Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Nelly Furtado
Gimė 1978-12-02 , Kanada

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Nelly Kim Furtado - yra dainininkė, aktorė, dainų autorė ir prodiuserė.

Gimė portugalų imigrantų iš Azorų salų šeimoje Kanadoje. Atlikėja yra pardavusi daugiau nei 15 milijonų įrašų visame pasaulyje. Atlieka pop, R&B, hip-hop ir kt. muziką. Išleido albumus - Whoa, Nelly! (2000), Folklore (2003), Loose (2006).

Biografija

Nelly Furtado gimė 1978 metais gruodžio 2 dieną Viktorijos mieste, Kanadoje. Jos tėvai Maria Manuela ir António José Furtado yra imigrantai iš Portugalijos. Abu tėvai yra kilę iš Azorų salų, 1960 metais atvyko į Kanadą. Nelly Furtado tėvai davė jai vardą Sovietų gimnastės Nellie Kim garbei. Dainininkė užaugo katalikų šeimoje, ir Furtado pirmą kartą dainavo viešai, ketverių metų, ji kartu su motina dainavo bažnyčioje, minint portugalų dieną. Kai jai buvo devyneri metai, ji pradėjo mokytis groti su instrumentais: trambonu, ukulele (Havajų gitara). Po kelerių metų ji taip pat išmoko groti gitara ir klavišiniais. Nuo dvylikos metų ji pradėjo rašyti dainas taip pat Nelly vasaromis jau dirbo su mama kambarine motelyje. Paauglystėje dainininkės santykiai su tėvais buvo įtempti. Nelly prisipažino sirgusi depresija. Atlikėja apskritai nežinojo, kuo jai užsiimti. Pabaigusi mokyklą, Nelly išsikraustė į Torontą, gyventi pas seserį. Ten ji dirbo signalizacijos įrengimo bendrovėje, o vakarais studijoje įrašinėjo savo dainas. Po metų Nelly pamėgino grįžti pas tėvus ir netgi užsirašė į kolegiją mokytis. Deja, konfliktai atsinaujino ir ji metė mokslus. Nusprendė atsidėti vien muzikai. Ir pasirodžiusi viename talentų šou, ją pastebėjo Gerald Eaton (grupės The Philosopher Kings vokalistas), jo ir Brian West pagalba Furtado įrašė bandomąją kasetę. 1999 m. ji pasirašė kontraktą su DreamWorks Records įrašų kompanija. Pirmasis singlas "Party's Just Begun (Again)" buvo filmo "Brokedown Palace" garso takelis.

Aktorystė

Furtado pradėjo vaidinti dar pagrindinėje mokykloje. Ir jos debiutas buvo 2001 m. seriale Rosvelas.

Po albumo Loose išleidmo, pasirodė Portugalų muilo operoje Floribella. O JAV muilo operoje One Life to Live ji atliko keletą savo dainų su Saukrates. Ji pasirodė kultiniame seriale CSI: Niujorkas, kur suvaidino plėšikės Ava Brandt vaidmenį.

Furtado 2008 m. atliko mažą vaimenį video žaidimo Max Payne filmo adaptacijoje. Ji atliko Christa Balder vaidmenį, kuri yra Alex Balder žmona (Max Payne partneris ir geriausias draugas). Nors filmas susilaukė blogų atsiliepimų iš kritikų, bet dauguma kritikų pareiškė, jog Nelly vaidyba buvo nuostabi.

Asmeninis gyvenimas

2003 Rugsėjo 20, Toronte Furtado pagimdė dukrelę Nevis, vaiko tėvas yra DJ Jasper Gahunia. Furtado ir Gahunia draugavo tik ketverius metus, ir išsiskyrė 2005. Tačiau jie išliko draugais, ir kartu augina Nevis. Nevis yra pavadinta Karibų salos garbei. 2006 metais Furtado pasisakė, kad jai siūlė pozuoti žurnalui Playboy už 500,000 JAV dolerių, tačiau ji atsisakė.

2007 metų liepą Nelly Furtado oficialiai pareiškė, jog jinai susižadėjo su Demacio "Demo" Castellón, kuris kartu dirbo su ja prie albumo "Loose". 2008 m. spalio 17 dieną, buvo pranešta, jog Furtado ir Castellón susituokė liepos 19 dieną. Pirmieji gandai apie Furtado ir jos 29-erių metų partnerio vestuves pasklido, kai britų dainininkė Natasha Bedingfield pasveikino porą savo koncerto metu.

Nelly moka anglų, indų (hindi), portugalų, ispanų kalbas. Viename interviu ji pasakė jog, ji labai domisi sportu, todėl ji mėgsta bėgioti, žaisti paplūdimio tinklinį, važinėtis riedučiais. Jos mėgstamiausia futbolo komanda yra klubas Porto futebo, o futbolininkas - Cristiano Ronaldo. Apie savo mėgstamiausią krepšininką Steve Nash užsiminė savo dainoje "Promiscuous".

Nelly Furtado "dalijasi" ta pačia gimimo diena su Britney Spears ir Kanados aktore Cassie Steele. Dainininkė nuo mažens yra alergiška šunims.

Informacija atnaujinta: 2008-08-11
MAKSAS PEINAS 2008 [veiksmo ]

Aprašymas aplankytas kartų: 635
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt