Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
ĮŽYMYBĖ
Cate Blanchett
Gimė 1969-05-14 , Australija

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Trumpi faktai

Vardas: Catherine Elise Blanchett

Gimimo data: 1969 gegužės 14 d.

Gimimo vieta: Melburnas, Australija

Šeima: vyresnysis brolis Bob Blanchett ir jaunesnioji sesuo Genevieve Blanchett

Akių spalva: Mėlyna

Ūgis: 178 cm

Išsilavinimas: Nacionalinis scenos menų institutas Sidnėjuje

Vyrai: ištekėjusi už garsaus scenaristo Andrew Upton

Vaikai: Trys sūnūs – Dashiell,  Roman ir Ignatius

 

Cate Blanchett gimė 1969 m. Melburne, amerikiečių karininko Roberto Blanchett ir australės mokytojos June Blanchett šeimoje. Kai Cate buvo vos 10-ies, kai ji, jos brolis ir sesuo buvo jėga ištempti iš vieno Melburno kino teatrų, kad sužinotų liūdną žinią – jų tėvas mirė nuo širdies smūgio. Apie tai Cate Blanchett niekuomet nekalba su žurnalistais, tačiau žinoma, jog staigi tėvo mirtis labai paveikė mergaitę. Netrukus ji pradėjo svajoti apie gyvenimą vaiduoklių lankomame name – ten ji tikėjosi vėl susitikti su tėčiu. Tris vaikus po vyro mirties užaugino motina. Cate brolis Bobas tapo kompiuterių programuotoju, o sesuo Genevieve – scenos dizainere teatre. Cate lankė Melburno metodistų mergaičių kolegiją, vėliau įstojo į Melburno universitetą studijuoti menų ir ekonomikos. Labai greitai būsimoji kino žvaigždė metė mokslus, nes nusprendė pakeliauti ir įgyti patirties prieš pradedant rūpintis savo karjera.

Taigi, Cate Blanchett keliavo po Angliją, vėliau po Egiptą. Viename pigių Kairo viešbučių nepažįstamasis ją pastebėjo ir pakvietė nusifilmuoti masinėje egiptiečių kuriamo filmo scenoje. Jaunoji Blanchett nedvejodama sutiko, nes tuo metu jai paprasčiausiai reikėjo pinigų. Masuotė jos visai nesužavėjo, bet veiksmas filmavimo aikštelėje užburė. Grįžusi į Australiją ji jau buvo tvirtai apsisprendusi dėl aktorės akarjeros. Netrukus Cate pradėjo studijas prestižiniame Nacionaliniame scenos menų institute Sidnėjuje.

1992 m. Cate Blanchett baigė aktorystės studijas. Pirmuosius savo vaidmenis ji atliko teatre – vaidino Sofoklio „Elektroje“, Davido Mameto „Oleannoje“, taip pat daugybėje autralų pjesių.

Netrukus Cate, šalia darbo teatre, pradėjo filmuotis ir įvairiuose televizijos filmuose ir serialuose („Heartland“, „Bordertown“, „Parklands“).

Pirmasis vaidmuo kine, pralaužęs ledus tolimesnei karjerai – „Oskaras ir Liucinda“ (1997 m.). Šiame filme ją pastebėjo Shekhar Kapur ir pakvietė pagrindiniam vaidmeniui filme „Elžbieta“ (1998 m.). Šis vaidmuo Cate Blanchett išgarsino visame pasaulyje bei pelnė daugybę prestižinių kino apdovanojimų bei nominacijų, tarp jų nominacijas „Auksiniam gaubliui“ ir „Oskarui“.

Asmeniniame aktorės gyvenime šiuo laikotrapiu taip pat įvyko svarbių permainų – 1997 m. vaidindama Niną Čechovo „Žuvėdroje“ ji sutiko scenaristą Andrew Uptoną. „Jis galvojo, kad aš šalta ir abejinga, o man jis pasirodė arogantiškas“, pirmąsias pažinties akimirkas prisimena Cate Blanchett. „Tačiau viskas pasikeitė, kai jis mane pabučiavo – aš buvau ir iki šiol esu priblokšta. Tai tik dar kartą įrodo, koks klaidingas gali būti pirmasis įspūdis.“, sako aktorė. Vėliau, anot aktorės, ji buvusi sužavėta Andrew aistros rusų literatūrai, o ypač Turgenevui. Pora susituokė 1998 m., prieš pat Cate išvykimą į „Elžbietos“ filmavimą. Šiandien pora, vadinanti save namisėdomis ir gyvenanti 4 aukštų name Kemptaune, Anglijoje, augina tris sūnus, Dashiellį, Romaną ir Ignatiusą.

Už daugybę įsimintinų vaidmenų tokiuose filmuose kaip „Talentingasis misteris Riplis“, „Žiedų valdovo“ trilogijoja, „Šarlotė Grei“, „Kava ir cigaretės“ ir kituose, Cate Blanchett yra pelniusi išskirtinai daug nominacijų ir apdovanojimų, tačiau tik 2005 metais ji gavo „Oskarą“ už įsimintiną Katharinos Hepburn vaidmenį Martino Scorsese juostoje „Aviatorius“

 

Informacija atnaujinta: 2009-03-23
TORAS. PASAULIŲ PABAIGA  2017 [fantastinis ]
PELENĖ 2014 [drama ]
HOBITAS: SMOGO DYKYNĖ 2013 [fantastinis ]
DŽESMINA 2013 [drama ]
HOBITAS: NELAUKTA KELIONĖ 2012 [fantastinis ]
HANNA 2011 [veiksmo ]
ROBINAS HUDAS 2010 [veiksmo ]
ELŽBIETA: AUKSO AMŽIUS 2007 [istorinis ]
MANĘS ČIA NĖRA 2007 [muzikinis ]
BABELIS 2006 [drama ]
GERASIS VOKIETIS 2006 [trileris ]
SKANDALO UŽRAŠAI 2006 [drama ]
AVIATORIUS 2004 [drama ]
KAVA IR CIGARETĖS 2003 [drama ]
ŽIEDŲ VALDOVAS 2001 [fantastinis ]
BANDITAI 2001 [komedija ]
ŠARLOTĖ GREI 2001 [drama ]
ELŽBIETA 1998 [istorinis ]

Aprašymas aplankytas kartų: 3276
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt