Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Linas Karalius
aka Ezopas
Gimė 1973-09-11 , Lietuva

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Linas „Ezopas“ Karalius (g. 1973 m. rugsėjo 11 d. Vilniuje) - Lietuvos pramogų verslo veikėjas, politikas, 2008–2012 m. kadencijos Seimo narys. Išgarsėjo kaip muzikos grupės „ŽAS“ narys.

Tėvas Jonas (g. 1948 m.) - LTV garso režisierius, mama Irena (g. 1952 m.) - namų šeimininkė.

Būdamas 14 metų savarankiškai pradėjo mokytis groti gitara, kontrabosu, triūba ir mušamaisiais. Vėliau kartu su Mariumi „Tru“ Bereniu ir Tomu Rimkumi (krepšininku) įkūrė pank roko grupę „Vėdarai“ ir įrašė pirmąją kasetę.

1991 m. baigė Vilniaus 27-ąją vidurinę mokyklą. Pradžioje norėjęs Vilniaus konservatorijoje studijuoti aktorystę, persigalvojo ir kartu su tais pačiais bendražygiais įkūrė sunkiojo metalo (death metal) grupę „Regredior“, kuri gyvavo 3 metus, per kuriuos išleido vinilinę 12 colių plokštelę Vokietijoje bei kompaktinę plokštelę Belgijoje, koncertavo Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos ir Anglijos klubuose ir festivaliuose.

Tapo vienos didžiausių tuometinių reklamos agentūrų „Redinga“ reklaminių garso ir vaizdo klipų skyriaus vadovu. Darbas reklamos srityje išlaisvino jo kūrybinį potencialą. Savarankiškai išmokęs dizainerio maketuotojo amato, kompiuteriu laisvalaikiu kurdavo Lietuvos muzikos atlikėjų kompaktinių plokštelių viršelius. Yra kūręs viršelius tokiems atlikėjams kaip Andrius Mamontovas, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Asta Pylipaitė ir kt. 

1994 m. kartu su Mariumi Bereniu pradėjo dirbti radijo stoties M-1 lietuviškos muzikos laidos „Lietuviški decibelai“ vedėju. Susipažinę su lietuviška popmuzika juoko dėlei kartu su Mariumi Bereniu įrašė dainas „Debilas ir bažnyčioje debilas“ ir „Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi“ - taip atsirado grupė „Žas“ (Žertva Ant Smūgio). Grupė siekė ironiškai pašiepti degraduojančių Lietuvos žmonių gyvenimo vertybes ir lietuvišką pop muziką. 1995 m. gegužės mėn. Andrius Mamontovas pakvietė grupę sudalyvauti muzikos grupės Foje gimtadienio koncerte Vingio parke (pasirodymas 1995 m. koncerte laikomas grupės „Žas“ gyvavimo pradžia). Linas Karalius pradėjo vokalisto karjerą ir gavo pravardę Ezopas. Būdamas „Žas“ sudėtyje, padėjo grupei išleisti 14 albumų. Projekto „Die2kai" sumanytojas ir prodiuseris.

2001 m. pradėjo domėtis dvasiniu žmogaus tobulėjimu, tapo vegetaru, nustojo vartoti svaigalus. 2004 m., pirmosios savo kelionės po Indiją metu, nusprendė palikti ŽAS ir imtis prasmingo darbo jaunimo sveikatos ugdymo srityje. Įsidarbino Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriuje. Tuo pat metu neakivaizdžiai studijavo Šiaulių universiteto Edukologijos fakultete. Ėmė lankyti šalies mokyklas ir susitikimuose su moksleiviais pasakojo jiems apie žalingų įpročių poveikį žmogaus organizmui. Ne vienas tokių susitikimų dalyvis apsispręsdavo pasukti sveikos gyvensenos keliu. Savaitgaliais organizuodavo sveikatingumo seminarus suaugusiems. 2005 m. yra gavęs Lietuvos sveikuolių sąjungos apdovanojimą už sveikos gyvensenos propagavimą tarp jaunimo.

2007 m. išėjo iš Vilniaus miesto savivaldybės, įsteigė Jaunimo sveikatos ugdymo centrą, kuriame vykdė įvairius vaikų ir jaunimo socializacijos projektus.

2008 m. buvo išrinktas Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos tarybos nariu.

Labai anksti, vos 21-erių, sukūrė šeimą. 1994 m. susilaukė dukters Eglės. 2002 m. sukūrė antrą šeimą, tais pačiais metais gimė sūnus Vėjas.

Pomėgiai – sportas, kelionės, muzika, technologijos pasiekimai, filosofija.

Moka anglų ir rusų kalbas.

 

 

 

Informacija atnaujinta: 2005-09-08
ŽVAIGŽDŽIŲ LIGA 2009 [dokumentinis ]
IŠ KARČEMĖLĖS 2005 [drama ]

Aprašymas aplankytas kartų: 699
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt