Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Nicolas Cage
aka Nicholas Cage, Nicolas Coppola
Gimė 1964-01-07 , JAV

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tikrasis vardas Nicholas Kim Coppola, gimė 1964 m. sausio 7 d. Long Beach’e, Kalifornijoje, JAV, literatūros profesoriaus ir šokėjos-choreografės šeimoje. Tėtis August Coppola ir mama Joy Vogelsang perdavė sūnui Romų katalikų tikėjimą, kurį N.Cage išpažįsta iki šiol. Jo mama - vokietė, o tėtis - amerikos italas. Nicolas turi du brolius: Christopher Coppola, užsiimantį režisūra, ir  Mark Coppola, pravarde “The Cope”, kuris dirba Niujorko radijuje. Tėvai išsiskyrė 1976 m.

Besimokydamas Beverly Hilso vidurinėje mokykloje (iš kurios vėliau buvo išmestas) siekė kuo ankščiau pradėti aktorystės amato. Pirmasis bandymas vaidinti buvo mokyklos spektaklyje “Golden boy” (auksinis berniukas). Nicholas yra garsaus režisieriaus Francis Ford Coppola sūnėnas, tad bandydamas išvengti protegavimo dėl giminystės ryšių, nutarė pasikeisti pavardę, pasivadindamas savo mėgiamu personažu iš Marvelo komiksų - gatvės superdidvyrio  Luke Cage, garbei.

Nicolas buvo du kartus nominuotas Akademijos apdovanojimų ceremonijoje: už savižudžio alkoholiko vaidmenį filme “Paliekant Las Vegasą”, už kurį buvo ir apdovanotas; antroji nominacija - už dvigubą vaidmenį filme “Adaptacija”, čia N.Cage’as suvaidino brolius dvynius.

Tačiau nepaisant šių dviejų sėkmės atvejų, jo karjeroje buvo daugybė ne tiek vykusių bandymų filmuotis, kurie kritikams neatrodo verti dėmesio. Pavyzdžiui, 2005 m. jo vaidmenys kriminalinėje dramoje “Karo dievas”, bei komedijoje “Karklų žmogus” žiūrovų nesužavėjo. Ir, nors šios vaidybos neblogos recenzijos, visgi juostos nesusilaukė reikšmingo dėmesio. Prasti atsiliepimai buvo ir apie filmą “Karklų žmogus”, tačiau po jo sukurtas “Tamsos baikeris“ (“Ghost Rider”), buvo įvetintas publikos, ir uždirbo virš 45 mln. dolerių jau vien per pirmajį premjeros rodymo savaitgalį. Dar vėliau, 2007 m. jis sublizgėjo filme “Pranašas” (“Next”), kuris turi panašumo į jo kurtą vaidmenį 2000 metų filme  “The family man”. Finansiškai sėkmingiausi Nicolo Cage’o vaidmenys yra veiksmo- nuotykių žanrų filmuose.Pastaraisiais metais Nicolas Cage’as išbandė savo jėgas kitoje, su kinu susijusioje sferoje - režisūroje (nors ši veikla nebuvo labai pelninga); vaidinimą teatre, bei prodiusavimą. Pastarasis buvo kur kas sėkmingesnis.

Kartu su partneriu, Jeff’u Levine’u jis įkūrė prodiusavimo kompaniją, ir prodiusavo filmą “Shadow of the Vampire”, kuris buvo nominuotas Akademijos apdovanojimų ceremonijoje. Taip pat, Cage’as dirbo prodiuseriu ir kuriant “Deivido Geilo paslaptis” (“The Life of David Gale”), kuris susilaukė pripažinimo. 2006 m. gruodį Bahamų tarptautiniame filmų festivalyje Nicolas pareiškė, kad jau nemažai filmų yra suvaidinęs, todėl norėtų išbandyti savo jėgas ir kitoje sferoje, pvz. scenarijaus rašyme ar pan.

Būdamas 20-ties, Nicolas du metus susitikinėjo su aktore Elizabeth Daily, paskui susidraugavo su aktore Uma Thurman. Savo sūnaus Westono mamą Christiną Fulton sutiko 1988 m., tačiau nei santuokos, nei ilgalaikių santykių sukurt nepavyko. Nicolas šiuo metu yra vedęs trečią kartą.

Su pirmaja žmona Patricia Arquette išgyveno 6 metus, nuo 1995-2001 m. Nors Patricia galvojo, kad Cage’as keistuolis, vigi nutarė suteikti jam galimybę užkariauti jos širdį sugalvodama sąrašą dalykų, kuriuos Nicolas turėjo įvykdyti. Pamačiusi, kad gerbėjas rimtai ėmėsi vykdyti užduočių, Arquette išsigando, ir pasistengė pradingti iš jo gyvenimo. Tačiau po ilgo laiko jie vėl susitiko ir susituokė.

Su antraja žmona  Lisa Marie Presley - Elvio Presley’o (N.Cage yra jo fanas) dukra, Cage išgyveno labai trumpai - vos 4 menesius. Pora pasirašė skyrybų dokumentus supratę, kad išvis neturėjo tuoktis. Trečioji žmona Alice Kim buvusi padavėja, su kuria N.Cage’as susipažino gana netikėtai, sėdėdamas Los Andželo Korėjietiškame naktiniame klube. Alice, jaunesnė už vyrą daugiau nei dvidešimtmečiu, 2005 metais jam pagimdė sūnų Kal-El. Apie savo vedybas su Alice Kim Nicolas kalba optimistiškai: „Šiuo metu esu labai patenkintas savo gyvenimu. Nenoriu sakyti, kad esu laimingas, nes tai per daug trapus dalykas, bet esu tikrai patenkintas, o į ateitį žiūriu didelėmis vilties akimis,“ – tvirtai sako Nicolas Cage‘as.

Informacija atnaujinta: 2010-08-12
PALIKTIEJI 2014 [veiksmo ]
PALIKTI ALIASKOJE 2013 [trileris ]
PIKTAS VAIRUOTOJAS 2011 [veiksmo ]
PAGROBIMAS 2011 [veiksmo ]
BURTININKO MOKINYS 2010 [nuotykių ]
JUODOSIOS RAGANOS METAI 2010 [nuotykių ]
SUVOKIMAS 2009 [mistinis ]
G BŪRYS 2009 [animacinis ]
BLOGAS POLICININKAS 2009 [trileris ]
PAVOJINGASIS BANKOKAS 2008 [veiksmo ]
TAMSOS BAIKERIS 2007 [veiksmo ]
PRANAŠAS 2007 [veiksmo ]
LUKAS SKRUZDĖLIUKAS 2006 [animacinis ]
KARKLŲ ŽMOGUS 2006 [siaubo ]
KARO DIEVAS 2005 [drama ]
KODAS: L.O.B.I.A.I. 2004 [nuotykių ]
APGAVIKAI 2003 [komedija ]
KALBANTYS VĖJUI 2002 [karinis ]
ADAPTACIJA 2002 [komedija ]
DINGTI PER 60 SEKUNDŽIŲ 2000 [trileris ]
ŠEIMOS GALVA 2000 [komedija ]
8 MM 1999 [trileris ]
BĖGTI NUO MIRTIES 1999 [trileris ]
GYVATĖS AKYS 1998 [trileris ]
ANGELŲ MIESTAS 1998 [romantinis ]
DVIVEIDIS 1997 [trileris ]
KALINIŲ LĖKTUVAS 1997 [trileris ]
UOLA 1996 [veiksmo ]
TOLYN NUO LAS VEGASO 1995 [drama ]
LAUKINĖ ŠIRDIS 1990 [drama ]
COTTON KLUBAS 1984 [gangsterinis trileris ]
PAUKŠTELIS 1984 [drama ]

Aprašymas aplankytas kartų: 5253
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt