Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Clint Eastwood
Gimė 1930-05-31 , JAV

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Clinton „Clint“ Eastwood (jaunesnysis Klintas Ystvudas, g. 1930 m. gegužės 31) - amerikiečių aktorius, filmų režisierius, prodiuseris ir kompozitorius.

Labiausiai jis žinomas dėl „kietų“, antiherojiškų personažų kūrimo veiksmo filmuose, ypač septintajame, aštuntajame ir devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje. Jo vaidmenys tokiuose filmuose kaip lakoniškasis „Žmogus be vardo“ (Man with No Name) Sergio Leone trilogijoje "Dollars" arba inspektoriaus Hario Calahano personažas penkiuose „Bjauriojo Hario“ (Dirty Harry) filmuose pavertė jį vyriškumo simboliu. Jis laimėjo penkis Acadamy Awards, penkis Auksinius gaublius, Kino aktorių gildijos apdovanojimą ir penkis Publikos apdovanojimus – įskaitant vieną už Mėgstamiausią Visų laikų kino žvaigždę. Už savo darbus filmuose „Neatleistina“ (Unforgiven, 1992) ir "Mergina, verta milijono" (Million Dollar Baby, 2004), Eastwood laimėjo Oskarus už Geriausią Režisierių, Geriausio vaizdo kūrėją ir buvo nominuotas Geriausiam Aktoriui. Šie filmai, kaip ir kiti, pavyzdžiui, „Pagrok man miglą“ (Play Misty for Me, 1971), „Atstumtasis Džosis Veilsas“ (The Outlaw Josey Wales, 1976), „Pabėgimas iš Alkatraso“ (Escape from Alcatraz, 1979), „Ugnies linijoje“ (In the Line of Fire, 1993) ir Gran Torino (2008) pelnė didžiulį kritikų pripažinimą ir sulaukė komercinės sėkmės. Eastwood režisavo daugelį savo filmų, bet sėkmingi buvo ir kiti, kuriuose jis pats nevaidino, pavyzdžiui, „Paslaptinga upė“ (Mystic River, 2003). Jis - vienintelis žmogus, vaidinęs stulbinančio populiarumo pasiekusiuose filmuose ištisus penkis dešimtmečius, taip tapdamas ilgiausiai vaidinančia visų laikų filmų žvaigžde. Eastwood taip pat domisi politika, 1986-1988 m. jis buvo Carmel - by - the-Sea Kalifornijos valstijoje meras.

Ankstyvasis gyvenimas

Eastwood gimė San Franciske, Kalifornijoje. Jo tėvas buvo Clinton Eastwood vyresnysis, plieno liejikas ir migruojantis darbininkas, o motina – Margaret Ruth Eastwood (mergautinė pavardė Runner), gamyklos darbininkė. Clint gimė būdamas labai didelis kūdikis, svėrė net 5 kilogramus. Eastwood turi angliškų, škotiškų, olandiškų ir airiškų šaknų. Jis buvo užaugintas „vidutiniosios klasės protestantų namuose“ ir dažnai kraustėsi, nes jo tėvas dirbo daugybėje darbų visoje vakarinėje pakrantėje. Šeima įsikūrė Piedmonte, Kalifornijoje, Eastwood‘o paauglystėje, ir 1949 m. jis baigė Ouklendo Technikos vidurinę mokyklą. Kai jam buvo 18 ar 19, vaikinas dirbo medienos fabrike Springfilde, Oregono valstijoje. Vėliau Eastwood dirbo degalinėje ugniagesiu ir grojo pianinu Ouklendo bare. 1950 m. Korėjos karo metu Eastwood buvo paimtas į JAV kariuomenę, ir dalyvavo kariniame skrydyje, kurio metu lėktuvas sudužo virš Ramiojo vandenyno, į šiaurę nuo San Francisko. Jis išvengė rimtų sužalojimų, bet turėjo pasilikti liudyti nagrinėjant sudužimo priežastis. Tai jį sulaikė nuo išsiuntimo į Korėją kartu su savo daliniu. Atlikdamas karinę tarnybą Eastwood susidraugavo su kitais kareiviais ir būsimais aktoriais Martin Milner ir David Janssen.

Karjera filmuose

Clint Eastwood vaidinti pradėjo šeštojo dešimtmečio viduryje, trumpai pasirodydamas tokiuose filmuose kaip „Padaro kerštas“ (Revenge of the Creature), „Tarantulas“ (Tarantula), ir "Francis Kariniame Jūrų laivyne" (Francis in the Navy). Jis sublizgėjo, gavęs Rowdy Yates vaidmenį TV seriale Rawhide, kurį rodė 1959-1966 m. Visose Jungtinėse Valstijose jis tapo žinomas kaip Rowdy Yates (kurį Eastwood neoficialiai vadino „visišku idiotu“). Kol filmavosi seriale, Eastwood suvaidino keliuose filmuose, įskaitant Ambush at Cimarron Pass, kurį jis atmetė kaip „tikriausiai bjauriausią kada nors rodytą vesterną“. Jis nesifilmavo kituose kino filmuose, kol 1964 m. su juo susisiekė Sergio Leone. Jis svečio teisėmis pasirodė komiškame seriale-vesterne Maverick, kuriame kovėsi su James Garner „Saulėlydžio dvikovos“ epizode.

Pastaroji veikla

2000 m. Eastwood režisavo ir vaidino filme "Kosmoso kaubojai" (Space Cowboys). Šiame filme jis vaidina Frank Corvin, į pensiją išėjusį NASA inžinierių, iškviestą apsaugoti griūnantį rusų palydovą. Space Cowboys buvo labiausiai komercine prasme pasisekęs Eastwood filmas per septynerius metus, į jį kinuose parduota bilietų už 130 milijonų dolerių. 2002 m. Eastwood vaidino buvusį FTB agentą, ieškantį sadistiško žudiko filme "Kruvinas darbas" (Blood Work), kuris buvo pastatytas pagal Michael Connelly knygą. 2003 m. jis režisavo Bostono kriminalinę dramą „Paslaptinga upė“ (Mystic River) apie žudymą, linčiavimą ir seksualinę prievartą. Filmas buvo finansiškai sėkmingas ir laimėjo du Academy Award apdovanojimus bei buvo nominuotas Geriausio režisieriaus ir Geriausio Vaizdo apdovanojimams. 2005 m. Eastwood sulaukė kritikų liaupsių ir pelno, režisuodamas, prodiusuodamas, kurdamas muziką ir vaidindamas bokso dramoje "Mergina, verta milijono" (Million Dollar Baby). Eastwood vaidino bjaurų trenerį, pajuntantį ryšį su boksininke (Hilary Swank), kurią nenoriai treniruoja, tik kai jį įtikina jo senas draugas (Morgan Freeman). Filmas laimėjo Academy Award už geriausią vaizdą, Eastwood buvo nominuotas geriausio aktoriaus apdovanojimui ir laimėjo Geriausio režisieriaus titulą. Swank ir Freeman taip pat laimėjo Oskarus už savo vaidybą, o visa trijulė buvo nominuoti Kino aktorių gildijos apdovanojimui už nuostabią aktorių vaidybą kino filme. Eastwood taip pat gavo Grammy nominaciją už muziką, kurią jis sukūrė šiam filmui. Bilietų kasose surinkus daugiau nei 216 milijonų, tuo metu Million Dollar Baby buvo pelningiausias filmas jo karjeroje.

2006 m. Eastwood režisavo du filmus apie Iwo Jima mūšį Antrajame pasauliniame kare. Pirmasis, "Mūsų tėvų vėliavos" (Flags of Our Fathers) koncentravosi ties žmonėmis, kurie iškėlė Amerikos vėliavą Suribachi kalno viršūnėje. Antrasis, "Laiškai iš Iwo Jima" (Letters from Iwo Jima) vaizdavo japonų karių taktiką saloje ir laiškus, kuriuos jie siuntė savo šeimos nariams. Abu filmai įgijo didžiulį pasisekimą tarp kritikų ir buvo nominuoti keletui Oskarų, įskaitant Geriausio režisieriaus ir Geriausio vaizdo už Letters from Iwo Jima. 2008 Eastwood režisavp Oskarui nominuotą dramą "Laumės vaikas" (Changeling), kuriame vaidino Angelina Jolie. Tais pačiais metais Eastwood nutraukė savo „paties paskirtą vaidinimo pertrauką“, suvadindamas Gran Torino. Eastwood režisavo, vaidino, prisiėmė prodiuserio pareigas ir bendradarbiavo kuriant garso takelį filmui. Filmas per savo premjerinį savaitgalį susišlavė beveik 30 milijonų dolerių ir Eastwood tapo seniausiu vadovaujančiu asmeniu, pasiekusiu pirmąją vietą pagal nupirktų bilietų skaičių. Tai - daugiausiai uždirbęs Eastwood filmas per ligšiolinę jo karjerą.

Asmeninis gyvenimas

1953 m. gruodžio 19 dieną Eastwood vedė modelį ir koledžo bendramokslę Maggie Johnson, jie susilaukė dviejų dukterų. Pora išsiskyrė, kai žmona sužinojo apie ilgalaikę Clint neištikimybę. Vėliau paaiškėjo, kad Eastwood turėjo dar tris nesantuokinius vaikus, todėl jis įgijo donžuano etiketę. 1993 m. Eastwood sutiko savo dabartinę 35 metais jaunesnę žmoną Diną, kai ji ėmė iš jo interviu. Jie susituokė 1996 m. Las Vegase, Nevados valstijoje ir susilaukė dukters. Būdamas 78-erių Eastwood turi du anūkus. Eastwood priklauso išskirtinis Tehàma golfo klubas, jis taip pat pasaulyje žinomo Pebble Beach Golf Links investuotojas. Jam priklauso ir Hog's Breath Inn bei the Mission Ranch Hotel and Restaurant. Jis – patyręs pilotas ir kartais į studiją skrenda nuosavu sraigtasparniu, kad išvengtų kamščių. Eastwood mėgsta muziką, ypač džiazą. Aktorius yra išreiškęs kritiką medžiotojams: „Aš nemedžioju. Tiesiog nemėgstu žudyti gyvų būtybių. Nebent jos bandytų nužudyti mane – tuomet tai būtų suprantama“

Apdovanojimai

Eastwood – vienas iš dviejų žmonių, kurie buvo dukart nominuoti Geriausio aktoriaus ir Geriausio režisieriaus apdovanojimams už tą patį filmą (Unforgiven ir Million Dollar Baby), kitas – Warren Beatty. Jis taip pat vienas iš trijų dar gyvų režisierių (kartu su Milos Forman ir Francis Ford Coppola), kurie režisavo du filmus - Geriausio vaizdo laimėtojus. Eastwood gavo ir daugybę kitų apdovanojimų, pavyzdžiui, America Now TV, vieną iš 2000 m. Kennedy Center Honors, Jack Valenti Humanitarian Award, geriausio aktoriaus apdovanojimą iš National Board of Review of Motion Pictures už vaidybą "Gran Torino" ir kt. 2006 m. jis gavo garbės daktaro laipsnį iš University of the Pacific, o 2007 m. iš University of Southern California, tais pat metais – Muzikos daktaro laipsnį iš Berklee College of Music.

Informacija atnaujinta: 2001-01-02
STEBUKLAS VIRŠ HADSONO  2016 [drama ]
AMERIKIEČIŲ SNAIPERIS 2014 [veiksmo ]
J. EDGAR 2011 [drama ]
ANAPUS 2010 [fantastinis ]
NENUGALIMAS 2009 [drama ]
LAUMĖS VAIKAS 2008 [drama ]
GRAN TORINO 2008 [veiksmo ]
MŪSŲ TĖVŲ VĖLIAVOS 2006 [istorinis ]
LAIŠKAI IŠ IVO DŽIMOS 2006 [veiksmo ]
MERGINA, VERTA MILIJONO 2004 [drama ]
MISTINĖ UPĖ 2003 [trileris ]
KRAUJO GRUPĖ 2002 [trileris ]
KOSMOSO KAUBOJAI 2000 [nuotykių ]
MENANTIS PIKTĄ 1992 [drama ]
AMERIKIEČIŲ SNAIPERIS 2014 [veiksmo ]
GYVENIMO VINGIAI 2012 [drama ]
GRAN TORINO 2008 [veiksmo ]
MERGINA, VERTA MILIJONO 2004 [drama ]
KRAUJO GRUPĖ 2002 [trileris ]
KOSMOSO KAUBOJAI 2000 [nuotykių ]
MENANTIS PIKTĄ 1992 [drama ]
SAUJELĖ DOLERIŲ 1964 [vesternas ]

Aprašymas aplankytas kartų: 5251
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt