Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Vytautas V. Landsbergis
Gimė 1962-05-25 , Lietuva

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Vytautas V. Landsbergis gimė 1962 metais. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą. 1987 m. kartu su kitais būsimais lietuvių kinematografininkais (Artūru Jevdokimovu, Algimantu Maceina, Juliumi Žižliausku ir kt.) išvyko į Tbilisį studijuoti kino režisūros Š. Rustavelio teatro institute. Vėliau stažavosi Niujorke, Jono Meko filmų antologijos archyve,  jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose Anglijoje.

Viena iš V.V. Landsbergio kūrybos sričių  – teatras. Jis yra parašęs pjesių, kurių dauguma jo paties pastatytos Šiaulių dramos teatre. Pagal Rudnosiuko istorijas, Obuolių pasakas bei Angelų pasakas Lietuvos teatruose yra pastatyta keletas spektaklių. O pagal knygą Arklio Dominyko meilė V.V. Landsbergis yra parašęs libretą operai ir ruošiasi ją režisuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Kita kūrybos sritis – kinas. V.V. Landsbergis - talentingas režisierius, pastatęs jau daug nekomercinių, tačiau populiarių filmų tokių kaip „Tėvas“, „Koncertas“, „Švendubrės šamanas“, „Penkios novelės apie Stasį“, „Pragaras“, „Jono Meko antologija“, „Niujorkas – mano šuo“, „Verdenė“, „Iš niekur, į niekur“. Pirmieji filmai – dokumentiniai portretai apie originalius, kitaip mąstančius ir gyvenančius  žmones, kurie nebūtinai yra garsenybės. Vėliau V.V. Landsbergis pradėjo kurti  filmus apie Lietuvos istoriją.  Dar vėliau – vaidybinius filmus. 1993 m. V.V. Landsbergis įkūrė studiją „A propos“, kurioje kuriami filmai apie lietuvių rašytojus.

V.V.  Landsbergis raidę V. šalia Vytauto prisikabino 1980 metais, kai studijavo Vilniaus universitete ir spaudoje atsirado pirmosios eilėraščių bei straipsnių publikacijos. Taip Landsbergis jaunesnysis atsiskyrė nuo tėvo, kurio publikacijų taip pat spaudoje buvo.

V.V. Landsbergis studijuodamas Vilniaus universitete, daugiau nei 10 metų šoko ir dainavo VU folkloriniame  ansamblyje Ratilio. Vėliau dažnai dainuodavo sau ir vaikams, pritardamas gitara. Taigi iš tos meilės lietuvių liaudies dainoms, sutartinėms ir baladėms 2004 m. gimė dviguba kompaktinė plokštelė Kaimiečių mantros, o 2005 m.- kompaktinė plokštelė Žiauriai gražūs romansai. Dar vėliau kompaktinės plokštelės formatu išleista pasaka Dominyko meilė.

O geriausiai V.V. Landsbergį pažįsta tikriausiai vaikai kaip dėdę, kuris rašo gražias pasakas. Pasakų jis yra sukūręs daug ir net keletą knygelių išleidęs, kurias mėgsta ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. V. V. Landsbergis, nuo pirmo kurso pradėjo kurti eiles, o didžiausiu savo mokytoju laiko Marcelijų Martinaitį. Pagal šio poeto eiles Vytautas V. Landsbergis dar ir dabar sukuria nemažai dainų. Šiuo metu jis jau yra sukūręs apie dvidešimt kino filmų, septynias pjeses ir nemažai eilėraščių tiek vaikams, tiek suaugusiems.

V.V. Landsbergio kaip rašytojo talentas buvo pripažintas. 2004 metais geriausia knyga vaikams ir paaugliams išrinkta jo ir dailininkės Sigutės Ach knyga Arklio Dominyko meilė, o prieš dešimtmetį Landsbergis jaunesnysis buvo karūnuotas kaip geriausios knygos Rudnosiuko istorijos autorius.

V.V. Landsbergio knygos pasižymi netikėtomis žanrinėmis jungtimis. Toje pačioje knygelėje absurdą  keičia dvasinės temos. Skaitant pasaką jaučiamas ryškus, tačiau paslėptas, moralas. Paskutiniu metu V.V. Landsbergis kuria pagal Sigutės Ach nupieštus paveikslėlius.

Savo vaikams prieš miegą V.V. Landsbergis seka pasakas. Seka seka, o po to jas užrašo...

Informacija atnaujinta: 2002-03-25
TRISPALVIS 2013 [dokumentinis ]
PARTIZANO ŽMONA 2011 [dokumentinis ]
NUO PASAULIO STOGO 2009 [dokumentinis ]
KAI AŠ BUVAU PARTIZANAS 2008 [drama ]
LIUDVIKAS 2007 [dokumentinis ]
IŠ KARČEMĖLĖS 2005 [drama ]
DABAR IR MŪSŲ MIRTIES VALANDĄ 2004 [dokumentinis ]
APSIREIŠKIMAI JONUKUI 2004 [dokumentinis ]
NIUJORKAS – MANO ŠUO 2004 [dokumentinis ]
VERDENĖ 2004 [dokumentinis ]
VISA TEISYBĖ APIE MANO TĖVĄ 2003 [dokumentinis ]
JONUKAS IR GRYTUTĖ 2003 [filmas visai šeimai ]
IŠ NIEKUR Į NIEKUR 2002 [dokumentinis ]
VILIUS ORVIDAS 2001 [dokumentinis ]
ŠVENDUBRĖS ŠAMANAS 2001 [dokumentinis ]
JONO MEKO ANTOLOGIJA 2000 [dokumentinis ]
KARININKO ROMANSAS 1999 [muzikinis ]
EPITAFIJA ANT POETO KAPO 1998 [dokumentinis ]
SABAS 1997 [dokumentinis ]
DVI SESERYS 1996 [dokumentinis ]
VILTIES PREZIDENTAS 1996 [dokumentinis ]
BALADĖ APIE DAUMANTĄ 1995 [dokumentinis ]
PENKIOS NOVELĖS APIE STASĮ 1994 [dokumentinis ]
PETRAS REPŠYS 1993 [dokumentinis ]
PERLOJOS RESPUBLIKA 1993 [dokumentinis ]
PRAGARAS 1992 [dokumentinis ]
KONCERTAS 1990 [dokumentinis ]
TĖVAS 1989 [dokumentinis ]

Aprašymas aplankytas kartų: 2303
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt