Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Johnny Depp
Gimė 1963-06-09 , JAV

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

John Christopher Depp II (gimęs 1963 m. birželio 9-ąją) yra Amerikos aktorius, tris kartus nominuotas Akademijos Apdovanojimams, Auksinio Gaublio ir Ekrano aktorių Gildijos laureatas, garsėjantis savo pasirinkimais vaidinti originalius ir ekscentriškus personažus.

Jis dažnai bendradarbiauja su režisieriumi ir artimu draugu Tim’u Burton’u, jų bendri filmai “Edvardas Žirkliarankis” (1990), “Ed Wood” (1994), “Raitelis be galvos” (1996), “Čarlis ir Šokolado fabrikas” (2005), “Mirusi nuotaka” (2005), bei “Svynis Todas: Demoniškas Flyto gatvės kirpėjas” 2007. Filmai, kuriuose vaidina Depp’as, uždirbo daugiau kaip 2,2 milijardus JAV dolerių Jungtinėse Valstijose, bei daugiau kaip 4,7 milijardus JAV dolerių visame pasaulyje.

Laisvu laiku, kai nesifilmuoja, Depp’as vengia Holivudo garsenybės statuso, ir renkasi gyvenimą Prancūzijoje kartu su partnere, Prancūzų dainininke ir aktore Vanessa Paradis.

Depp’as gimė Owensbore, Kentukyje, padavėjos Betty Sue Palmer (mergautine pavardė Wells), ir inžinieriaus statybininko John’o Christopher’io Depp’o vyresniojo šeimoje. Jis turi brolį Danny, ir dvi seseris, Christie (kuri yra Johnny asmeninė vadybininkė), ir Debbie. Depp’o protėviai turėjo vokiečių, čerokių, ir airių kraujo. Yra išleista knyga “Džonis Depas: Tokia Iliuzija” joje išdėstoma, kad Depp’ų šeima atsirado su Prancūzijos Hugenotu Pierre’u Deppe’u ar Diepu, apsigyvenusiu Virdžinijoje 1700-aisiais. Depp’as sako, kad nežino savo pavardės kilmės, bet juokauja, kad iš vokiečių kalbos Depp reiškia “idiotas” (iš tikrųjų - švelniai žeidžianti reikšmė “kvailys”). Depp’o vaikystėje šeima dažnai keisdavo gyvenamą vietą, jie yra gyvenę daugiau kaip dvidešimtyje skirtingų vietų. 1978-aisiais, kai Depp’ui buvo 15 metų, jo tėvai išsiskyrė. Aktorius nesijautė saugus, negana to, jautė savigraužą dėl šeimos problemų. Jis turi septynis ar aštuonis randus nuo mėginimų žalotis. Per 1993-iųjų interviu, jis paaiškino savo žalojimąsi kaip atžymas ant kūno, reiškiančias kažkokį įsimintiną periodą žmogaus gyvenime.

Kai Depp’ui buvo dvylika metų, mama nupirko jam gitarą, tad sūnus ėmė groti garaže susirenkančiose grupėse. Pirmąją grupę, John’is subūrė savo merginos Meredith garbei. Praėjus metams po tėvų skyrybų, Depp’as paliko vidurinę mokyklą, siekdamas tapti roko muzikantu. Ir nors, jis norėjo grįžti į mokyklą po dviejų savaičių, tačiau mokyklos direktorius jį paragino nemesti siekio muzikuoti. Depp’as grojo su grupe “The Kids” ir turėjo kuklų vietinį pasisekimą. Norėdama sudaryti sandėrį muzikiniams įrašams grupė išvyko į Los Andželą, ir pasikeitė pavadinimą į "Six Gun Method."

Kadangi Depp’o santuoka sukėlė trintį tarp grupės narių, prieš pat muzikinių įrašų sandėrio pasirašymą grupė skilo. Depp’as paskui bendradarbiavo su grupe “Rock City angels”.

1983 m. gruodžio 24-ąją, Depp’as vedė Lori Anne Allison, visažistę, savo grupės bosisto ir dainininko seserį. Vedęs, Depp’as dirbo daugybę atsitiktinių darbų, kol žmona supažindino jį su aktoriumi Nicolu Cage’u, kuris patarė Depp’ui pamėginti jėgas aktorystėje. 1985-aisiais Depp’o ir Allison santuoka nutrūko.

Po išsiskyrimo su žmona, Depp’as susitikinėjo ir netgi buvo susižadėjęs su Sherilyn Fenn. Jis taip pat susitikinėjo su Winona Ryder, Jennifer Grey, ir Kate Moss. 1998-aisiais Depp’as įsimylėjo Prancūzų aktorę ir dainininkę Vanessą Paradis, su kuria susipažino filmuodamasis filme “Devyni vartai”. Pora turi du vaikus. Duktė Lily - Rose Melody Depp gimė 1999 m. gegužės 27-ąją, sūnus John Jack Christopher Depp III gimė 2002 m. balandžio 9-ąją. 2007-aisiais, dukra  buvo gydoma nuo labai rimtos ligos, E. coli bakterijų infekcijos, kuri žalojo inkstus ir nuolat verte gulėti ligoninėse. Tačiau, ankstyvesni šaltiniai pranešė, kad ji užsikrėtė kraują užlipusi ant surūdijusio smeigtuko. Nors Depp’as po pirmosios santuokos iširimo nebesituokė antrą kartą, bet jis pabrėžia, kad  labai vertina šeimą ir kiekvieną dieną džiaugiasi turintis vaikų, nes jie yra visko gyvenime pagrindas, tiek gyventi, tiek dirbti. Šeima dalo savo laiką tarp jų namų Meudon, esančiame Paryžiaus priemiesčiuose, ir jų vilos Plan-de-la-Tour, mažame miestelyje, esančiame pusantros valandos kelio nuo Šventojo-Tropez, Prancūzijos pietuose.

Depp’as turi trylika tatuiruočių, iš kurių daugelis reiškia svarbius asmenis ar įvykius jo gyvenime. Amerikos indėno profis, kaspine įrašas "Wino Amžinai" (buvo "Winona Amžinai", bet pasikeitė, kuomet išsiskyrė su Winona Ryder) - ant dešiniojo bicepso, "Lelija - Pakilo" (vyresnėlės dukros vardas)- ties širdim, "Betty Sue" (jo motinos vardas) - ant kairio bicepso, ir žvirblis skrendantis virš vandens su žodžiu, "Jack "(jo sūnaus vardas; (žvirblis skrenda į jį, o ne nuo jo, priešingai, nei buvo Karibų jūros Piratuose) -ant dešiniojo dilbio.

Johnny Depp’as turi Garbės žvaigždę Holivudo žvaigždžių alėjoje nuo 1999 m. lapkričio 19-osios.

Depp’as atliko pagrindinį vaidmenį Fox TV televizijos seriale “21 Jump Street”, kurio premjera buvo 1987-aisiais. Depp’as priėmė šį vaidmenį, nes jam trūko veiklos ir norėjo dirbti su jo įkvėpėju, aktoriumi Frederic’u Forrestu. 1980-ųjų pabaigoje serialo pasisekimas pavertė Depp’ą į populiarų paauglių stabą. Tačiau jam tokia reputacija nepatiko, mat aktorius jautėsi kaip produktas ir negalėdamas to tverti Johnny sau pažadėjo, kad pasibaigus serialo sutarčiai, jis vaidins tik tuose filmuose, kurie bus jam priimtini.

Johnny Depp’o pirmas pagrindinis vaidmuo buvo 1984-ųjų siaubo filme “Košmaras Guobų Gatvėje”, čia aktorius atliko vieno iš Freddy aukų vaidmenį. 1986-aisiais, jis pasirodė antraplaniame vaidmenyje Oliver’io Stone “Būrys” (“Platoon”). Vėliau aktorius sakė, kad ši juosta buvo pirmasis “deramas” filmas, kuriame jis vaidino. Paauglio stabo įvaizdis pasikeitė tuomet, kai 1990- aisiais Depp’as atliko ekscentrišką pagrindinį vaidmenį Tim’o Burton’o filme, “Edvardas Žirkliarankis” (“Edward Scissorhands”). Filmo pasisekimas pradėjo sąjungą tarp aktoriaus ir režisieriaus, mat kartu jie sukūrė nemažai filmų: “Ed Wood” (1994 m.), “Raitelis be galvos” (1999 m.), “Čarlis ir Šokolado fabrikas” (2005 m.), “Mirusi nuotaka” (2005 m.) ir “Svynis Todas: Demoniškas Flyto gatvės kirpėjas” (2007 m.).

Johnny Depp’o filmo personažai spaudos apibūdinami kaip keisti vienišiai, ir neturi didžiulio finansinio pasisekimo, tačiau Depp’as pareiškė, kad kino studijos niekad nesuprato jo suvaidintų filmų, tad ir nežinojo kaip juos tinkamai parduoti. Negana to, Depp’as tvirtino, kad jis apgalvotai vaidino filmuose, kurių siužetai jam patiko, o ne tuose, kurie būtų turėję finansinį pasisekimą.

Depp’as įvertintas kaip tikra žvaigždė 2003-aisiais pasirodžius filmui “Karibų jūros piratai: Juodojo Perlo prakeiksmas”. Piratų kapitono Jack’o Sparrow vaidmenį studijos valdžia įvertino neigiamai, tačiau filmas išpopuliarėjo, ir auditorijai šis vaidmuo labai patiko. Negana to, iš atliktų apklausų paaiškėjo, kad daugelis siekė pamatyti filmą būtent dėl Johnny Depp’o atliekamo vaidmens.

Depp’as sugrįžo Jack Sparrow vaidmeny filmo tęsinyje “Karibų jūros Piratai: numirėlio skrynia” (2006 m.). Filmas uždirbo 35,5 milijonų JAV dolerių po pirmų trijų jo JAV premjeros dienų, pasiekdamas rekordinę uždarbio sumą per pirmąsias dienas. Kitas tęsinys “Karibų Jūros Piratai: Pasaulio pakrašty”, buvo išleistas 2007 m. gegužės 24-ąją.

Depp’as ir Gore Verbinski yra vykdantieji prodiuseriai albumų “Rogues Gallery”, “Pirate Ballads”, “Sea Songs” and “Chanteys”.

Depp’as atliko pagrindinį vaidmenį Sweeney Todd režisieriaus Tim’o Burton’o filme už kurį buvo apdovanotas Auksiniu Gaubliu muzikinio kino filmo ar komedijos geriausio aktoriaus nominacijoje.

1994-aisiais, Depp’as buvo suimtas ir apklaustas policijos, už įtarimus padaręs rimtą žalą Niujorko viešbučio kambariui. 1999- aisiais jis vėl buvo suimtas už tai, kad pietaudamas Londone su savo drauge, Vanessa Paradis susipešė su paparaciu už restorano.

Johnny Depp’as domisi muzika, groja gitara. Jo mėgstamos grupės yra “The Rolling Stones” ir čigonų muzikinė grupė “Taraf de Haidouks”, su kuriomis jis draugauja. Kitas draugas yra dainininkas, dainų autorius, ir gitaristas John’as Frusciante, kurį Depp’as padrąsino, įrašyti pirmąjį solo albumą po to, kai šis paliko grupę “Red hot chili peppers”. Aktorius sukūrė mini dokumentinį filmą, pavadintą “Stuff” apie Frusciante gyvenimą. Johny Depp’as draugauja su Marilyn’u Manson.

Jis grojo akustine gitara kino filme “Šokoladas” ir įrašant garso takelį filmui “Vieną kartą Meksikoje”.

Vienas iš Depp’o artimiausių draugų yra režisierius Tim’as Burton, su kuriuo jis dirbo šešiuose filmuose. Jis pavadino darbą su Burton’u kaip "grįžimą namo," ir interviu su režisieriais knygoje ties Burton’o skiltim jis parašė: "Ką daugiau aš galiu pasakyti apie jį? Jis yra brolis, draugas, mano krikštasūnio tėvas. Jis yra unikali ir drąsi siela, žmogus, dėl kurio galėčiau nueit į pasaulio kraštą ir esu visiškai įsitikinęs, kad ir jis tą patį padarytų dėl manęs.”

Depp’as valdo 45 akrų salą Bahamose. Marlon Brando jam patarė kaip įvertinti ir sėkmingai nupirkti salą. Jie abu kartu vaidino pagrindinius vaidmenis filme “Don Juan DeMarco”, vieną iš paskutinių Brando filmų.

Kartu su Sean Penn, John Malkovich ir Mick Hucknall, Depp’ui priklauso Paryžiaus restorano baras “Man Ray”.

Informacija atnaujinta: 2010-08-12
ALISA VEIDRODŽIO KARALYSTĖJE 2016 [fantastinis ]
ŪSUOTASIS PONAS MORTDECAI 2015 [komedija ]
JUODOSIOS MIŠIOS 2015 [trileris ]
VIEŠPATAVIMAS 2014 [trileris ]
ILTIS 2014 [siaubo ]
GILYN Į MIŠKĄ 2014 [komedija ]
VIENIŠAS KLAJŪNAS 2013 [veiksmo ]
NAKTIES ŠEŠĖLIAI 2012 [siaubo ]
ROMO DIENORAŠTIS 2011 [nuotykių ]
ALISA STEBUKLŲ ŠALYJE 2010 [animacinis ]
TURISTAS 2010 [veiksmo ]
VISUOMENĖS PRIEŠAI 2009 [drama ]
DAKTARO PARNASO FANTAZARIUMAS 2009 [nuotykių ]
VANDENYNO GELMĖ 2006 [dokumentinis ]
ČARLIS IR ŠOKOLADO FABRIKAS 2005 [filmas visai šeimai ]
MIRUSI NUOTAKA 2005 [komedija ]
PASLAPTINGAS LANGAS 2004 [trileris ]
PASILEIDĖLIS 2004 [drama ]
KARTĄ MEKSIKOJE 2003 [veiksmo ]
KOKAINAS 2001 [trileris ]
IŠ PRAGARO 2001 [trileris ]
ŠOKOLADAS 2000 [romantinis ]
ASTRONAUTO ŽMONA 1999 [mokslinė fantastika ]
RAITELIS BE GALVOS 1999 [mistinis ]
DEVINTIEJI VARTAI 1999 [siaubo ]
DON ŽUANAS DE MARKO 1995 [romantinis ]
NEGYVĖLIS 1995 [vesternas ]
KOŠMARAI GUOBŲ GATVĖJE 1984 [siaubo ]
RANGO 2011 [animacinis ]
Jack sparrow
2011-03-22 14:43:26  įvertino 

Mano Mėgstamiausias johnny depp vaidmuo- jack sparrowAprašymas aplankytas kartų: 9997
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt