Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Gemma Arterton
Gimė 1986-01-12 , Didžioji Britanija

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Vos prieš porą metų ji buvo visai nežinoma. Dabar – perspektyviausia jaunosios kartos aktorė Holivude. 2010-ieji – jos metai...

Per užsispyrimą – į žvaigždes

Gemma Arterton gimė vargingoje britų šeimoje. Tėvas buvo suvirintojas, motina – valytoja. Mergaitė nuo mažens svajojo tapti įžymybe, tačiau tėvai tik pasijuokdavo: pakaks bent jau gerai mokytis, o kitas nesąmones verčiau mesti iš galvos...

Tačiau baigusi studijas Gemma debiutavo BBC projekte „Capturing Mary” ir tuo pat metu pasirodė Londono Didžiojo teatro scenoje (Rosalindos vaidmuo V. Šekspyro pjesėje  “Love’s Labours Lost”). Netrukus Gemma laimėjo pagrindinės aktorės atranką filme „Šv. Triniano mokykla“, suvaidino britų komedijoje „Three and Out“ ir dviejuose TV serialuose. Pagaliau ją pastebėjo! Gavusi pasiūlymą vaidinti kultinio režisieriaus Guy Ritchie trileryje „Rokenrola“, jau galėjo prisistatyti esanti aktorė...

Artertonų šeima niekaip negalėjo priprasti, kad per televiziją drauge su didžiausiomis įžymybėmis jau rodo ir jų Gemmą. Mergina taip pat stebisi: viskas jai įvyko taip greitai – nebuvo laiko priprasti prie šlovės: „Jausmas nerealus, tarsi pasakoje.“   

Tačiau įsimintiniausias momentas – kai statant „007 Paguodos kvantą“, Gemma Arterton nurungė net 1500 pretendentes į Džeimso Bondo merginos vaidmenį (agentė Fylds). Jos aktorinis talentas išsiskyrė sąmojingumu ir puikiu laikmečio pojūčiu, kuris nustebino ir atrankos komisiją, ir patį filmo režisierių Marcą Forster: „Ji atrodo labai šiuolaikiškai“.

Kai ekrane pasirodai šalia Danielio Craigo – nieko keisto, kad didžiausias JAV kosmetikos gamintojas „Avon“ tave pasirenka kvepalų „Bond Girl 007” reklaminiu veidu. Į savo reklaminį klipą Gemmą pasikvietė ir koncernas „Coca Cola“ („Coce Zero Zero 7”).

Amžinoji romantikė

Gemma Arterton žiniasklaidos dėmesį patraukia tuo, kad nuolat kuo nors susižavi filmavimo aikštelėje: 2007 m. ji gyveno kartu su animatoriumi Johnu Nolanu, statant „Rokenrolą“, susipažino su aktoriumi Toby Kebbellu. Vaidindama filme „007 Paguodos kvantas“, Gemma susidomėjo Danielio Craigo dubleriu, pernai „Persijos princo“ filmavimo aikštelėje susižavėjo ispanų kaskadininku, mokiusiu jodinėti. Kalbama, kad romanas nutrūko, nes Gemma nenorėjo veltis į rimtus santykius.

Kai po vaidmens Džeimso Bondo filme ją pradėjo vadinti sekso simboliu, Gemma Arterton tik šypsojosi: „Palyginus su ankstesnėmis aktorėmis, nesu pritrenkiančios išvaizdos. Aš eilinė ir nieko neišsiskirianti”.

Visgi 24-metė britė žino, kuo esanti pranašesnė už ekrano gražuoles: „Joms būna apmaudu, kai vaidmuo reikalauja pailginti nosį, ar kitaip „pakenkti“ jų pritrenkiančiai išvaizdai. O man priešingai: galiu atrodyti ir labai kukliai, ir atrodyti gražiau negu įprastai“.

Dž. Bondo spąstai – ne jai

 

Daugelis piktinosi, kad Dž. Bondo merginos vaidmeniui buvo atrinkta Gemma Arterton: „Ji neseksuali“, „Jokios aistros“, „Kodėl būtent ji?!“. Britų aktorė reagavo ramiai: „Taip, mano stilius ne toks, bet dėl to nepergyvenu“.

Gemma visai nenori, kad visą likusį gyvenimą ją vadintų Bondo mergina: „Tikiuosi, kai  pasirodysiu naujuose projektuose, visi pakeis nuomonę. Esu labai laiminga, kad jau galiu pati rinktis iššūkių reikalaujančius vaidmenis. Ir tik tuos, kurie man įdomūs“. 

Kokie tie naujieji projektai? Netrukus G. Arterton pasirodys šalia „Įsikūnijimo“ žvaigždės Samo Worthingtono – nuotykių epe „Titanų susidūrimas“. Jai atiteko Dzeuso mylimosios Ijo vaidmuo. Pati aktorė džiaugiasi, kad jos vaidmuo – įdomiausias visame filme.

Ar žinote, kad...

Būsimoji aktorė gimė su 6 pirštais ant kiekvienos rankos ir raukšlėtomis ausimis. Šiuolaikinė medicina viską sutvarko dar vaikystėje. 

Gemma Arterton apdovanota ir kitais talentais: puikiai skambina gitara, piešia, kuria drabužius ir papuošalus.

Pirmasis epizodas, kurį jai teko filmuotis paskutiniame Dž. Bondo filme, buvo meilės scena su Danieliu Craigu.

„Titanų susidūrimas“ jau buvo pastatytas 1981 m. Tai mylimiausias Gemmos vaikystės filmas. 

Informacija atnaujinta: 2008-08-14
NAUJOJI KARTA Z 2016 [trileris ]
BALSAI 2015 [komedija ]
BĖGANČIOS KORTOS 2013 [trileris ]
BIZANTIJA 2012 [trileris ]
TITANŲ SUSIDŪRIMAS 2010 [veiksmo ]
TAMARA DRIU 2010 [komedija ]
LAIVAS, KURIS VEŽA 2009 [komedija ]
ROKENROLA 2008 [veiksmo ]
007 PAGUODOS KVANTAS 2008 [veiksmo ]

Aprašymas aplankytas kartų: 1456
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt