeimai ]
VERTĖJA 2005 [drama ]
MANO ŽMONA - RAGANA 2005 [komedija ]
STEPFORDO MOTERYS 2004 [komedija ]
GIMIMAS 2004 [mistinis ]
DOGVILIS 2003 [trileris ]
ŠALTASIS KALNAS 2003 [nuotykių ]
SUTERŠTA GARBĖ 2003 [romantinis ]
VALANDOS 2002 [drama ]
MULEN RUŽAS 2001 [drama ]
KITI 2001 [siaubo ]
PLAČIAI UŽMERKTOS AKYS 1999 [mistinis ]
MOTERS PORTRETAS 1996 [drama ]
MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2014 [komedija ]

Aprašymas aplankytas kartų: 4965
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt