Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Christina Applegate
Gimė 1971-11-25 , JAV

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Christina Applegate (adapt. Kristina Eplgeit) yra Emmy apdovanojimų laureatė, JAV televizijos ir kino aktorė. Geriausiai žinoma kaip Fox serialo „Vedęs ir turi vaikų“ aktorė. Šiuo metu ji vaidina pagrindinę veikėją, Samantha Newly, ABC seriale "Kokia dar Samanta?".

Vaikystė

Applegate gimė Holivude, Kalifornijoje. Jos tėvas, Robert W. Applegate, buvo muzikos prodiuseris ir įrašų kompanijos vadovas, o jos motina, Nancy Lee Priddy, buvo dainininkė ir aktorė. Christina tėvai išsiskyrė netrukus po jos gimimo. Ji turi įbrolį Kyle, ir sesę Alisa iš jos tėvo antrosios santuokos.

Būdama tik trijų mėnesių, Christina Applegate debiutavo Televizijoje, kai su savo mama pasirodė „muilo operoje“ "Dienos iš mūsų gyvenimo" o vėliau, būdama penkerių metų nusifilmavo Playtex kompanijos reklamoje. Christinos pirmasis didesnis vaidmuo buvo, kai jai sukako devyneri. Ji tuomet (1981 metais) nusifilmavo filmuose "Karalius Kobra", ir "Bitlų Manija". Ji debiutavo televizijos filme kaip Jaunoji Grace Kelly biografiniame filme "Grace Kelly" (1983) ir pasirodė pirmame TV seriale "Washingtoon" (1985), kuriame vaidino kongresmeno dukrą. Ji taip pat pasirodė keliose šou, kaip "Father Murphy" (1981) ir "Charles in Charge" (1984 ir 1985).

1986, Applegate gavo Robin Kennedy rolę, dramoje apie policininkus "Heart of the City". Tuo pačiu metu, Christina pasirodė keliose situacijų komedijose: "All is Forgiven", "Still the Beaver", "Amazing Stories", ir "Family Ties".

Tačiau tik 1987 Applegate, gavo vaidmenį, kuris tapo pačiu jos įsimintiniausiu ir išbuvo 10 sezonų. Tai buvo lengvabūdės, kvailelės Kelly Bundy rolė, Fox komedijoje "Vedęs ir turi vaikų". Ši vaidmenį, Applegate vaidino dešimt metų (1987-1997). Filmuodamasi seriale, Applegate nusifilmavo keliuose filmuose: "Šok iki aušros" (Dance 'Til Dawn) (1988, NBC) ir "Gatvės" (Streets) (1990). Applegate taip pat pasirodė "21 Jump Street" (1988), "Top of the Heap" (1991, kaip Kelly Bundy), ir vedė Saturday Night Live (1993) ir Mad TV (1996).

1991 Christina gavo pirmąją pagrindinę rolę, Sue Ellen Crandell, komedijoje "Nesakyk mamai, kad auklė mirė" (Don't Tell Mom the Babysitter's Dead). Po to ji pasirodė šiose filmuose: "Vibracijos" (Vibrations) (1995), "Aplinkui Mėnulį" (Across the Moon) (1995), "Sąskaita" (Wild Bill) (1995), "Marsas atakuoja" (Mars Attacks!) (1996), ir "Niekur" (Nowhere) (1997). Kai situacijų komediją "Vedęs ir turi vaikų" atšaukė 1997 metų gegužės mėnesį, Applegate gavo Claudine Van Doozen vaidmenį, nepriklausomame filme "Claudine's Return" (dar žinomas kaip "Ugnies Bučinys"), bei nusifilmavo veiksmo komedijoje "Netikėta sėkmė" (The Big Hit), ir 1998 komedijoje "Mafija!" (Jane Austen's Mafia).

Tais pačiais metais, NBC davė Christina pagrindinę rolę situacijų komedijoje "Džesė" (Jesse). Serialas gan gerai debiutavo, ir Applegate buvo nominuota "People's Choice Award" ir Auksiniam Gaubliui kaip Geriausia pagrindinė aktorė Komedijoje. Nors serialas buvo populiarus, jį 2000 metais atšaukė.

2001 Applegate gavo dvigubą vaidmenį, XII amžiaus princesės, ir jos XXI amžiaus palikuonės, filme "Atvykėliai" (Just Visiting). Po sėkmingo filmo "Koketės" (The Sweetest Thing), kuriame Christina vaidino su Cameron Diaz, Applegate gavo vaidmenis filmuose "Herojai" (Heroes) (2002), komedijoje "Gyvenimas virš debesų" (View from the Top) (2003), "Vonderlendo žudikai" (Wonderland) (2003), "Didžiosios numirėlio gaudynės" (Grand Theft Parsons) (2003), "Išgyventi Kalėdas" (Surviving Christmas) (2004) ir "Mėnesio darbuotojas" (Employee of the Month) (2004). 2001 metais, Christina buvo filmo "Comforters, Miserable" vykdančioji prodiuserė.

Tolimesnė karjera

Applegate buvo kviestinė žvaigždė dvejose Draugų epizoduose, kur vaidino Rachel Green (Jennifer Aniston) jaunesnę seserį. Ji tada laimėjo Emmy apdovanojimą, kaip "Geriausia Kviestinė Aktorė". 2004 metais Christina suvaidino TV programos vadėją Veronica Corningstone, filme "Žinių vedėjas" (Anchorman: The Legend of Ron Burgundy).

Applegate ne tik vaidina kine, bei televizijoje, bet ir teatre, bei Brodvėjaus miuzikluose kaip: The Axeman's Jazz, Nobody Leaves Empty Handed, The Runthrough, Sweet Charity. Ir 2005 metais ji laimėjo "Theatre World Award", ir buvo nominuota 2005 metų Tony Apdovanojimui, kaip "Geriausia Miuziklo Aktorė".

Applegate buvo viena iš grupės Pussycat Dolls įkūrėjų, kuri pradėjo savo veiklą Los Andžele 1995 metais.

2006, Applegate pasirodė Jessica Simpson video klipe "A Public Affair", kartu su Eva Longoria, Ryan Seacrest ir Christina Milian.

Dabartinė karjera

Applegate dabar vaidina ABC situacijų komedijoje "Kokia dar Samanta?" kartu su Jean Smart, Jennifer Esposito, ir Melissa McCarthy. Serialas yra apie trisdešimtmetę merginą, kurią partrenkė mašina, ir ji po avarijos prarado atmintį. Po to ji pradeda vėl iš naujo atrasti save, ir atgauti savo buvusį gyvenimą. Šis serialas buvo pati žiūrimiausia situacijų komedija JAV 2007 - 2008 metais, ir kiekviena serija pritraukė 10 milijonų žiūrovų.

2008 rugsėjo 5 ji pasirodys laidoje "Stand Up To Cancer", kurioje rinks lėšas per ABC, CBS, FOX, ir NBC televizijos kanalus.

Applegate vaidins aktorę Elizabeth Montgomery, kuri mirė nuo storosios žarnos vėžio, biografiniame filme "Viskas bus gerai" (Everything Is Going to be Just Fine), kurį numatoma išleisti 2009 m.

Asmeninis gyvenimas

2001 metų lapkričio mėnesį Applegate ištekėjo už savo ilgamečio vaikino Johnathon Schaech, kuris taip pat yra aktorius. Tačiau 2005 metų lapkritį Schaech užpildė skyrybų dokumentus, ir 2007 metais jie galutinai išsiskyrė.

Applegate artimiausios žinomos draugės yra Jennifer Aniston, Cameron Diaz, Nicole Eggert, Gwyneth Paltrow, Robin Antin, Tori Spelling, Leah Remini bei Eva Longoria. Ji taip pat artimai bendrauja su Lance Bass. 2008 m. liepos 1 d. jos artimas draugas ir buvęs vaikinas Lee Grivas, perdozavęs narkotikų buvo rastas negyvas savo bute.

Nuo 15 metų Applegate yra vegetarė: jos apsisprendimas įvyko per vieną dieną, per "Vedęs ir turi vaikų" filmavimo pertraukėlę, kai jei buvo paduotas mėsiškas patiekalas, kuris Applegate pasirodė kaip „su krauju“, ir įsivaizduodama, kad tai kažkada buvo gyva, ji nusprendė niekad daugiau mėsos nebeliesti.

Krūtų vėžys

2008 rugpjūčio 3, People žurnalas pranešė, jog Applegate diagnozuotas krūtų vėžys; kadangi jis diagnozuotas anksti, pirmoje stadijoje, buvo pranešta, kad grėsmės gyvybei nėra. Rugpjūčio 19 d. Applegate paskelbė, jog ji nugalėjo vėžį. Aktorei buvo atlikta dviguba profilaktinė mastektomija, t.y pašalintos abidvi krūtys. Christina pasielgė taip drastiškai, nes ji norėjo, kuo greičiau viską pabaigti, ir nesilankyti pas daktarus kas keturis mėnesius. Be to, tokia operacija reiškia, kad jai nereikia radioterapijos ar chemoterapijos. Dabar Applegate per aštuonis mėnesius turi būti atlikta krūtų rekonstrukcijos operacija.

Christina Applegate sakė, kad įsteigs labdaros fondą, kuris padės moterims susimokėti už tyrimus magnetinio rezonanso tomografu.

Apdovanojimai:

  • Emmy 2003 "Geriausia Kviestinė Žvaigždė" - "Draugai"
  • 35-ieji People's Choice Awards - "Mėgstamiausia Televizijos Žvaigždė"

Nominacijos:

  • Emmy 2004 "Geriausia Aktorė Komedijoje - "Draugai"
  • Tony 2005 Geriausia Miuziklo Aktorė - Sweet Charity
  • Auksinis Gaublys 2008 Geriausia Aktorė Televizijos Seriale - Komedija ar Miuziklas - "Samantha Kas?"
  • Screen Actors Guild Awards 2008 Geriausia Aktorė TV Komedijoje - "Samantha Kas?"
  • Teen Choice Awards 2008 TV Pasirinkimas Aktorė: Komedija - "Samantha Kas?"
  • Television Critics Association Awards 2008 Geriausia Aktorė Komedijoje - "Samantha Kas?"
  • Emmy 2008 Geriausia Aktorė Komedijoje - "Samantha Kas?"
  • Auksinis Gaublys 2009 Geriausia Aktorė Televizijos Seriale - Komedija ar Miuziklas - "Samantha Kas?"
Informacija atnaujinta: 2010-08-12
BLOGOS MAMOS 2016 [komedija ]
KVAIŠŲ ATOSTOGOS 2015 [komedija ]
SAVAITĖ BE ŽMONŲ 2011 [komedija ]
ALVINAS IR BURUNDUKAI 3 2011 [animacinis ]
MEILĖ PER ATSTUMĄ 2010 [romantinis ]
ALVINAS IR BURUNDUKAI 2 2009 [animacinis ]
ATVYKĖLIAI 2002 [komedija ]
KOKETĖS 2002 [komedija ]
MAFIJA (1998) 1998 [komedija ]
GYVENIMO KNYGA 2014 [komedija ]

Aprašymas aplankytas kartų: 2252
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt