Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Michelangelo Antonioni
Gimė 1912-09-29 , Italija
Mirė 2007-07-30

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Michelangelo Antonioni – garsus italų modernistinio kino režisierius.

Michelangelo gimė Feraroje (Italija), Bolonijos universitete studijavo ekonomiką. 1940-aisiais išvyko į Romą, kur studijavo režisūrą Centro Sperimentale di Cinematografia mokykloje.

Pirmasis sėkmingas režisieriaus filmas buvo "Nuotykis" (L'avventura, 1960). Vėliau sekė "Naktis" (La Notte, 1961) ir "Užtemimas" (L'eclisse, 1962). Šie trys filmai laikomi trilogija, nors nėra vienas kito tęsiniai, tačiau panašūs stiliumi ir tema, visuose nagrinėjamas žmonių susvetimėjimas šiuolaikiniame pasaulyje.

Pirmasis spalvotas Antonioni filmas – "Raudonoji dykuma" (Il deserto rosso, 1964), taip pat savo tema yra panašus į ankstesnius tris, todėl kartais laikomas ketvirtuoju serijoje.

Vėliau režisierius pasirašė sutartį trims filmams anglų kalba su prodiuseriu Carlo Ponti. Jau pats pirmasis – "Blowup" (1966) patyrė didelę sėkmę. Manoma, viena iš sėkmės priežasčių buvo tam laikotarpiui neįprastai atviros seksualinės scenos. Šiek tiek mažesnio populiarumo susilaukė antrasis filmas – "Zabriskie Point" (1970), pirmasis, kuriame veiksmas vyksta Amerikoje. Šio filmo garso takeliui specialiai muziką kūrė tokie žinomi atlikėjai, kaip Pink Floyd, The Rolling Stones ir Grateful Dead. Trečiasis filmas – "Keleivis", kuriame vaidino Jack Nicholson, vėl susilaukė didelio pripažinimo ir buvo nominuotas auksinės palmės šakelės apdovanojimui Kanų kino festivalyje.

1985 metais Michelangelo Antonioni patyrė apopleksijos priepuolį. Nors atsigavo ir toliau statė filmus, nuo to laiko jis nebegalėjo kalbėti.

Filmui "Anapus debesų", kuriame vaidina ir John Malkovich, dalį scenų filmavo vokiečių režisierius Wim Wenders, tačiau tik nedaugelis jų pateko į galutinį filmą.

1996 metais Michelangelo Antonioni gavo Oskaro apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus kine, kurį įteikė Jack Nicholson. Po kelių mėnesių ši prizinė statulėlė buvo pavogta.

Paskutinis režisieriaus filmas, "Eros" (2004), nufilmuotas režisieriui suėjus 90 metų.

Michelangelo Antonioni populiariojoje kultūroje susilaukė atminimo paminėjimų iš Monty Python, taip pat yra minimas Brodvėjaus miuzikle "Nuoma".

Antonioni filmai plačiai pripažįstami padarę didelę įtaką kino estetikai. Būtent estetikai juose skiriamas didžiausias dėmesys, dažnos ilgos tylios scenos be aktyvaus veiksmo ar dialogų. Neretai nėra aiškaus tęstinumo. Pavyzdžiui, "Anapus debesų" pasakojamos trys istorijos, ne tik kad nei viena nesusijusi su kita, bet ir pačios yra tarsi ištrauktos iš kažkokio kito konteksto, be aiškios pradžios ir pabaigos. Jas jungia tik Džono Malkovičiaus herojus, besilankantis nupasakojamose vietovėse.

Ingmaras Bergmanas Antonioni filmus pavadino panašiais į sapną.

 

Informacija atnaujinta: 1999-03-12
ROMA 1990 [dokumentinis ]
PROFESIJA: REPORTERIS 1975 [drama ]
ZABRISKIE POINT 1970 [drama ]
FOTOPADIDINIMAS 1966 [drama ]
RAUDONOJI DYKUMA 1964 [drama ]
UŽTEMIMAS 1962 [drama ]
NAKTIS 1961 [drama ]
NUOTYKIS 1960 [drama ]
RIKSMAS 1957 [drama ]
DRAUGĖS 1955 [drama ]

Aprašymas aplankytas kartų: 2015
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt